Kolumna lewa

Aktualności

Lekcja malarstwa w klasie 1C

 

Klasa 1C wzięła udział w lekcji malarstwa pt. "Wiosenne kwiaty" pod okiem profesjonalisty p. Mileny Łaszczewskiej. 

Podziękowanie - kiermasz

Bardzo dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w MINI KIERMASZU WIELKANOCNYM. Dzięki Wam udało się zebrać 580zł.
Cała kwota zostanie przekazana na organizację jubileuszu szkoły.
                                                Serdecznie dziękuję
                                                Hanna Lewandowska
  
 

rekrutacja na dyżur wakacyjny

Szanowni Państwo,

od 03-04-2024 godz. 12:00 do 19-04-2024 godz. 20:00 będą trwały zapisy o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny: https://rekrutacje-warszawa.pzo.edu.pl/vacatio-public/ .

Dzieci, które uczestniczą w rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych w szkołach podstawowych  korzystają z utworzonego przez rodziców hasła do systemu rekrutacyjnego; dzieci, które nie biorą udziału w rekrutacji, korzystają z zakładki zarejestruj się.

Wniosek podpisany profilem zaufanym/e-dowodem/podpisem kwalifikowanym rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu zapisów.

Wniosek, który nie został podpisany podpisem elektronicznym, rodzice składają w przedszkolu lub szkole wskazanej na pierwszej pozycji w pierwszym z wybranych turnusów tzw. dyżurującym przedszkolu lub szkole pierwszego wyboru.

Wielkanoc 2024

Przedstawienie Wielkanocne

W czas radosnego świętowania Wielkanocy zostaliśmy wprowadzeni w naszej szkole za pośrednictwem przedstawienia p.t. Księga życia.
Uczniowie kl. 7b5a i 4a zaprezentowali pantomimę, w której
przedstawili najważniejsze wydarzenia zapisane na kartach Ewangelii. Refleksję nad trudnymi tematami dotyczącymi historii Zbawienia przybliżyli w symbolicznej formie ruchu i mowy ciała.
Oglądane sceny uzupełnili narratorzy, snując poruszającą. Opowieść o trzech drzewach.
Całość historii dopełniała piękna muzyka ilustracyjna oraz pieśni wspaniale zaśpiewane przez chór szkolny z solistkami Olą i Ulą.
Publiczność w skupieniu obejrzała przedstawienie, nagradzając przygotowujących nauczycieli i występujących uczniów brawami i gratulacjami.

"Portret Słynnego Matematyka"

 
 
Chętni uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 wzięli udział w konkursie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego
zatytułowanym "Portret Słynnego Matematyka".
Warunkiem koniecznym było uwidocznienie na rysunku dziedziny matematyki, którą dany naukowiec się zajmował.
Prace zostały wysłane, a my czekamy na wyniki.
 
 
 
 
Do obejrzenia kopii prac zapraszamy do "Galerii".
 
                                       Nauczyciele matematyki i plastyki

Podziękowania

 
Szkolny Wolontariat bardzo dziękuje wszystkim uczniom, wolontariuszom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w akcję pt. "Kanapka z sercem".
Zebrane kanapki zostały przekazane podopiecznym Fundacji "Daj herbatę".
 
Pamiętajmy, dobro powraca.
 
Szkolny Wolontariat
 

Historia dla najmłodszych

Historia w budynku PASTy
W 2024 roku będziemy obchodzić okrągłą, 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji klasa 2a i 3a wzięły udział w nietypowych warsztatach. W pięknym, historycznym budynku PASTy w pokoju zagadek, dzieci miały okazję zmierzyć się z serią zadań i łamigłówek, które doprowadziły je do ciekawych informacji na temat samego budynku oraz roli, jaką odegrał podczas Powstania. Krok po kroku dowiedziały się kiedy budynek powstał, czym się wyróżniał na tle pozostałej zabudowy Warszawy, jakie było jego przeznaczenie. Dowiedziały się także, dlaczego był tak ważny z punktu widzenia Powstańców, że prowadzili o niego długą i trudną walkę. Zajecia były bardzo ciekawe.
opieka Magdalena Bukalska i Anna Góral

Więcej zdjęć w galerii.

 

Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej

 

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Mokotowa w piłce siatkowej w kategorii młodzież. Jednocześnie dziewczyny zakwalifikowały się do finału Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie będą reprezentować dzielnicę Mokotów.
Gratulujemy!

 

 

Dzień Kobiet

Kolumna prawa