Kolumna lewa

Rada rodziców

KODEREK

w dniu 5 listopada 2022 roku odbyła się VII edycja konferencji KODEREK ŁĄCZY POKOLENIA I INSPIRUJE w Szkole Podstawowej nr 361 ul. Ruskowy Bród 19 w Warszawie. Wydarzenie miało na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży oraz dorosłym świat związany z informatyką i nowymi technologiami. Prelekcje, warsztaty oraz pokazy zachęcają do twórczego wykorzystania zdobywanej wiedzy. Odchodzenia od bezrefleksyjnego korzystania z technologii na rzecz konstruktywnego wykorzystania jej do zmieniania świata i realizacji swoich pomysłów. W programie były zajęcia przybliżające świat przedsiębiorczości i innowacyjności, warsztaty rozwijające umiejętności pracy grupowej i łączenia różnych zdolności do realizacji wspólnego celu.

skrót z wydarzenia można obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=g0w6EJ9FU24

Rada Rodziców sfinansowała koszt autokaru w kwocie 900 zł.

 

BŁĘKITNA SALA

w naszej szkole zakończyła się realizacja projektu Błękitna sala. Wolontariusze Banku Pekao S.A. razem z nauczycielami; Panią Moniką Górską oraz Panią Iwoną Perek przygotowali projekt stworzenia w szkole sali wyciszenia pt. „Błękitna Sala”. Projekt udało się zrealizować przy współpracy z Radą Rodziców oraz wsparciu chętnych nauczycieli.

Pomieszczenie zostało odpowiednio zaprojektowane i wykończone w taki sposób, aby wszyscy, a w szczególności uczniowie ze specjalnymi potrzebami mogli z niej skorzystać w czasie sytuacji dla nich trudnych, podczas rozmów wspierających specjalistów PPP oraz zajęć relaksacyjnych i dydaktycznych prowadzonych na terenie szkoły. Błękitna Sala to azyl dla każdego z uczniów, który potrzebuje jakiegokolwiek wsparcia. Błękitna Sala to także cichy zakątek podczas przerw dla dzieci wysoko wrażliwych, uczniów w spectrum autyzmu, lękowych, depresyjnych czy po prostu dla każdego kto choć na chwilę chce poczuć się lepiej podczas głośnego dnia w szkole.

skrót realizacji projektu można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=2LynMqpCh-Q

 

Rada Rodziców wsparła projekt kwotą 3 000 zł

 

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Rada Rodziców postanowiła dokonać dofinansowania w wysokości do 1 230 zł nagród w ramach konkursów organizowanych przez Mały Samorząd Uczniowski w łącznej kwocie w roku szkolnym 2022/2023 z podziałem na konkursy:

I semestr:

  1. Najładniejsza karta świąteczna konkurs plastyczny.
  2. Portret nauczyciela konkurs plastyczny.
  3. Dzień Niepodległości konkurs plastyczny.
  4. Mikołajkowe Szaleństwo konkurs plastyczno-techniczny.
  5. Co wiemy o Patronie naszej szkoły? Praca plastyczna kl. 0-I, I, II, III ; opowiadanie kl. 2-3- I, II, III.

Łącznie 25 nagród po 30 zł - 750 zł

II semestr:

  1. Najładniejsza karta świąteczna konkurs plastyczny.
  2. Dlaczego? konkurs wiedzy dla kl. 2 i 3.
  3. Mój ulubieniec - konkurs plastyczny.

Łącznie 16 nagród po 30 zł - 480 zł

 

Ponadto Rada Rodziców postanowiła sfinansować Koncert Świąteczny dla uczniów klas 0-3 w łącznej kwocie 1 200 zł (2 grupy po 600 zł).

 

BAL KARNAWAŁOWY

Rada Rodziców postanowiła dokonać dofinansowania w wysokości 2 300 zł na organizację Balu Karnawałowego dla uczniów klas 0-3 w roku szkolnym 2022/2023.

Na wskazaną kwotę składa się: organizacja Balu karnawałowego przez podmiot zewnętrzny w wysokości 2 000 zł oraz nagrody dla uczniów w czasie Balu Karnawałowego w wysokości 300 zł, pod warunkiem, że nagrodami nie będą słodycze. Bal Karnawałowy odbędzie się 20 stycznia 2023 roku. 

 

LEKCJE CIEKAWEJ CHEMII

Rada Rodziców zakupiła materiały do przeprowadzenia zajęć ciekawej chemii. Uczniowie klas VII i VIII na lekcji robili sole do kąpieli oraz kolorowe mydła.

Rada Rodziców sfinansowała projekt w kwocie 1 400 zł

 

MODELARSTWO

Rada Rodziców sfinansowała zakupy materiałów niezbędnych do kontynuowania budowy makiet i modeli na zajęciach modelarskich, w kwocie 3 000 zł 

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Do Rady Rodziców wpłynęło pismo od nauczycieli informatyki z prośbą o wsparcie projektu Laboratoria Przyszłości w zakresie zakupu wyposażenia uzupełniającego, głównie w postaci tabletów dla uczniów w ilości 8-10 sztuk oraz kart pamięci do aparatów i kamery, (3 karty), a także toreb i pasków, czyli zabezpieczenia tego sprzętu.

Laboratoria Przyszłości to projekt rządowy, polegający na finansowaniu zakupów dla szkół, szczególnie w zakresie budowania kompetencji cyfrowych uczniów. Nasza szkoła otrzymała 144 tys. zł. na zakupy, które rozsądnie wykorzystała skupiając się głównie na ofercie w zakresie druku 3D, robotyki, mikrokontrolerów Arduino i edycji foto – wideo; resztę kwoty wykorzystano na drobne elementy. Zabrakło jednak możliwości zamówienia wielu elementów wyposażenia dodatkowego i modułów rozszerzających, szczególnie w zakresie robotyki i edycji foto.

Rada Rodziców powróci do tematu wsparcia projektu na najbliższym zebraniu tj. 16 stycznia 2023 roku

 

TABLICA MULTIMEDIALNA

Rada Rodziców podjęła decyzję o dofinansowaniu w wysokości 1 845 zł (brutto) naprawy tablicy multimedialnej znajdującej się w Sali 94 budynku przy ul. Wałbrzyskiej.  

 

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Zawadzka spotkała się z nauczycielem z Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej. Panie wspólnie omówiły projekt, w ramach którego można wykorzystać karpy drzew znajdujące się przed budynkiem na ul. Wałbrzyskiej. Karpy zostały by wykorzystane przy budowie ścieżki sensorycznej/edukacyjnej o długości ok. 25 metrów i szerokości 1 m. Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód dla uczniów, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu czucia. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze - jest świetną zabawą dla uczniów. Przewidywany koszt materiałów do ścieżki to kwota rzędu 5 000 zł. Członkini Rady Rodziców poinformowała, że posiada zniżki w składzie budowlanym i mogłaby zorganizować tańszy materiał, znając szczegóły założenia inicjatywy. Z uwagi na fakt, że realizacja miałby nastąpić na wiosnę oraz mając na uwadze obecny wzrost cen zasadnym było odłożenie wyceny do wiosny.

 

DOPOSAŻENIE GABINETÓW

Rada Rodziców sfinansowała zakup opatrunków żelowych, różnych rozmiarów, taka, aby opatrunki znajdowały się w kilku miejscach w obu budynkach szkoły. 

Koszt sfinansowania opatrunków – 300 zł

 

RAKIETKI DO TENISA STOŁOWEGO

Rada Rodziców sfinansowała zakup sprzętu sportowego – rakietek do tenisa stołowego. 

Koszt dofinansowania w wysokości 1 200 zł  

 

Kolumna prawa