Kolumna lewa

Aktualności

Świetlicowe kolędowanie

Pozostając w magicznej, świątecznej atmosferze Świetliki spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zachwyciły w ich wykonaniu.
Dziękujemy za zaangażowanie i udział w tym noworocznym wydarzeniu.
A pod choinką dzieci znalazły prezenty dla wszystkich grup świetlicowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce świetlica - aktualności. 


Do siego Roku!

 

Przedstawienie bożonarodzeniowe

Dnia 04.01. w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Uczniowie klasy 5 a opowiedzieli nam historię zbawienia, dzięki której mogliśmy zobaczyć, dlaczego 2000 lat temu przyszedł na świat Jezus. Szkolny chór pod kierunkiem p. Romualda Perona pomógł nam pochylić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia poprzez śpiew kolęd. Zapraszamy do galerii. 

Dyskoteka Karnawałowa

Warsztaty mydlarskie

 
 
 
W okresie przedświątecznym, dzięki życzliwości i zaangażowaniu Rady Rodziców, odbyły się w naszej szkole warsztaty mydlarskie i robienia pachnących soli do kąpieli dla klas 7 i 8.  Uczniowie nazwali je świątecznymi lekcjami. Na tych lekcjach poznawali praktyczne zastosowania chemii, a radości przy tym było co nie miara. Radzie Rodziców bardzo dziękuję za owocną współpracę.
Zapraszamy do fotorelacji! 
Małgorzata Kozłowska

WYNIKI KONKURSU na LIST DO ŚW. MIKOŁAJA

Z wielką przyjemnością ogłaszam WYNIKI KONKURSU na LIST DO ŚW. MIKOŁAJA w języku angielskim dla klas 1-3 oraz OP.

 

Jury, przy wyborze prac nagrodzonych kierowało się:

- doborem słownictwa w języku angielskim, użytym w listach - wg kategorii wiekowych,

- samodzielnością wykonania pracy,

- oryginalnością pracy,

- ogólną estetyką wykonania.

 

W konkursie, spośród 51. zgłoszonych prac, Laureatami zostali:

 

***Klasy 1.:

Miejsce I: Ula Narożnik, klasa 1C (dyplom plus upominek)

Miejsce II: Krzyś Kowalczyk, klasa 1A (dyplom plus upominek)

Miejsce III: Kira Ostapets, klasa 1B (dyplom plus upominek)

Wyróżnienia (kolejność alfabetyczna):

Antoś Grochal, klasa 1B (dyplom)

Olek Lewartowski, klasa 1C (dyplom)

Antoś Majewski, klasa 1C (dyplom)

Hania Niemiec, klasa 1A (dyplom)

Adaś Szczykulski, klasa 1B (dyplom)

 

***Klasy 2.:

Miejsce I: Helena Werner, klasa 2C (dyplom plus upominek)

Miejsce II: Iga Goleń, klasa 2B (dyplom plus upominek)

Miejsce III: Michał Wojciechowski, klasa 2B (dyplom plus upominek)

Wyróżnienia (kolejność alfabetyczna):

Antoś Beddow, klasa 2A (dyplom)

Julka Brzezińska, klasa 2B (dyplom)

Bartosz Iwaniuk, klasa 2C (dyplom)

Staś Przybył - Mańk, klasa 2C (dyplom)

Marysia Wnorowska, klasa 2A (dyplom)

 

***Klasy 3.:

Miejsce I: Piotruś Kowalczyk, klasa 3B (dyplom plus upominek)

Miejsce II: Mikołaj Jeleniewski, klasa 3A (dyplom plus upominek)

Miejsce III: Makar Krawczuk, klasa 3B (dyplom plus upominek)

Wyróżnienia (kolejność alfabetyczna):

Magda Jezierska, klasa 3A

Natalka Kowalczuk, klasa 3A

Marysia Lewandowska, klasa 3A

Antosia Tarnacka, klasa 3A

Antoś Wójtowicz, klasa 3B

 

***Oddział Przygotowawczy:

Miejsce I: Ivan Kayota (dyplom plus upominek)

 

Rozdanie nagród oraz dyplomów nastąpi na uroczystym apelu szkolnym na zakończenie I semestru.

LAUREATOM serdecznie gratuluję a WSZYSTKIM Dzieciom bardzo dziękuję za ogrom pracy włożony we własnoręczne napisanie listów do Św. Mikołaja w języku angielskim oraz przepięknie udekorowane karty oraz koperty. Poziom prac zachwycający!

Wszystkie prace rozwieszone są już na 1p. naszej szkoły na trzech tablicach wiszących po stronie pokoju nauczycielskiego.

 

Dziękuję! 😊

Katarzyna Sarnecka, nauczyciel języka angielskiego.

Boże Narodzenie 2023

Jasełka

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia przygotowali jasełka. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Teresa Konstanciak, która powitała przybyłych na uroczystość uczniów i pracowników szkoły.
Przedstawienie przypomniało nam od czego wszystko się zaczęło. Uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką wychowawczyń: pani Magdaleny Ogar-Banaszek, pani Anny Góral, pani Ireny Khilimonchyk; przygotowali przedstawienie pt. "Jak to się zaczęło..." i wcielili się w rolę Adama i Ewy, aniołów prezentując scenki ze stworzenia raju. Świąteczną atmosferę uzupełniał śpiewający kolędy i pastorałki chór, pod kierunkiem pana Romualda Perona. Dodatkową niespodzianką było wykonanie kolędy w języku ukraińskim przez uczniów z oddziału przygotowawczego, pod opieką pani Hanny Wolickiej i pani Nadii Tkachenko. Uroku występom dodała piękna scenografia, stroje i rekwizyty przygotowane przez nauczycieli panie Elżbietę Krzanowską, Anetę Jakubowską-Lemańską oraz rodziców.
Młodzi aktorzy z przejęciem odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali razem kolędę. Po zakończonym przedstawieniu Pani Dyrektor z nieukrywaną dumą pogratulowała uczniom wyjątkowego występu oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 

Podziękowania

Szkolny Wolontariat bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce darów dla podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej.
 
 
Dziękujemy również Wolontariuszom oraz Rodzicom za zaangażowanie w kawiarenkę. Fundusze ze sprzedaży ciast przekazaliśmy (w formie bonów) dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły oraz wspomogliśmy Fundację św.Marcina de Porres.
Bez Waszego zaangażowania nie udało by się tego osiągnąć.
Wesołych Świąt.

Laboratoria Przyszłości listopad / grudzień 2023

Laboratoria Przyszłości

listopad / grudzień 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

 

ROBOTY PHOTON W NASZEJ SZKOLE

W tym roku nauki będziemy kontynuowali zabawę w programowanie z robotami PHOTON, stworzonymi przez polską firmę. Ta przyjemność spotka przede wszystkim klasy 4 i 5, a także mamy nadzieję - grupy klas młodszych. Pani Agnieszka Chomicka – Bosy już rozpoczęła zajęcia z robotami; wkrótce pozostałe grupy. Będziemy także organizowali szkolenie dla nauczycieli.

Grafika ze strony firmowej

 

Photon Robot pomaga nauczycielom w codziennych zajęciach szkolnych. Jest prosty w obsłudze dzięki intuicyjnym aplikacjom mobilnym i komputerowym. Robot rozbudza wrodzoną ciekawość uczniów i ich emocje, angażując je podczas każdej lekcji.

Marek Świetlicki - szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości

Konkurs - wyniki

Mamy przyjemność ogłosić wyniki świątecznego konkursu plastycznego Małego Samorządu Uczniowskiego. A oto laureaci:

1 miejsce: Krzysztof Zdziech

2 miejsce: Hanna Rukat

3 miejsce: Maksymilian Pyłka

Wyróżnienia: Helena Sakowicz, Hanna Niemiec, Barbara Boryczka

 

Dziękujemy wszystkim za udział i serdecznie gratulujemy!

Wasze prace stanowią piękną świąteczną dekorację w naszej szkole 😊

  

 

Kolumna prawa