Kolumna lewa

Świetlica

Dobiega końca wiosenno-letnia część warsztatów „Dzieciaki robią zwierzaki”.                                   

Świetliki z 1a zgromadziły bogatą kolekcję modeli zwierząt i mają nowe pomysły na kontynuację naszych warsztatów w przyszłym roku szkolnym 😊

 

 

 

Dzień 7 czerwca w świetlicy szkolnej był pełen atrakcji 😊

W tym dniu, chłopcy z klas pierwszych, rozegrali mecz piłki nożnej pod kierunkiem pana Pawła Koniecznego. Cóż to były za emocje ! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom gry fair play.

W tym czasie dziewczynki tworzyły piękną biżuterię i kibicowały swoim kolegom.

 

„Ale kino” – to nasz temat tygodnia w świetlicy szkolnej.

Z tej okazji wszystkie grupy świetlicowe udały się do ursynowskiego Multikina na przedpremierowy pokaz filmu „Garfield”.

Perypetie kota Garfielda i jego przyjaciół przypadły do gustu wszystkim Świetlikom !

 

 

W zeszłym tygodniu, w świetlicy szkolnej, rozmawialiśmy o odpowiedzialności. Między innymi o byciu odpowiedzialnym wobec swoich pupili.

I w ten oto sposób powstały piękne plakaty pod hasłem „Odpowiedzialny opiekun = szczęśliwy zwierzak”.

A oto efekty pracy Świetlików 😊

 

Świetlicowy mini ogródek

Świetliki z 1a, wspólnie z wychowawcą, utworzyły w sali świetlicowej na parapecie okna, wiosenny mini ogródek. Podczas zajęć dzieci zdobyły informacje na temat sadzenia roślin, systematycznego ich podlewania i dbania o odpowiednie nasłonecznienie i temperaturę.

A teraz będziemy wspólnie obserwować wzrost roślin i cieszyć się z wiosny w naszej sali !

 

Laureaci konkursu "Zbijak"

 

W świetlicy szkolnej odbyły się rozgrywki sportowe, podczas których klasy pierwsze i drugie zagrały w „Zbijaka” a klasy trzecie w „Dwa ognie”.

Bawiliśmy się oczywiście w myśl zasady fair play, która jest dobrze znana naszym Świetlikom. Zwycięzkie grupy rozgrywek to klasy: 1c, 2c, 3a

Serdecznie gratulujemy !!! 😊

 
 
 
Dobiega końca zimowa część świetlicowych warsztatów "Dzieciaki robią zwierzaki" realizowanych w klasie 1a.
Czekamy już na wiosnę !!! :)

Laureaci konkurs zachowania - Savoir vivre na co dzień

Świetlicowe kolędowanie!

 

Świetlicowe kino w świątecznym wydaniu! 😊

Świąteczna atmosfera zagościła w świetlicy na dobre. Klasy pierwsze spędziły miło popołudnie na seansie świątecznego filmu pt. „Klaus”.

Koce, poduszki, maskotki, przekąski – było lepiej niż w niejednym kinie 😊

 

 

Mikołajowe cuda !

 

Mikołajki w świetlicy? Nie mogło więc zabraknąć Świętego Mikołaja. Szczególnie, że nasze Świetliki są bardzo grzeczne (przeważnie 😊)

Dnia 7 grudnia w dużej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem dla dzieci z klas pierwszych i drugich. Wspólne kolędowanie z Aniołem i Mikołajem wprawiło nas w świąteczny nastrój.

Klasy trzecie spędziły Mikołajki na świątecznych zabawach wraz ze swoimi wychowawcami.

A jeśli Mikołaj to prezenty! Każde dziecko otrzymało od niego wyjątkowy upominek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii.

 

 

 

„Dzieciaki robią zwierzaki”

Świetliki pierwszej grupy uczestniczą w warsztatach plastyczno-technicznych „Dzieciaki robią zwierzaki”Poprzez te zajęcia zwracana jest dzieciom uwaga na możliwość wykorzystania odpadów ekologicznych, materiałów biurowych i dekoracyjnych do wykonania zabawek, w tym wypadku ulubionych modeli zwierząt. Po zajęciach zwierzaki tworzą dekorację w sali świetlicowej. Warsztaty doskonalą kreatywność dzieci oraz integrują je podczas wspólnej pracy i zabawy. Zajęcia podzielone są na cztery cykle, odpowiednio do danej pory roku. Właśnie dobiega końca cykl jesienny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktywności Świetlików 😊

Warsztaty 

Do grupy świetlicowej numer trzy przyleciała sympatyczna ważka Grażka 😊 Dzieci uczestniczą w jej nietypowych przygodach tworząc kreatywne rysunki. Dzięki tym twórczym bazgrołom dzieci rozwijają swoją kreatywność i dają upust dziecięcej wyobraźni.

 

Zielnik Świetlika

Podczas jesiennych zajęć w świetlicy, dzieci z klasy 1a wspólnie z wychowawcą, wykonały swoje pierwsze zielniki.

Świetliki w odpowiedni sposób w zasuszyły liście, następnie po wklejeniu do notesu, prawidłowo i systematycznie uzupełniały tabelę zbioru liścia.

W ramach zajęć dzieci poznały podstawowe gatunki drzew oraz wiele ciekawostek związanych z tematem. Oglądały również zielniki wykonane przez starszych uczniów naszej szkoły.

Wszyscy wykonali swoje zielniki wzorowo, mając przy okazji dobrą naukę i zabawę przyrodniczą.

Za zaangażowanie i pracę podczas zajęć nagrodzono dzieci drobnym upominkiem edukacyjnym 😊

 

KONKURS - JESIENNY LIŚĆ 

 

 

Dnia 24 października w świetlicy szkolnej odbyła się ważna uroczystość

PASOWNIE NA ŚWIETLIKA.

Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy przed aktem pasowania musiały się zmierzyć z kilkoma zadaniamiNasze Świetliki poradziły sobie doskonaleNie mogło więc zabraknąć dla nich niespodzianek upamiętniających ten wyjątkowy dzień .W salach świetlicowych czekały na nich słodkie wypieki i zabawa w rytmie dziecięcych przebojów.

 

W galerii zdjęcia z wydarzenia 

ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej odbędą się 4 i 5 września w budynku przy ulicy Wałbrzyskiej 5 w sali nr 32 według harmonogramu:

 4 września w godz. 8.00 – 12.00,

 5 września w godz. 7.30 – 10.00.

Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej można pobrać ze strony internetowej szkoły lub z sali nr 32. 

Będą one przyjmowane w sali nr 32 najpóźniej do godz. 10.00 dnia 05.09.2023.

Po tym terminie komisja kwalifikacyjna podejmie decyzję o przyjęciu dziecka do świetlicy.

Kierownik świetlicy, za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub telefonicznie, poinformuje rodziców, których dzieci nie zostaną zakwalifikowane do świetlicy szkolnej.

 


WYDARZENIA Z ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 

 

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Czerwiec- ulubiony miesiąc wszystkich dzieci:)

Dzień Dziecka, a do tego czas szkolnych wycieczek. Grupy świetlicowe z klas pierwszych wraz z wychowawczyniami odwiedziły Teatr Wielki, gdzie na scenie zaprezentowano piękną baśń muzyczną pt. „Spotkanie z Muzaliną”. Natomiast klasy drugie zwiedzały z przewodnikiem Stare Miasto słuchając legend o warszawskich stworach. 

1 czerwca upłynął nam na dobrej i aktywnej zabawie. Piłki skakanki, konkursy sportowe, bańki mydlane. Wasze piękne uśmiechy świadczyły o tym, że bawiliście się wyśmienicie:)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreracji w galerii.

 

 


 

KONKURS PLASTYCZNY

KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ

Dnia 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy. Przez cały tydzień świetliki pogłębiały swoją wiedzę na temat wybranych krajów UE. Wzięły też udział w konkursie plastycznym. Każda grupa wykonała plakat promujący kraje Europy. Trudno było wyłonić zwycięzce, gdyż wszystkie plakaty były piękne. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

 


 

Proszę bardzo W końcu mamy karnawał. Czas tańca i dobrej zabawy.

Po balu dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III karnawał zawitał do świetlicy. Była dobra muzyka, wspólne zabawy i tańce. Był także wybór Disco Świetlików a ten wcale nie był łatwy, biorąc pod uwagę umiejętności taneczne naszych podopiecznych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA

Dobrej zabawy w karnawale !


„Kochany panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy (...)”

 

Nasze Świetliki doczekały się wizyty Mikołaja:)

      W dniu dzisiejszym grupy świetlicowe klas pierwszych i drugich spędziły popołudnie w towarzystwie św. Mikołaja i Śnieżynki.

     Pogawędka z Mikołajem, zabawy przy świątecznych piosenkach, wspólne śpiewanie kolęd, a przede wszystkim prezenty bardzo ucieszyły dzieci.

       Klasy trzecie w tym dniu bawiły się w podchody. Aby dotrzeć do prezentów, które przygotował dla nich Mikołaj z Elfami, musiały zmierzyć się z kilkoma świątecznymi zadaniami. Udało się z sukcesem dotrzeć do mety- prezenty rozdane:)

Dziękujemy za dobrą zabawę☺

W galerii zdjęcia z wydarzenia.


W naszej świetlicy odbyła się wielka muzyczna impreza, po raz pierwszy DISNEY SHOW. Zaprosiliśmy świetliki w  magiczny świat Walta Disney'a. Jego animacje podbijają serca dzieci na całym świecie, a nas porwała wyjątkowa muzyka z jego filmów. Każda grupa zaprezentowała piosenkę tytułową z wybranego filmu. 

Było pięknie☺ Magicznie i muzycznie☺☺☺Wszystkie grupy świetlicowe stanęły na wysokości zadania.

Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Finał konkursu „Świetlicowy MasterChef” za nami.

Warunek został spełniony – było zdrowo i kolorowo, a do tego miło i wesoło 

Finały odbyły się na poziomie klas. W tej edycji twórcy najlepszych przepisów pracowali w parach. Dlatego doszło nam jeszcze jedno kryterium do oceny, a mianowicie dobra współpraca. Zadaniem naszych małych kucharzy było zrobienie ZDROWEJ KANAPKI z produktów spożywczych, które dla nich przygotowałyśmy.

Oczywiście, żeby nie było łatwo  tak łatwo wśród zdrowych pojawiły się  również te niezdrowe. Ten wybór dla naszych finalistów był bardzo łatwy. Powstały zdrowe i kolorowe kanapki na miarę prawdziwych szefów kuchni.