Laboratoria Przyszłości – CZERWIEC 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Czerwiec upłynął nam pod znakiem gry edukacyjnej SCOTTIE GO

W serii gier edukacyjnych Scottie Go! przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach gracze zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.

Gra polega na układaniu poleceń dla Scottiego do wykonania, na planszy lub stole; jest to uczniom przyjazne, gdyż kojarzą to ze znanym sobie programem Scratch. Jednocześnie posługujemy się aplikacją na tablecie, fotografujemy ułożony zestaw poleceń i posuwamy się dalej w grze, pokonując kolejne poziomy rozgrywki. Gra bardzo sprzyja pracy w małych grupach uczniów, co jest jej dodatkowym atutem. Mamy 10 takich zestawów z zasobów LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI.

Zajęcia były realizowane na lekcjach informatyki,

w klasach 5 – 8. Wcześniej także odbyły się dla klas czwartych.

Warto dodać, że z tabletów mogliśmy korzystać dzięki życzliwemu wsparciu naszej Rady Rodziców; dziękujemy!

Laureaci Stołecznego Konkursu wiedzy „Warszawa, jest wielka 2023”

Stołecznego Konkursu wiedzy „Warszawa, jest wielka 2023”

Uroczyste wręczenie nagród 14 czerwca (środa)  2023 w SP 46 im. Stefana Starzyńskiego,

Warszawa ul. Wałbrzyska 5 (metro Służew)

godz.13.00 sala 92

Góra Jacek SP 148

Sołtykiewicz Hanna SP 279     3

GRATULUJEMY !!!

Dzień Dziecka w Świetlicy!

Piknik klasy 1b

KLASA TN. Pierwszy dzwonek

W tym roku nasza Szkoła uczciła Dzień Dziecka w szczególny sposób. 1 czerwca 2023 r. na scenie Studio, tj. małej scenie Teatru Narodowego, grupa uczniów SP46 dwukrotnie zaprezentowała 45-minutowy spektakl, przygotowany przez Pana Kacpra Matulę z ochotnikami z klas piątych oraz dwójką ochotników z klasy VIb i VIIb. Spektakl „Buty”, powstały w ramach projektu „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” opowiada o konflikcie emocji z rozumem. Stanowi efekt współpracy aktora TN z uczniami SP46, którzy poczuli w sobie pragnienie teatru. Dzieci te zdecydowały się pokonać różne osobiste trudności, ograniczenia, niedostatki, obawy czy lęki, by stworzyć wspólnie dzieło artystyczne na poziomie adekwatnym do miejsca, w którym je prezentowano – czyli sceny TN. Jak podkreśla reżyser, Pan Matula, mali artyści najpierw musieli zmierzyć się z własnymi emocjami, by stworzyć i pokazać przed widownią spektakl dotyczący emocji. To wydarzenie przypomniało nam wszystkim o wychowawczej, edukacyjnej i terapeutycznej wartości pracy teatralnej z młodzieżą oraz zainspirowało do dalszych działań teatralnych i kulturalnych w SP46. Na mocy otrzymanego certyfikatu staliśmy się, jako placówka, ambasadorami…. Pani Dyrektor, Teresa Konstanciak, odebrała ten certyfikat z rąk Dyrekcji TN podczas uroczystej gali. W swoim przemówieniu wyraziła wielką radość oraz wdzięczność za ten sukces podopiecznych. W przyszłym roku mamy nadzieję kontynuować współpracę z Teatrem w zakresie edukacji teatralnej, oglądając spektakle, uczestnicząc w spotkaniach z aktorami i lekcjach teatralnych.

Zapraszamy do galerii.

Fot. Marta Ankiersztejn/Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego.

Manufaktura Cukierków

Uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do niezwykle słodkiego miejsca... Manufaktury Cukierków.

Podczas warsztatów każdy miał szansę samodzielnie ukręcić swojego lizaka.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zaangażowanie, wsparcie i pomoc przy organizacji Pikniku Rodzinnego.

Dziękujemy również wszystkim za wspólną zabawę.

i Rada Pedagogiczna SP46

PIKNIK RODZINNY - fotorelacja

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia :)

PIKNIK RODZINNY :)