Kolumna lewa

Aktualności

Berlin – wycieczka uczniów klas 4-7

Za kilka lat, gdy Ci młodzi uczestnicy 20 kilometrowego spaceru po Berlinie dorosną, być może wrócą tutaj i będą podzielali zdanie Kate Nash – „Myślę, że Berlin zawsze jest inspirujący. Uwielbiam być w Berlinie. To takie fajne miasto, wszędzie pełno kultury, sztuki i niezależności”.

Egzamin na Kartę rowerową

Dnia 6 czerwca odbył się w Naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Pod czujnym okiem Straży Miejskiej uczniowie mogli podnieść swoje kwalifikacje w rowerowych umiejętnościach oraz wykazać się praktycznym zastosowaniem zasad ruchu drogowego.

Akcja została przeprowadzona pod czujnym okiem p. Marka Świetlickiego oraz p. Adama Kamińskiego. Wielkie podziękowania kierujemy również do Straży Miejskiej, bez której nie odbyłby się ten egzamin. 

Zapraszamy do galerii! 

Cyklistom życzymy bezpiecznej drogi oraz szerokich, rowerowych szlaków pełnych niezapomnianych przygód!

 

Konkurs „Mój wymarzony zawód”

Konkurs „Mój wymarzony zawód” jest corocznym wydarzeniem organizowanym od 2014 r. przez Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego (WCIES) we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Kolejna edycja konkursu „Mój wymarzony zawód”, która odbyła się w roku szkolnym 2021/2022 była już VIII odsłoną tego wydarzenia. Z każdą nową edycją konkurs zyskuje coraz większe zainteresowanie uczestników.

W roku szkolnym 2021/22 do etapu finałowego w kategorii PREZENTACJA zostało zakwalifikowanych ponad 75 prac, a do finału zakwalifikowano 14 prac, w tym

  • 5 prezentacji w kategorii Szkoła podstawowa klasy 1-6
  • 9 prezentacji w kategorii Szkoła podstawowa klasy 7-8 oraz Szkoły ponadpodstawowe

Uczniowie Naszej szkoły pod opieką Pani Iwony Perek uzyskali wysokie osiągnięcia w finale konkursu z doradztwa zawodowego.

W kategorii Szkoła podstawowa klasy 1-6 drugie miejsce zdobył uczeń klasy 4b Mateusz Gostyński, prezentując zawód Inżynierii kosmicznej i satelitarnej, natomiast w kategorii Szkoła podstawowa klasy 7-8 oraz Szkoły ponadpodstawowe wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 8b Kseniya Konanava prezentująca swój wymarzony zawód Fizjoterapeuty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Dziękujemy :)

Kreatywność naszych rodziców i dzieci nie zna granic!

Baner na przystanku w pobliżu naszej szkoły był ogromnym zaskoczeniem i niespodzianką dla Pani Julii Oleksów- nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, która w tym roku żegna swoich trzecioklasistów. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Tak wiele radości sprawia to, że nasza praca- praca nauczycieli jest doceniana. Dobra współpraca i relacje nauczycieli z rodzicami oraz ich dziećmi to podstawa dobrej szkoły, dobrej jak właśnie nasza- Szkoła Podstawowa nr 46.

Dziękujemy rodzicom i uczniom klasy 3 d

 3d

„Kiermasz Polski”

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami na „Kiermasz Polski” organizowany przez świetlicę szkolną. Kiermasz jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała" realizowanego w świetlicy w bieżącym roku szkolnym. Podczas kiermaszu będzie można zakupić własnoręcznie wykonane przedmioty, pamiątki, upominki związane z Polską. 

Zapraszamy w środę 08.06.2022 r. od godz. 10:40 do głównego holu na parterze. 

Harmonogram przyjść dla poszczególnych klas będzie dostępny na tablicy informacyjnej.

Zapraszamy!

Podziękowania dla Ajenta Stołówki Szkolnej za lody na Dzień Dziecka

Wszyscy uczniowie serdecznie dziękują Ajentowi stołowki szkolnej za miłą niespodziankę w postaci pysznych lodów z okazji Dnia Dziecka.

 

turniej piłki

31 maja odbył się Dzielnicowy Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Deyny dla klas 4-3. Zawody rozgrywane były na boisku przy ul. Bonifacego 10. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Seroczyński, Michał Pietyra, Stanisław Nagórski, Dawid Zając, Mateusz Gostyński, Mateusz Stefańczyk, Franciszek Mazuruk, Adam Neścioruk. Nasi chłopcy wygrali rywalizację pokonując przeciwników z SP 339. W czerwcu będą reprezentować naszą dzielnicę na turnieju finałowym który odbędzie się na Stadionie Hutnika Warszawa. Wyniki meczy: SP 339 (II) - SP 46 0:10 SP 339 (I) - SP 46 1:11

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce "Galeria"

 

Wyniki konkursu plastycznego

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.Moja interpretacja ulubionej reprodukcji
Kategoria klas 1-3
1 miejsce
Magdalena Ulatowska kl.2b
Filip Małkowski kl.2b
2 miejsce
Dominika Aleksiejuk kl.1b
3 miejsce
Oliwer Ward kl.3b
Otylia Cupriak kl.2a
Wyróżnienia
Tomasz Wiewiorowski kl.2a
Zosia Baranowska kl.1a
Wiktoria Żardecka kl.3b

Kategoria klas 4-8
1 miejsce
Zosia Wiewiorowska kl.5b
2 miejsce
Stanisław Grala kl.5c
3 miejsce
Julian Górski kl.7a

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

POZDRAWIAMY
Hanna Sosnowska
Nina Żółtowska
Aneta Jakubowska-Lemańska

Nowa historia skarpetek

Polecamy uwadze nową historię autorki Justyny Bednarek, która nawiązuje do wojny w Ukrainie, stworzona specjalnie dla dzieci, by w lekki sposób opowiedzieć im o tym co się dzieje i że nawet w tak trudnej sytuacji można znaleźć prawdziwych przyjaciół. Jest ona tym bardziej wyjątkowa, że swojego głosu przy tworzeniu audiobooka użyczyła uczennica naszej szkoły - Inga Brzezińska z kl. 3c.

Zapraszamy na stronę: https://historieskarpetek.pl/?fbclid=IwAR2VWCf-1eZGnAaBJnggoC2iLac63j4-ZfxN94og3_mau4OnxNGQlKqHYSA

oraz tutaj https://poradniak.pl/skarpetki-pomagaja-pl-ua/ (bezpłatny audiobook).

Inga jako Mała Be :)
 
 

WYNIKI KONKURSU

PRACE WYKONANE PRZEZ LAUREATÓW:

Kolumna prawa