Zielona szkoła - Lidzbark Warmiński

Mazury klas 4

MORZE ? GÓRY ? A MOŻE MAZURY ?!

W dniach 18 – 19 maja klasy 4 wyjechały na Mazury.

Pierwszym punktem wyjazdu był Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, z uwagi na to, że do większości zwierząt kopytnych wchodzi się bezpośrednio na ich wybiegi/zagrody zwiedzanie odbywało się bezpośrednio z przewodnikiem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zarówno nasze jak i zwierząt.

Uczniowie podczas wizyty mieli okazję nakarmić niektóre gatunki zwierząt (jelenie, sarny, osiołki) bezpośrednio z ręki, przytulić się lub pogłaskać. Następnie udaliśmy się Muzeum Przyrodniczego w Krutyni, w którym zostały przybliżone uczniom typy siedlisk charakterystycznych dla Mazurskiego Parku Krajobrazowego, takich jak las, jezioro, rzeka czy łąka. Kolejnym punktem był spływ łódkami po malowniczej rzece Krutyni.

Następnego dnia odwiedziliśmy Olsztyn, w którym zwiedziliśmy Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym najsławniejszym mieszkańcem był Mikołaj Kopernik oraz Rynek Starego Miasta.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń, wróciliśmy szczęśliwi do domu.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :D

Kółko modelarskie

Koło modelarskie prowadzone pod czujnym okiem Pana Marka Świetlickiego działa prężnie. Chwalimy się pracami dzieci i dziękujemy za wsparcie finansowe rodziców.

Koło modelarskie jest dofinansowywane ze składek rodziców na Radę Rodziców. DZIĘKUJEMY 🌺

Koło będzie miało swoje stanowisko na zbliżającym się Pikniku Rodzinnym. Zapraszamy!

Życzenia dla Ósmoklasistów

Warsztaty rowerowe

W poniedziałek uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w praktycznych warsztatach rowerowych realizowanych w ramach kampanii Rowerowy Maj. Uczniowie powtórzyli teoretyczne zasady poruszania się na rowerze, utrwalili znajomość znaków drogowych oraz przećwiczyli praktycznie jazdę na rowerze zgodnie z zasadami ruchu drogowego, pod czujnym okiem trenerów.

Wycieczka w góry

Trzy dni w  Tatrach i Pieninach - uczniowie klas 7a, 7b oraz 6b spędzili wspaniały czas  w pięknych, choć trochę deszczowych okolicznościach przyrody. Warsztaty serowarskie, wieczór z góralską muzyką, prezentacja instrumentów, wjazd kolejką na Gubałówkę, zjazd wyciągiem z Butorowego Wierchu, Kuźnice, Kalatówki, Wielka Krokiew - to niektóre z atrakcji naszego wyjazdu. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Jak dobrze było zobaczyć z bliska nasze piękne góry i poczuć niesamowitą atmosferę wspólnego wyjazdu.

Motto, które z nami zostanie to słowa jednego z warsztatów: "Płyń pod prąd, a nie z prądem"!

Wizyta w teatrze

W czwartek 18 maja klasa 5 c w godzinach wieczornych była w Teatrze Narodowym i obejrzała spektakl  Alicji Kraina Czarów oparty na motywach książki L. Carrolla  Alicja w Krainie czarów. Uczniowie bezbłędnie rozpoznali postacie Królowej Kier i Szalonego Kapelusznika. Dodatkowym atutem wspaniałego spektaklu była porywająca muzyka i ciągle zmieniająca się scenografia. Polecamy!

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim

W dniu 18 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu międzyszkolnego konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 111 w Warszawie. Konkurs  przeznaczony był dla uczniów szkół noszących imię prezydenta Starzyńskiego. Jego celem było przybliżenie sylwetki, życiorysu i postawy patriotycznej słynnego warszawianina oraz integracja miedzy szkołami noszącymi imię Stefana Starzyńskiego.

Sąd nad Syzyfem

Uczniowie kl. 5 b przygotowali rozprawę sądową. Oskarżonym był król Koryntu.  Przewód sądowy pod przewodnictwem Stanisława Nagórskiego był przeprowadzony niezwykle profesjonalnie. Obrońca- Karol Gastoł oraz oskarżyciel - Aleksander Bogusz wykazali się niebywałą przenikliwością.
To była wspaniała lekcja!

Sukcesy sportowe

W ubiegły  piątek 12 maja na boiskach naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Lekkoatletyce.

W zawodach występowali dziewczęta i chłopcy z rocznika 2008/2009

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ŻYCZYMY SUKCESÓW NA KOLEJNYM ETAPIE MISTRZOSTW

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI PEŁNYCH EMOCJI I MEDALI