Kolumna lewa

Aktualności

,,Osada Przygoda"

Dnia 26 maja 2025 r., uczniowie klas pierwszych oraz oddziału przygotowawczego wyruszyli na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Osada Przygoda" we wsi Wysychy. Dzieci dowiedziały się gdzie mieszkają konie, czym się żywią, poznały sprzęt jeździecki oraz uczestniczyły w grze terenowej o tematyce jeździeckiej i warsztatach plastycznych. Uczniowie mieli okazję pogłaskać konie, nakarmić oraz przejażdżki na tych wspaniały zwierzętach.
Smacznym zakończeniem było ognisko z kiełbaskami.
Zapraszamy do galerii :)

Wyjazd klas piątych

W dniach 21-23. maja, klasy piąte uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym. W trakcie wyjazdu uczniowie odwiedzili Zamek Krzyżacki w Działdowie, uczestniczyli w grach terenowych polegających na współpracy oraz zwiedzali Muzeum Budownictwa Ludowego- Park Etnograficzny w Olsztynku. Uczniowie nie tylko zdobyli nową wiedzę, ale także rozwinęli swoje umiejętności społeczne i poczuli radość z wspólnego czasu spędzonego w gronie rówieśników. 😁

Zapraszamy do galerii.

Dzień Dobrych Uczynków

Drodzy Uczniowie,

Dziś szkołę rozświetliła moc Waszych Dobrych Uczynków !!

Dowiedzieliśmy się, że pomagacie innym i jesteście gotowi na nowe dobre wyzwania.

Dziękujemy za ten dzień 😊

SKW i MSU

 

Wiem, co jem

W klasie 2a zrealizowany został miejski projekt edukacji żywieniowej "Wiem, co jem".

Podczas trzech spotkań dzieci uczyły się jak dbać o to, by posiłki były pełnowartościowe, smaczne i zdrowe. Kształtowały u siebie prawidłowe nawyki żywieniowe, a także uczyły się, jak szanować żywność. Przygotowały też wspólnie drugie śniadanie.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii.

 

Mistrzostwa dzielnicy Mokotowa

 

 

Podczas turnieju uczniowie naszej szkoły zdobyli 3. miejsce w czwórboju lekkoatletycznym w kategorii dzieci klas IV–VI (chłopcy).

Szkołę reprezentowali: Edward Pytlewski, Franciszek Latała, Ignacy Wolski, Franciszek Zdunek, Julian Jarosz, Franciszek Winiarski,

Julian Sienkiewicz.

Sesja zdjęciowa dla klas 1-3 i OP

DZIEŃ EUROPY w SP46

 

9 maja w naszej szkole celebrowaliśmy Dzień Unii Europejskiej.

Świętowaliśmy wspólnie pokój i jedność Europy. Dzieci dowiedziały się czym jest UE, dlaczego powstała, jakie kraje do niej należą, a także jak wygląda flaga UE i poznały jej hymn.

Nie obyło się bez rywalizacji w postaci europejskiego quizu, który okazał się dobrą zabawą dla wszystkich uczestników 😊

Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie klas: 1a, 2b, 3b i 3c

Serdecznie gratulujemy !   

                                                                            MSU                                                                                      

Podziękowania

PROJEKT „PRO-ZDRO”

 
W drugim semestrze nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym "PRO-ZDRO". W ramach inicjatywy,  uczniowie klas 1 oraz oddziału przygotowawczego uczestniczyli w cyklu czterech lekcji i warsztatach poświęconych tematyce zdrowego stylu życia, zdrowiu  psychicznemu oraz sposobom radzenia sobie ze stresem. Dzieci uczyły się, jak dbać o zdrowie, prawidłowo się odżywiać, być aktywnym i troszczyć się o swoje emocje. Zajęcia były pełne ruchu, zabawy, rozmów i twórczych działań. Mali uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i radością, co widać na załączonym kolażu zdjęć.

,,Duży dla Małego"

 
Wolontariusze z klas 3 przeprowadzili spotkanie z uczniami z klas 2 na temat działalności wolontariatu na terenie naszej szkoły.
Spotkanie miało na celu zaprezentowanie realizowanych działań oraz zachęcenie uczniów do włączenia się w szeregi Szkolengo Koła Wolontariatu i wspólne działanie na rzecz najbardziej potrzebujących.
 
SKW
 

Kolumna prawa