Kolumna lewa

Aktualności

Jasełka

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia przygotowali jasełka. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Teresa Konstanciak, która powitała przybyłych na uroczystość uczniów i pracowników szkoły.
Przedstawienie przypomniało nam od czego wszystko się zaczęło. Uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką wychowawczyń: pani Magdaleny Ogar-Banaszek, pani Anny Góral, pani Ireny Khilimonchyk; przygotowali przedstawienie pt. "Jak to się zaczęło..." i wcielili się w rolę Adama i Ewy, aniołów prezentując scenki ze stworzenia raju. Świąteczną atmosferę uzupełniał śpiewający kolędy i pastorałki chór, pod kierunkiem pana Romualda Perona. Dodatkową niespodzianką było wykonanie kolędy w języku ukraińskim przez uczniów z oddziału przygotowawczego, pod opieką pani Hanny Wolickiej i pani Nadii Tkachenko. Uroku występom dodała piękna scenografia, stroje i rekwizyty przygotowane przez nauczycieli panie Elżbietę Krzanowską, Anetę Jakubowską-Lemańską oraz rodziców.
Młodzi aktorzy z przejęciem odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali razem kolędę. Po zakończonym przedstawieniu Pani Dyrektor z nieukrywaną dumą pogratulowała uczniom wyjątkowego występu oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 

Podziękowania

Szkolny Wolontariat bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce darów dla podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej.
 
 
Dziękujemy również Wolontariuszom oraz Rodzicom za zaangażowanie w kawiarenkę. Fundusze ze sprzedaży ciast przekazaliśmy (w formie bonów) dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły oraz wspomogliśmy Fundację św.Marcina de Porres.
Bez Waszego zaangażowania nie udało by się tego osiągnąć.
Wesołych Świąt.

Laboratoria Przyszłości listopad / grudzień 2023

Laboratoria Przyszłości

listopad / grudzień 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

 

ROBOTY PHOTON W NASZEJ SZKOLE

W tym roku nauki będziemy kontynuowali zabawę w programowanie z robotami PHOTON, stworzonymi przez polską firmę. Ta przyjemność spotka przede wszystkim klasy 4 i 5, a także mamy nadzieję - grupy klas młodszych. Pani Agnieszka Chomicka – Bosy już rozpoczęła zajęcia z robotami; wkrótce pozostałe grupy. Będziemy także organizowali szkolenie dla nauczycieli.

Grafika ze strony firmowej

 

Photon Robot pomaga nauczycielom w codziennych zajęciach szkolnych. Jest prosty w obsłudze dzięki intuicyjnym aplikacjom mobilnym i komputerowym. Robot rozbudza wrodzoną ciekawość uczniów i ich emocje, angażując je podczas każdej lekcji.

Marek Świetlicki - szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości

Konkurs - wyniki

Mamy przyjemność ogłosić wyniki świątecznego konkursu plastycznego Małego Samorządu Uczniowskiego. A oto laureaci:

1 miejsce: Krzysztof Zdziech

2 miejsce: Hanna Rukat

3 miejsce: Maksymilian Pyłka

Wyróżnienia: Helena Sakowicz, Hanna Niemiec, Barbara Boryczka

 

Dziękujemy wszystkim za udział i serdecznie gratulujemy!

Wasze prace stanowią piękną świąteczną dekorację w naszej szkole 😊

  

 

Kartka bożonarodzeniowa

Jak co roku nasi uczniowie wykonują własnoręcznie piękne karty świąteczne po niemiecku, część z nich jest wysyłana do szkoły w Nowym Tomyślu, z którą wymieniamy się kartami.

 

 

Lekcja bożonarodzeniowa

W dniu 11 grudnia klasa 2b udała się do Muzeum Etnograficznego w Warszawie na lekcję bożonarodzeniową. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się skąd się wzięły poszczególne tradycje związane z Bożym Narodzeniem, od kiedy ubieramy choinkę, czy prezenty zawsze przynosi Święty Mikołaj, co to jest podłaźniczka i czy pająka należy się bać. Część zajęć miała charakter warsztatowy, w trakcie której uczniowie przygotowywali ozdobę choinkową. Dodatkowo w trakcie zajęć muzealnych uczniowie zwiedzili wystawę stałą Muzeum „Czas świętowania”.

Warsztaty kulinarne – „Kuchnia molekularna”

Omnibus - konkurs

XIII edycja Mokotowskiego X Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „OMNIBUS – wiem ... prawie wszystko”.

Z wielką przyjemnością informuję, że do II etapu konkursu „OMNIBUS – wiem … prawie wszystko organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie przy ulicy ul. Zakrzewska 24b.

Zakwalifikowali się:

NIKOLA MAJCHER z klasy 2a

PATRYK GASZEWSKI z klasy 2b

JULIA DRĄG z klasy 2c

ZOFIA BARANOWSKA klasy 3a

PIOTR KOWALCZYK z klasy 3b

ALEKSANDER CZEKAJŁO z klasy 3b

Etap II (międzyszkolny) finałowy odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 260 – 6 marca (środa) godz. 13.00.

 

Więcej informacji można znaleźć adres e-mail: sp260-omnibus@wp.pl

Szczegóły w sprawie II etapu i opieki, będą podane w późniejszym terminie.

 

Gratulacje 😊!

Wiesława Myszewska

"Paczka na Kresy"

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w świetlicowej akcji ,,Paczka na Kresy".
Dziękujemy również wychowawcom,dzieciom i wolontariuszom za wykonanie kartek świątecznych dla podopiecznych Sióstr Misjonarek Miłości.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Dzieci losowały zadania pełne dobrych uczynków.
 Za zaangażowanie, poświęcony czas i wkład pracy na rzecz Szkolnego Wolontariatu uczniowie otrzymali upominki.
Dziękujemy Rodzicom i Wolontariuszom za przygotowanie ciast do szkolnej kawiarenki.
Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać 420zł, które w całości przeznaczymy na cele Szkolnego Wolontariatu.

Kolumna prawa