Kolumna lewa

Aktualności

Dzień Dziecka w Świetlicy!

Piknik klasy 1b

Klasa 1 b w dniu 1 czerwca 2023 roku wybrała się na rodzinny piknik Piaseczyńsko-Grójecką Kolejką Wąskotorową. Uczniowie i opiekunowie podróżowali koleją na trasie Piaseczno-Tarczyn-Piaseczno. W trakcie przejazdu pociąg zatrzymał się w siedlisku turystycznym Runów na postój. W siedlisku na polanie leśnej znajdują się wiaty ze stołami i ławami oraz miejsce na ognisko, z drugiej strony znajduje się duża łąka z zagajnikiem brzozowym. Uczniowie pod opieką nauczyciela rozgrywali zawody sportowe oraz uczestniczyli w zabawach animacyjnych. Na zgłodniałych podróżników czekały kiełbaski, owoce, ciasteczka i pianki. Wszystkim dopisywał humor.

KLASA TN. Pierwszy dzwonek

W tym roku nasza Szkoła uczciła Dzień Dziecka w szczególny sposób. 1 czerwca 2023 r. na scenie Studio, tj. małej scenie Teatru Narodowego, grupa uczniów SP46 dwukrotnie zaprezentowała 45-minutowy spektakl, przygotowany przez Pana Kacpra Matulę z ochotnikami z klas piątych oraz dwójką ochotników z klasy VIb i VIIb. Spektakl „Buty”, powstały w ramach projektu „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” opowiada o konflikcie emocji z rozumem. Stanowi efekt współpracy aktora TN z uczniami SP46, którzy poczuli w sobie pragnienie teatru. Dzieci te zdecydowały się pokonać różne osobiste trudności, ograniczenia, niedostatki, obawy czy lęki, by stworzyć wspólnie dzieło artystyczne na poziomie adekwatnym do miejsca, w którym je prezentowano – czyli sceny TN. Jak podkreśla reżyser, Pan Matula, mali artyści najpierw musieli zmierzyć się z własnymi emocjami, by stworzyć i pokazać przed widownią spektakl dotyczący emocji. To wydarzenie przypomniało nam wszystkim o wychowawczej, edukacyjnej i terapeutycznej wartości pracy teatralnej z młodzieżą oraz zainspirowało do dalszych działań teatralnych i kulturalnych w SP46. Na mocy otrzymanego certyfikatu staliśmy się, jako placówka, ambasadorami…. Pani Dyrektor, Teresa Konstanciak, odebrała ten certyfikat z rąk Dyrekcji TN podczas uroczystej gali. W swoim przemówieniu wyraziła wielką radość oraz wdzięczność za ten sukces podopiecznych. W przyszłym roku mamy nadzieję kontynuować współpracę z Teatrem w zakresie edukacji teatralnej, oglądając spektakle, uczestnicząc w spotkaniach z aktorami i lekcjach teatralnych.

Zapraszamy do galerii.

Fot. Marta Ankiersztejn/Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zaangażowanie, wsparcie i pomoc przy organizacji Pikniku Rodzinnego.

Dziękujemy również wszystkim za wspólną zabawę.

Dyrektor
i Rada Pedagogiczna SP46

 

PIKNIK RODZINNY - fotorelacja

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia :)

PIKNIK RODZINNY :)

Ambasador Teatru Narodowego

DZIEŃ DZIECKA :D

Wycieczka do Sochaczewa

Klasa 6 b w dniu 29 maja 2023 roku uczestniczyła w wycieczce w ramach programu pn. „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie odwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Muzeum jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zespół wąskotorowych pojazdów szynowych w tak dużej liczbie. Placówka gromadzi największy zbiór tego typu taboru na Starym Kontynencie. Na skansenie znajdują się aktualnie 163 jednostki taboru wąskotorowego, a ponad 50 kolejnych oczekuje na zapleczu placówki na konserwację. W salach wystawowych obejrzeć można kolekcje muzealiów, dokumentujących codzienne funkcjonowanie kolei wąskotorowych w Polsce na przestrzeni dziejów. Uczniowie jechali również pociągiem prowadzonym przez przedwojenny parowóz Px29-1704. Urokliwa trasa pociągu liczyła 18 km i dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń. Z okien pociągu uczniowie widzieli m.in. wieże kościoła obronnego w Brochowie – miejsce chrztu Fryderyka Chopina. Pociąg zatrzymał się stacji Tułowice, niewielkiej miejscowości gdzie na uczniów czekało ognisko oraz prowiant przygotowany przez rodziców. Wszystkim bardzo smakowało.

Laboratoria Przyszłości – MAJ 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Maj upłynął nam pod znakiem ROBOTÓW PHOTON.

Odbyliśmy szkolenie dla nauczycieli naszej szkoły w celu zapoznania się z zestawem robotów, sterowaniem z tabletu i możliwościami tego ciekawego polskiego systemu. Było to nasze wewnętrzne szkolenie, które przeprowadzili nauczyciele informatyki naszej szkoły. Ta forma zapoznania się z zasobami LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI została przyjęta bardzo życzliwie, za co dziękujemy. Na pewno będziemy w przyszłym roku szkolnym, kontynuowali tę formę wprowadzenia w dostępne zasoby i sposoby ich wykorzystania na zajęciach z uczniami!

Warto dodać, że z tabletów mogliśmy korzystać dzięki życzliwemu wsparciu naszej Rady Rodziców; dziękujemy!

Nasze koleżanki z oddziału Wałbrzyska entuzjastycznie przyjęły roboty PHOTON na swoje podwórko i co warto podkreślić, od razu przystąpiły do działania, zapoznając się z możliwościami zestawu.

Ciekawą lekcję zapoznania się z robotem przez uczniów, przeprowadziła pani Marlena Ołdakowska.

 Zapraszamy do galerii ze zdjęciami. 

Marek Świetlicki - szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości

Kolumna prawa