Kolumna lewa

Aktualności

Wyniki konkursu MSU

Wyniki konkursu Małego Samorządu Uczniowskiego

pt. „Mój ulubieniec”

I miejsce - Zosia Baranowska kl. 2 a

II miejsce - Artur Czubar oddział przedszkolny

III miejsce - Agata Sierpniak kl. 3a

Wyróżnienia:

Anna Tchakenko oddział przygotowawczy

Jana Ksylevych oddzial przygotowawczy

Alicja Urbaniak kl. 1a

Serdecznie gratulujemy !

Projekt "Skarpa Warszawska"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Skarpa Warszawska”, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział Mazowsze.

Skarpa Warszawska jest to projekt edukacyjny z zakresu edukacji ekologicznej i wiślanej przeznaczony dla uczniów szkół warszawskich, promujący przyrodę na obszarze Skarpy Wiślanej od Ursynowa do Młocin.

W ramach tego projektu odbyły się już dwa rady: 13 maja „Park Wilanowie i Morysin” oraz 27 maja „Park Arkadia”,  z naszej szkoły wzięli w nich udział uczniowie klasy 6b oraz uczennica klasy 5c.

Trzeci rajd (ostatni w tym roku szkolnym) już 17 czerwca, będzie przebiegał Skarpą Śródmiejską a zacznie się od zwiedzania Muzeum Ziemi PAN, potem wędrówka Ogrodami na Książęcym, przez Jazdów do Parku Ujazdowskiego.

Projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym (wrzesień/październik). Uczniów klas 5-8, którzy chcieliby dołączyć do projektu zapraszam po informacje do nauczyciela geografii.

Zapraszam do obejrzenia foto-relacji z dwóch pierwszych rajdów.

Laboratoria Przyszłości – CZERWIEC 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Czerwiec upłynął nam pod znakiem gry edukacyjnej SCOTTIE GO

 W serii gier edukacyjnych Scottie Go! przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach gracze zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.

Gra polega na układaniu poleceń dla Scottiego do wykonania, na planszy lub stole; jest to uczniom przyjazne, gdyż kojarzą to ze znanym sobie programem Scratch. Jednocześnie posługujemy się aplikacją na tablecie, fotografujemy ułożony zestaw poleceń i posuwamy się dalej w grze, pokonując kolejne poziomy rozgrywki. Gra bardzo sprzyja pracy w małych grupach uczniów, co jest jej dodatkowym atutem. Mamy 10 takich zestawów z zasobów LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI.

Zajęcia były realizowane na lekcjach informatyki,

 w klasach 5 – 8. Wcześniej także odbyły się dla klas czwartych.

 Warto dodać, że z tabletów mogliśmy korzystać dzięki życzliwemu wsparciu naszej Rady Rodziców; dziękujemy!

Laureaci Stołecznego Konkursu wiedzy „Warszawa, jest wielka 2023”

  

Laureaci

Stołecznego Konkursu wiedzy „Warszawa, jest wielka 2023”

Uroczyste wręczenie nagród 14 czerwca (środa)  2023 w SP 46 im. Stefana Starzyńskiego,

Warszawa ul. Wałbrzyska 5 (metro Służew)

godz.13.00 sala 92

ZAPRASZAMY !!!

Klasy I

I miejsce

Sadoch Maja SP 307 1d

II miejsce

Wyrzykowska Laura   SP190  1d

Olchawska  Roma SP369 1e

III miejsce

Kaźmierczak  Karol  SP350   1c

Burdach Karol SP190

Wyróżnienia

Soroka Bartosz  369 1e

Staś Przybył- Mańk SP46 1c

Kniewska Eliza SP350   1c

Śniedziewski  Filip  SP 369   1e

Skudlarz Lena SP255  1d

Pietrzak Alicja SP 377  1a

 

Klasy II

I miejsce

Baranowska  Zosia SP46 2a

II miejsce

Flak Karolina SP 307  2

Sobiesiak Amelia  SP28 2a

III miejsce

Bukowiecki  Maksymilian SP28 2a

Pergół Pola SP279 2a

Wyróżnienia

Gruszczyńska  Sara  SP28 2a

Romaldowska Zosia  SP307 2b

 

Klasy III

I miejsce

Pacholczak Adam SP42 3a

II miejsce

Wiewiorowski  Tomasz SP46 3a

III miejsce

Bogdański Wawrzyniec SP 148 3a

Góra Jacek SP 148

Wyróżnienie

Sołtykiewicz Hanna SP 279     3                     

GRATULUJEMY !!!                                                       

Dzień Dziecka w Świetlicy!

Piknik klasy 1b

Klasa 1 b w dniu 1 czerwca 2023 roku wybrała się na rodzinny piknik Piaseczyńsko-Grójecką Kolejką Wąskotorową. Uczniowie i opiekunowie podróżowali koleją na trasie Piaseczno-Tarczyn-Piaseczno. W trakcie przejazdu pociąg zatrzymał się w siedlisku turystycznym Runów na postój. W siedlisku na polanie leśnej znajdują się wiaty ze stołami i ławami oraz miejsce na ognisko, z drugiej strony znajduje się duża łąka z zagajnikiem brzozowym. Uczniowie pod opieką nauczyciela rozgrywali zawody sportowe oraz uczestniczyli w zabawach animacyjnych. Na zgłodniałych podróżników czekały kiełbaski, owoce, ciasteczka i pianki. Wszystkim dopisywał humor.

KLASA TN. Pierwszy dzwonek

W tym roku nasza Szkoła uczciła Dzień Dziecka w szczególny sposób. 1 czerwca 2023 r. na scenie Studio, tj. małej scenie Teatru Narodowego, grupa uczniów SP46 dwukrotnie zaprezentowała 45-minutowy spektakl, przygotowany przez Pana Kacpra Matulę z ochotnikami z klas piątych oraz dwójką ochotników z klasy VIb i VIIb. Spektakl „Buty”, powstały w ramach projektu „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” opowiada o konflikcie emocji z rozumem. Stanowi efekt współpracy aktora TN z uczniami SP46, którzy poczuli w sobie pragnienie teatru. Dzieci te zdecydowały się pokonać różne osobiste trudności, ograniczenia, niedostatki, obawy czy lęki, by stworzyć wspólnie dzieło artystyczne na poziomie adekwatnym do miejsca, w którym je prezentowano – czyli sceny TN. Jak podkreśla reżyser, Pan Matula, mali artyści najpierw musieli zmierzyć się z własnymi emocjami, by stworzyć i pokazać przed widownią spektakl dotyczący emocji. To wydarzenie przypomniało nam wszystkim o wychowawczej, edukacyjnej i terapeutycznej wartości pracy teatralnej z młodzieżą oraz zainspirowało do dalszych działań teatralnych i kulturalnych w SP46. Na mocy otrzymanego certyfikatu staliśmy się, jako placówka, ambasadorami…. Pani Dyrektor, Teresa Konstanciak, odebrała ten certyfikat z rąk Dyrekcji TN podczas uroczystej gali. W swoim przemówieniu wyraziła wielką radość oraz wdzięczność za ten sukces podopiecznych. W przyszłym roku mamy nadzieję kontynuować współpracę z Teatrem w zakresie edukacji teatralnej, oglądając spektakle, uczestnicząc w spotkaniach z aktorami i lekcjach teatralnych.

Zapraszamy do galerii.

Fot. Marta Ankiersztejn/Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego.

Manufaktura Cukierków

Uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do niezwykle słodkiego miejsca... Manufaktury Cukierków.

Podczas warsztatów każdy miał szansę samodzielnie ukręcić swojego lizaka.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zaangażowanie, wsparcie i pomoc przy organizacji Pikniku Rodzinnego.

Dziękujemy również wszystkim za wspólną zabawę.

Dyrektor
i Rada Pedagogiczna SP46

 

PIKNIK RODZINNY - fotorelacja

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia :)

Kolumna prawa