Kolumna lewa

Aktualności

Piknik rodzinny

W majowy, sobotni poranek odbył się w naszej szkole piknik rodzinny. Był to idealny moment do wspólnych rozmów oraz wspomnień związanych ze szkołą, która aktualnie świętuje jubileusz 70-lecia.
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Jubileusz

70 LAT MINĘŁO...
 
„Szkoła, nasza kochana szkoła, już z daleka nas woła,
gdy życzliwych ludzi spotykamy tu.
To w niej łatwo się odnajdziecie, przyjaźń, miłość znajdziecie,
więc nie czekaj – do nas przyłącz się już!”
 
      24 maja 2024 roku obchodziliśmy jubileusz naszej szkoły: 70-lecie istnienia placówki.
Było to ważne wydarzenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców. To tutaj, w naszej SP 46, na warszawskim Mokotowie, uczą się kolejne pokolenia dzieci. To nasz wspólny dom, miejsce nauki, zabawy, wspólnych uroczystości.
     Pani Dyrektor, Teresa Konstanciak, odczytała list od Ministry Edukacji Narodowej - Barbary Nowackiej. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście: 
Burrmistrz dzielnicy Mokotów - Rafał Miastowski, Zastępca Burmistrza dzielnicy Mokotów - Krzysztof Skolimowski, Naczelnik WOW Urzędu dzielnicy Mokotów- Cezary Kocon, Prezes Spółdzielni Służew nad Dolinką - Grzegorz Jakubiec, Repr. Rzecznika Praw Dziecka - Agnieszka Adamczyk - Gołębiewska, Proboszcz Parafii Św. Dominika - Krzysztof Michałowski, Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Małgorzata Krajewska, Prezes Mokotowskiego Oddziału ZNP - Urszula Woźniak, Prezes Fundacji "Edukacja z Wartościami" Dyrektor Niepublicznej Szkoły muzycznej I stopnia Missio Musica - JAcek Weigl, Dyrektor ds. Dydaktycznych Missio Musica - Monika Kasperczak,
NSZZ "Solidarność" - Edyta Starzec, Przewodnicząca Rady Rodziców - Aneta Zawadzka, Sekretarz Rady Rodziców - Joanna Boryczka, przedstawiciele Rady Rodziców - Katarzyna Kowalczyk oraz Janina Marciniak - Wolska, przedstawiciele SP w Nasielsku, przedstawiciele SP nr 69, nr 143, nr 146, nr 212 w Warszawie, przedstawiciele Przedszkola nr 67 "Służewiaczek" oraz emerytowani pracownicy szkoły.
     Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak wspaniałego jubileuszu - za gotowość, wsparcie, zaangażowanie, cierpliwość i inicjatywę.
 
 
„Chodź na kawę, Warszawo, siądziemy tylko we dwie,
popatrzymy nad kawą, jak pięknie zmieniasz się...
W mych oczach, Warszawo, znajdziesz, co w nich jest od lat,
me skromne: „Dzięki Ci, dzięki Ci bez słów...”
 
 
 
 
 
  

Jubileusz 70-lecia

Zapraszamy na piknik!!!

Powodzenia!!

Wycieczka : Trójmiasto-Malbork

 

 

W dniach 08.05.-10.05. uczniowie klasy 5a, 5c i 5d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Trójmiasta. Pierwszego dnia odbył się spacer po gdańskiej starówce. Uczniowie zwiedzili Bazylikę Mariacką oraz weszli na punkt widokowy na wieży kościelnej. Kolejną aktywnością był rejs statkiem po Martwej Wiśle, którego celem była wizyta na Westerplatte. Następnego dnia uczniowie odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, wnętrze żaglowca „Dar Pomorza” oraz odbyli spacer po sopockim molu. W piątek w drodze powrotnej do Warszawy, uczestnicy wycieczki zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku oraz wystawę bursztynu. 

Spotkanie autorskie

30 kwietnia odbyło się spotkanie z Jarosławem Wróblewskim, autorem książki o Rotmistrzu Pileckim. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

Warszawska Akcja "Lato w Mieście” 24.06. – 12.07.2024 r.

 

Od 14 maja 2024 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status ucznia/uczennicy przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, również podczas tegorocznej edycji Akcji „Lato w Mieście” nie podwyższyło opłaty dziennej, chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników - obowiązująca stawka to 50 zł dziennie w podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 14 maja 2024 r. od godziny 16:00 i potrwają do 26 maja 2024 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję, w elektronicznym systemie zgłoszeń, nastąpi 14 maja 2024 r. o godz. 16.00.

Rodzice/opiekunowie prawni rejestrują dzieci na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych).

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 28 maja 2024 r. o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 29 maj 2024 r. od godziny 8.00 do 11 czerwca 2024 r. do godziny 16.00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)

Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE. Opłata wynosi 50 zł dziennie w podziale: 20 zł za dwa posiłki, w tym jeden ciepły i napoje oraz 30 zł za opiekę. Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu  w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2024 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

Zapraszamy!

Akcja - zbiórka makulatury

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz Rodzicom za pomoc w zbiórce makulatury.
Makulatura została przekazana na terapię chłopca.
 
Pamiętajmy, że dobro powraca.
Szkolny Wolontariat

Mistrzostwa Mokotowa w Ringo w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce w turnieju. Zawody odbyły się pod patronatem Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Kolumna prawa