Kolumna lewa

Aktualności

Lekcja detektywistyczna Tropem detektyw

Warsztaty dla klas 2, to doskonałe zajęcia
dla miłośników detektywistycznych
zagadek i odkrywania tajemnic. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest
daktyloskopia i jak wykorzystuje się ją w
kryminalistyce. Zdjęli odciski palców,
sprawdzili jak działa promieniowanie UV
i napisali niewidzialną wiadomość. Młodzi detektywi zabrali ze
sobą karty z własnoręcznie pobranymi
odciskami palców i głowę pełną
pomysłów do dalszej zabawy.

Rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych rozpocznie się 5 marca br. o godz. 13:00

i prowadzona będzie za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji dostępnego pod adresem: https://rekrutacje-warszawa.pzo.edu.pl/ .

 

Rodzice/prawni opiekunowie, aby wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym, korzystają z zakładki „zarejestruj się” gdzie logują się wprowadzając:

  • numer PESEL kandydata, imię i nazwisko dziecka,

lub

  • numer indentyfikacyjny do systemu informatycznego wydany przez dyrektora placówki pierwszego wyboru (dotyczy dzieci, które nie posiadają numeru PESEL)

Rejestracja wniosków w systemie potrwa do 20 marca do godz. 20.00. Po tym terminie nie będzie możliwe wprowadzenie nowych wniosków.

Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów) będzie możliwe do 21 marca do godz. 16.00.

Wniosek podpisany profilem zaufanym lub podpisem osobistym (e-dowodem) i dokumenty/oświadczenia potwierdzające kryteria rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji lub wersję papierową wniosku wraz z załącznikami składają w  szkole pierwszego wyboru.

Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami, kryteriami oraz harmonogramem rekrutacji.

 

WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE: https://edukacja.um.warszawa.pl/szkoly-podstawowe

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„(…) polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją”.
Czesław Miłosz

21 lutego odbył się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To święto przypomina nam o znaczeniu dobra kulturowego, jakim jest język.

W tym dniu uczniowie zmierzyli się z polonistycznymi łamigłówkami, rebusami, krzyżówkami dotyczącymi ortografii, gramatyki oraz polskiej literatury.
Za poprawne rozwiązania zadań zostali nagrodzeni odznaką Mistrza Języka Ojczystego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Komunikat

Podziękowania Fundacji Azyl

Projekt: Odwróć mapę!

 

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus Reverse the Map  [Odwróć mapę], w polskiej wersji tytuł brzmi "Poszerz mapę", w naszej szkole odbywają się interaktywne spotkania z uczniami na temat wielokulturowości, migracji i dialogu kultur.  Przy współpracy z nauczycielami Szkoły prowadzi je dr hab. Agnieszka Ayşen Kaim (Instytut Slawistki Polskiej Akademii Nauk). Pani Agnieszka, która jest także animatorką kultury i opowiadaczką z ramienia Stowarzyszenia "Grupa Studnia O.",  przybliża naszym uczniom losy znanych postaci, które z różnych powodów emigrowały za granicę, czasem do bardzo odległych krajów,  lub też pomagały innym emigrantom, polskim uchodźcom, w różnych momentach historii. Są to m.in. Adam Mickiewicz i jego stambulskie losy; Dobry Maharadża z Indii, który przygarnął 1000 polskich dzieci podczas  II Wojny Światowej; Irena Sendlerowa, polska działaczka społeczna, która uratowała ok. 2500 żydowskich dzieci przed zagładą. Podczas zajęć wspólnie zastanawiamy się nad pytaniami: "Co to znaczy czuć się jak w domu?"; "Jak pielęgnować tradycje na obczyźnie?", "Co to jest tożsamość?", "Co to jest stereotyp?", "Jak sprawić, żeby ktoś się poczuł bezpiecznie?" . Przy okazji powstają także rysunki i komiksy, będące własnym komentarzem uczniów do poznanych historii. Pracujemy nad wystawą, na której przewodnikami będą nasze opowieści. Zostańcie z nami. Zapraszamy. 

Dzień otwarty

Instytut Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554

Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 46 w Warszawie!

Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli 1,5% należnego podatku za 2023 rok przekażecie Państwo naszej szkole za pośrednictwem Instytutu Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554.
Liczymy na Państwa życzliwość.
Gwarantujemy, że uzyskane pieniądze będą w całości wykorzystane na potrzeby dzieci i szkoły. Zebrane fundusze wpłyną na konto Rady Rodziców, która to będzie nadzorowała i wydatkowała fundusze.

Jak to zrobić?
1.Obliczyć 1,5% należnego podatku.
2.Jako organizację wskazać: Instytut Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554.
3.W informacji uzupełniającej koniecznie zaznaczyć, że wpłata dotyczy Szkoły Podstawowej nr 46 w Warszawie.

Dziękujemy!
Dyrekcja i Rada Rodziców

Strefa ucznia - ogłoszenia i konkursy

Zaproszenie

Kolumna prawa