Kolumna lewa

Aktualności

Wycieczka do Rajgrodu!

W dniach 27.05.-29.05. klasy 4a i 4b wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Rajgrodu. 🚌🏕️⛵️Po drodze zwiedzieliśmy Białystok, w czym pomogła nam gra miejska. Następnie udaliśmy się do pięknego Rajgrodu, gdzie czekały na nas przeróżne aktywności m.in. rowerki wodne, podchody, ognisko, turniej balonówki i inne gry i zabawy sportowo-integracyjne. 🏅🏀🎾 Byliśmy także w Biebrzańskim Parku Narodowym. 🌱🌲🌿🍀W drodze powrotnej do Warszawy czekała na nas ostatnia upragniona atrakcja - wizyta w McDonalds. 😉🍟🍔 To był cudowny czas! 😊🙃 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych dni w galerii. 📸

Podziękowania Piknik 2024

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom oraz Wolontariuszom za zaangażowanie w tegoroczną kawiarenkę podczas Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy za upieczenie pysznych ciast.
Z kawiarenki uzbieraliśmy kwotę 1114,31 zł, która zostanie przekazana na potrzeby i działania wolontariatu.
Bez Waszej pomocy nie udałoby się tego osiągnąć.
 
Dziękujemy
SKW

Zawody sportowe w lekkiej atletyce

Dnia 21.05. odbyły się w naszej szkole Dzielnicowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej.


Sukcesy naszych uczennic: pierwsze miejsce w konkurencji pchnięcia kulą, drugie miejsce w konkurencji sztafeta olimpijska, pierwsze miejsce w konkurencji sztafetowej bieg 4 x 100 metrów, trzecie miejsce w konkurencji bieg na 1000 metrów, drugie miejsce w konkurencji skoku w dal, trzecie miejsce w konkurencji skok w dal, drugie miejsce w biegu na 200 metrów, pierwsze miejsce w biegu na 300 metrów.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Piknik rodzinny

W majowy, sobotni poranek odbył się w naszej szkole piknik rodzinny. Był to idealny moment do wspólnych rozmów oraz wspomnień związanych ze szkołą, która aktualnie świętuje jubileusz 70-lecia.
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Jubileusz

70 LAT MINĘŁO...
 
„Szkoła, nasza kochana szkoła, już z daleka nas woła,
gdy życzliwych ludzi spotykamy tu.
To w niej łatwo się odnajdziecie, przyjaźń, miłość znajdziecie,
więc nie czekaj – do nas przyłącz się już!”
 
      24 maja 2024 roku obchodziliśmy jubileusz naszej szkoły: 70-lecie istnienia placówki.
Było to ważne wydarzenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców. To tutaj, w naszej SP 46, na warszawskim Mokotowie, uczą się kolejne pokolenia dzieci. To nasz wspólny dom, miejsce nauki, zabawy, wspólnych uroczystości.
     Pani Dyrektor, Teresa Konstanciak, odczytała list od Ministry Edukacji Narodowej - Barbary Nowackiej. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście: 
Burrmistrz dzielnicy Mokotów - Rafał Miastowski, Zastępca Burmistrza dzielnicy Mokotów - Krzysztof Skolimowski, Naczelnik WOW Urzędu dzielnicy Mokotów- Cezary Kocon, Prezes Spółdzielni Służew nad Dolinką - Grzegorz Jakubiec, Repr. Rzecznika Praw Dziecka - Agnieszka Adamczyk - Gołębiewska, Proboszcz Parafii Św. Dominika - Krzysztof Michałowski, Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Małgorzata Krajewska, Prezes Fundacji "Edukacja z Wartościami" Dyrektor Niepublicznej Szkoły muzycznej I stopnia Missio Musica - JAcek Weigl, Dyrektor ds. Dydaktycznych Missio Musica - Monika Kasperczak,
NSZZ "Solidarność" - Edyta Starzec, Przewodnicząca Rady Rodziców - Aneta Zawadzka, Sekretarz Rady Rodziców - Joanna Boryczka, przedstawiciele Rady Rodziców - Katarzyna Kowalczyk oraz Janina Marciniak - Wolska, przedstawiciele SP w Nasielsku, przedstawiciele SP nr 69, nr 143, nr 146, nr 212 w Warszawie, przedstawiciele Przedszkola nr 67 "Służewiaczek" oraz emerytowani pracownicy szkoły.
     Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak wspaniałego jubileuszu - za gotowość, wsparcie, zaangażowanie, cierpliwość i inicjatywę.
 
 
„Chodź na kawę, Warszawo, siądziemy tylko we dwie,
popatrzymy nad kawą, jak pięknie zmieniasz się...
W mych oczach, Warszawo, znajdziesz, co w nich jest od lat,
me skromne: „Dzięki Ci, dzięki Ci bez słów...”
 
 
 
 
 
  

Jubileusz 70-lecia

Zapraszamy na piknik!!!

Powodzenia!!

Wycieczka : Trójmiasto-Malbork

 

 

W dniach 08.05.-10.05. uczniowie klasy 5a, 5c i 5d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Trójmiasta. Pierwszego dnia odbył się spacer po gdańskiej starówce. Uczniowie zwiedzili Bazylikę Mariacką oraz weszli na punkt widokowy na wieży kościelnej. Kolejną aktywnością był rejs statkiem po Martwej Wiśle, którego celem była wizyta na Westerplatte. Następnego dnia uczniowie odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, wnętrze żaglowca „Dar Pomorza” oraz odbyli spacer po sopockim molu. W piątek w drodze powrotnej do Warszawy, uczestnicy wycieczki zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku oraz wystawę bursztynu. 

Spotkanie autorskie

30 kwietnia odbyło się spotkanie z Jarosławem Wróblewskim, autorem książki o Rotmistrzu Pileckim. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

Kolumna prawa