Kolumna lewa

Aktualności

Poczta walentynkowa

Już w najbliższą środę WALENTYNKI ♥ Z tej okazji uruchamiamy pocztę walentynkową. Listy z życzeniami możecie wrzucać do pudła, które znajduje się w szkolnej bibliotece (budynek przy Wałbrzyskiej). W środę po południu listy trafią do swoich adresatów.
W tym dniu ubierzmy się wszyscy w kolor miłości, czyli czerwony:)
Zapraszamy do udziału w akcji.

MSU

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „,Canva na lekcji”!

Pierwszym zadaniem, jakie wykonali uczniowie klasy 6a w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Canva na lekcji”, są zakładki do książek z wybranymi frazeologizmami, które poznali na lekcjach języka polskiego.
Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy. 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Canva na lekcji”!

W roku szkolnym 2023/2024  klasa 6a realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Canva na lekcji”!
Dzięki udziałowi w projekcie będziemy wspierać uczniów w rozwoju istotnych kompetencji, takich jak: kreatywność, otwartość, innowacyjność oraz umiejętność pracy projektowej.
Poprzez udział w projekcie  edukacyjny pragniemy rozbudzać ciekawość poznawczą uczniów oraz kształcić umiejętności wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w sposób twórczy.
Projekt realizowany jest zgodne z podstawą programową i priorytetami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/24. Opiekunem projektu jest p. Magdalena Osial.
Już wkrótce zobaczymy pierwsze efekty pracy uczniów.

ZIMA W MIEŚCIE – turnus 2

Akcja „Zima w mieście 2024” dobiegła końca. Zregenerowani i wypoczęci uczestniczy, mogą pełni sił witalnych, wrócić do szkolnych ławek. Wszystkim bardzo dziękujemy za te dwa tygodnie bezpiecznej i radosnej zabawy. Zapraszamy do fotorelacji zamieszczonej w galerii.

ZIMA W MIEŚCIE 2024 – I TURNUS

W mroźną zimę warto niekiedy rozpalić porządny ogień. My rozpalaliśmy nasz zapał do aktywności każdego dnia podczas akcji

ZIMA W MIEŚCIE 2024! Dosłownie i w przenośni.

Podczas pierwszego turnusu dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach. Na sportowo spędzały czas na basenie, podczas nerfowych rozgrywek oraz na sali zabaw. W murach szkoły gościliśmy m.in.: hejnalistę, Straż Miejską oraz edukatorów archeologicznych, naukowych i innych. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach językowych oraz zajęciach kreatywnych w Miejscu Aktywności Lokalnej oraz Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Grupy wybrały się również na spotkanie do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz na seans filmowy do kina. 

P.S. Ogień rozpalany był pradziejową metodą na zajęciach archeologicznych - JABA DABA DUUU!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

„Zegar Wszechczasów”

9 stycznia w sali audiowizualnej miała miejsce szkolna premiera spektaklu „Zegar Wszechczasów”. Został on przygotowany i zrealizowany na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w ramach projektu Szkoła Teatru. Grupa uczniów zaangażowanych w szkolne koło teatralne klas IV-VIII pracowała trzy razy w tygodniu od września do grudnia 2023 obmyślając postacie, scenariusz, ruch sceniczny, a następnie łącząc te elementy w całość. Opieką artystyczną ze strony MIK zajął się reżyser zawodowego teatru, pan Sławomir Krawczyński, który kilkakrotnie gościł u nas na próbach.

W premierze szkolnej uczestniczyła Pani Dyrektor Teresa Konstanciak, Pani Dyrektor Iwona Łaszewska, a także Pan Kacper Matula, aktor Teatru Narodowego, który w ubiegłym roku zrealizował z tą grupą przedstawienie „Buty” na scenie Teatru Narodowego. Nie zawiedli nas rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przybyli też zaprzyjaźnieni nauczyciele oraz twórca muzyki do spektaklu, Michał Witkowski.

Zegar Wszechczasów jest już czwartym wydarzeniem zrealizowanym przez koło teatralne w jego obecnym składzie. Najstarsze uczestniczki są z nami już trzeci rok. Zapraszamy do śledzenia naszych artystycznych poczynań na stronie SP 46!

Więcej zdjęć w galerii. 

 

Warsztaty o Mickiewiczu - uczniowie kl. 8a

W styczniu w naszej szkole odbyły się warsztaty z panią prof. Agnieszką Ayşen Kaim – polską turkolożką, orientalistką tureckiego pochodzenia, dr hab., profesorką instytutu w Instytucie Slawistyki PAN, tłumaczką języka tureckiego, praktykiem sztuki opowiadania. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów, a także mogliśmy obejrzeć i doświadczyć czegoś innego, nietypowego.

Warszawska Akcja "Zima w Mieście"

Od 2 stycznia 2024 r. od godziny 8:00 do 8 stycznia 2024 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

10 stycznia 2024 r. godz. 16.00 - Publikacja wolnych miejsc i rozpoczęcie rekrutacji na wolne miejsca

(do 12 stycznia 2024 r. godz. 12.00)

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2024 będą publikowane na bieżąco na stronie https://warszawa-latozima.pzo.edu.pl/

Zapraszamy!

Moja baśniowa kraina

Uczniowie zainspirowani niezwykłym światem, który został opisany w powieści C.S. Lewisa pt. ,,Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa", wykazali się kreatywnością, ogromną wyobraźnią i stworzyli własne krainy, które opisali i narysowali.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy.
 
W projekcie pt. ,,Moja baśniowa kraina" wzięli udział uczniowie klasy 4b.
 

bal

Serdecznie zapraszamy na

Karnawałowy Bal Przebierańców,

który odbędzie się12 stycznia 2024 roku (piątek) dla uczniów klas 0 - 3

 w Naszej Szkole, przy ulicy Wałbrzyskiej 5

Bal rozpocznie się o godzinie 10.00 a zakończy o godzinie 12.00

Wcześniejsze zajęcia będą odbywać się zgodnie

z planem i ustaleniami z wychowawcą klasy.

Gwarantujemy doskonałą zabawę i moc atrakcji.

Zapraszamy 😊

Jednocześnie serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Naszej Szkoły za sfinansowanie tak oczekiwanej i lubianej przez dzieci imprezy.

 

  • Bal odbędzie się w dużej sali gimnastycznej, w związku z tym uprzejmie prosimy o pomoc w zaopatrzeniu szkoły w ozdoby karnawałowe. Mile widziane balony, serpentyny i inne akcesoria papierowe, które prosimy przekazać wychowawcom klas.

 

  • W dniu balu będą wykonywane zdjęcia dla poszczególnych klas.

Kolumna prawa