Kolumna lewa

Aktualności

"Paczka na Kresy"

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w świetlicowej akcji ,,Paczka na Kresy".
Dziękujemy również wychowawcom,dzieciom i wolontariuszom za wykonanie kartek świątecznych dla podopiecznych Sióstr Misjonarek Miłości.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Dzieci losowały zadania pełne dobrych uczynków.
 Za zaangażowanie, poświęcony czas i wkład pracy na rzecz Szkolnego Wolontariatu uczniowie otrzymali upominki.
Dziękujemy Rodzicom i Wolontariuszom za przygotowanie ciast do szkolnej kawiarenki.
Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać 420zł, które w całości przeznaczymy na cele Szkolnego Wolontariatu.

Podziękowania

Świetlicowe spotkanie z Mikołajem

 

 

 

DNIA 7 GRUDNIA W DUŻEJ SALI GIMNASTYCZNEJ DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO HARMONOGRAMU:

GODZINA 12.00

KLASY – 1a,1b,1c

GODZINA 13.20

KLASY – 2a,2b, 2c

DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE ODBĘDZIE SIĘ SALI 32 O GODZ. 13.15.

Ogłoszenie konkursowe

Mały Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs plastyczny

dla uczniów klas 1-3 oraz oddziału przygotowawczego.

Wykonaj postać św. Mikołaja lub Anioła bądź też choinkę lub wieniec (praca przestrzenna).

Na Wasze prace czekamy do 12 grudnia w sali 91.

Wesołych świąt życzy Mały Samorząd Uczniowski!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W najbliższy wtorek 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z okazji tego dnia Szkolny Wolontariat zaprasza do kawiarenki na wspaniałe wypieki. Koszt jednej porcji słodkiego ciasta to 3 zł.

Zapraszamy również wszystkich uczniów do losowania ciekawych zadań.

 

Zapraszamy SKW

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

W klasie 2a odbyły się w piątek WARSZTATY z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Ratownik Medyczny Mikołaj Kowalewski przekazał uczniom najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia w układaniu poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, prawidłowa resuscytacja, opatrywanie ran, użycie defibrylatora AED oraz kolejne kroki w trakcie prowadzenia rozmowy z pogotowiem – wszystkie te zadania zostały nie tylko prawidłowo przekazane, ale wyćwiczone przez WSZYSKIE DZIECI z klasy 2a. Bardzo dziękujemy mamie Izy, pani Jolancie Kawczyńskiej za zorganizowanie tak wspaniałych zajęć.

Debata oksfordzka

W dniu 1 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 7 b wzięli udział w debacie oksfordzkiej przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie, której przedmiotem była teza „To jak się ubieramy wpływa na nasz sposób bycia”.  Debata oksfordzka to metoda prowadzenia sporu z wykorzystaniem sztuki retoryki wypracowana przez Uniwersytet Oksfordzki. Dzięki debacie uczniowie doskonalili umiejętność formułowania argumentów w kulturalnej i krytycznej dyskusji. Dodatkowo w trakcie zajęć muzealnych uczniowie zwiedzili wystawę stałą Muzeum „Czas świętowania”.  

Andrzejki

29 listopada klasy 1-3 również miały Andrzejki, ale połączone z Katarzynkami z 24 listopada.

Uczniowie dowiedzieli się sporo o andrzejkowo – katarzynkowych tradycjach. Mieli również okazję powróżyć sobie. Było losowanie imion, zawodów, wróżenie z liczb oraz tradycyjne wystawianie butów. Czas spędzony na wróżbach umilił poczęstunek i dekoracje przygotowane przez rodziców Antka Beddow oraz tatę Julki pana Krzysztofa Michałczenko. Bardzo dziękujemy !!!

     

ANDRZEJKI

                                                                                                                                                                  

                      

 

 

30 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki.

W tym dniu korytarze szkolne zamieniły się w sale zabaw oraz wróżb, które potraktowaliśmy z "przymrużeniem oka".

Nie zabrakło wróżenia z kubeczków, kwiatów, przekłuwania papierowego serca oraz przebijania balonów z wróżbą.

Ponadto tworzyliśmy kleksy z atramentu oraz bawiliśmy się przy muzyce.


To był dzień pełen atrakcji oraz dobrej zabawy! :)

zapraszamy do galerii

Kolumna prawa