Kolumna lewa

Świetlica

ZIELNIK ŚWIETLIKA

Jesienią, Świetliki z 2a, uczestniczyły w cyklu zajęć pod hasłem „Zielnik Świetlika”. Dzieci, wspólnie z wychowawcą, zebrały kolorowe liście wybranych gatunków drzew, w prawidłowy sposób je zasuszyły, a następnie wkleiły do notesów. Na bieżąco uzupełniały tabelę z danymi dotyczącymi zbioru liścia.

W ten sposób każdy Świetlik stał się autorem swojego pierwszego zielnika.

Zbierając i kolekcjonując liście dzieci nie tylko miło spędzały czas, ale też poznawały elementy przyrody oraz integrowały się wspólnie pracując podczas projektu.

W galerii kilka zdjęć z tego wydarzenia 😊

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Podobno Święty Mikołaj  otrzymał list, w którym ktoś napisał (swoją drogą ciekawe kto?☺), że dzieci uczęszczające do świetlicy w SP46 były bardzo grzeczne i zasługują na prezent☺ Zatem 8 grudnia mieliśmy przyjemność gościć Świętego Mikołaja i jego koleżankę Gwiazdkę.  Wspólnie przy choince, Świetliki wraz z naszymi gośćmi, zaśpiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Za oknem wprawdzie nie było jeszcze śniegu, ale atmosfera była magiczna i niezwykle świąteczna.

Oczywiście Święty Mikołaj miał ze sobą ogromny worek z prezentami.

Dziękujemy Mikołajowi i Gwiazdce za odwiedziny i prezenty☺

Tego dnia w świetlicy klas trzecich odbyło się mikołajkowe spotkanie. Były zabawy, konkursy oraz worek z prezentami☺


Andrzejki

Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny, dziś to świetna okazja do wróżenia sobie dla dobrej zabawy. Przepowiadanie przyszłości przypadło do gustu naszym świetlikom:) Andrzejki rozpoczęliśmy od przedstawienia historii tradycji andrzejkowych oraz pokazania jak wróżby wyglądały kiedyś. My wybrałyśmy dla dzieci bardziej współczesne wróżby takie jak: serce z imieniem wybranki, losowanie przyszłych zawodów, znaczenie kolorów, wróżba z kostkami do gry, rzut monetą czy zabawa z kubeczkami.

Dzieci bawiły się wyśmienicie:)

W galerii fotorelacja z tego wydarzenia☺


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jeden z wyjątkowych cytatów z książki o Kubusiu Puchatku

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie".

Alan Alexander Milne

Jak co roku te miłe święto było okazją do przypomnienia dzieciom historii powstania pierwszego pluszowego misia. Nasze Świetliki doskonale wiedzą, że to znany na całym świecie Teddy Bear☺

Opowiadaliśmy sobie również o innych znanych misiach-bohaterach książek i bajek. Wiedzę na ich temat sprawdziliśmy w „Misiowym quizie”. Były misiowe kolorowanki i rozmowy na temat pluszaków, które dzieci mają w domach.

 


 

Pasowanie na Świetlika 

W środę 27 października odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetlika”. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do świetlicowej gromady.

W czasie uroczystości Świetliki śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz wykonywały szereg zadań.

Na pamiątkę tego uroczystego dnia dzieci otrzymały upominki

 


 Wystawa prac plastycznych

Przedstawiamy galerię świetlicy szkolnej pt. „Szkoła moich marzeń”. Nasze świetliki jak zwykle pięknie zaprezentowały swoje pomysły. Ich prace możemy podziwiać na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie☺

 


„Świetlicowy MasterChef”

Wielki finał za nami! Ależ to były emocje!

Nasz kulinarny konkurs odbył się na poziomach poszczególnych klas. Finaliści musieli sami wybrać odpowiednie produkty, a następnie przygotować swoje dania według wcześniej przygotowanego przepisu. Było pysznie, zdrowo i kolorowo ☺ Pozostałe Świetliki dzielnie dopingowały swoich faworytów oraz wykonały piosenki i wiersze związane z tematyką zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy za wspaniała zabawę ☺

Gratulujemy finalistom i zwycięzcom, na których czekały zasłużone nagrody.

A oto nasi świetlicowi mistrzowie gotowania:

Zofia Baranowska kl. 1 a

Aleksandra Staszewska kl. 2 b

Józefina Bromirska kl. 3 b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA.


Dobra zabawa tylko w SP 46!

Dnia 4.10.2021 r. gościliśmy w naszej szkole grupę najstarszych dzieci z pobliskiego przedszkola „Małego Kopernika”. Wychowawczynie świetlicy przygotowały dla dzieci zabawy na boisku szkolnym. Rozpoczęliśmy wspólną zabawę spacerem po bieżni, gdzie dla naszych małych gości czekały specjalnie przygotowane dla nich zadania. Bawiliśmy się również z chustą Klanza oraz zagraliśmy w popularną zabawę ruchową pt. „Murarz”. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki na pamiątkę wizyty w naszej szkole.

Dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę ☺

 


 

Drogie Świetliki, zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym konkursie… kulinarnym 😊 Już niebawem spośród Was wybierzemy Świetlicowego MasterChefa !

Oto zasady konkursu. Przygotujcie prosty przepis Waszej ulubionej zdrowej potrawy. Przynieście do Waszych wychowawców świetlicy wraz ze swoim zdjęciem.

Na propozycje potraw czekamy do 29 września. Spośród wszystkich przepisów wybierzemy te, które wykonacie samodzielnie podczas finału

Będziemy oceniać walory zdrowotne, estetykę przygotowania oraz organizację miejsca pracy. Produkty do konkursu zakupi świetlica.

Pamiętajcie – musi być zdrowo, smacznie i kolorowo 😊 Trzymamy za Was kciuki, powodzenia !:)


 

TU MOŻNA POBRAĆ: HARMONOGRAM OBIADÓW

Kolumna prawa