Kolumna lewa

Aktualności

Konkurs Majowe Kapliczki

KONKURS PLASTYCZNY  MAJOWE KAPLICZKI

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy projekt i wykonanie kapliczki Matki Bożej.
Wszystkie prace były piękne, wykonane z wielką pomysłowością, starannością i zaangażowaniem.

Dziękujemy za dostarczenie wielu pozytywnych przeżyć i gratulujemy, tak autorom prac, jak i wspierającym ich Rodzicom i Opiekunom.

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO - 24.06.2022r.

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zakończenia roku szkolnego 2021/2022:

 

                              PIĄTEK 24.06.2022r.

  • KLASY I i II - godzina 08:30 w salach lekcyjnych

  • KLASY III - godzina 10:00 w dużej sali gimnastycznej, a potem w salach lekcyjnych

  • KLASY IV, V, VI, VII - godzina 10:00 w salach lekcyjnych 

  • KLASY VIII - godzina 08:30 w sali gimnastycznej, a potem w salach lekcyjnych 

PODZIĘKOWANIE

Serdeczne podziękowania dla Pana Marcina Rostkowskiego 

za nieocenioną pomoc, czas i zaangażowanie w nagranie i zmontowanie dwóch filmów: jeden promujący SP 46 przy ulicy Wałbrzyskiej, drugi dotyczył boiska przy ulicy Podbipięty.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

Spektakl teatralny

 
We wtorek uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny
pt. "Księżniczka na ziarnku grochu. Klasyka po małej przeróbce", który został wystawiony przez członków koła polonistycznego.
 
Było to niezwykłe spotkanie ze sztuką, które wzbudziło duże zainteresowanie,
a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 
 
Spektakl był zwieńczeniem pracy uczniów na zajęciach koła polonistycznego pod kierunkiem p. Magdaleny Osial. 

Łódź - wycieczka uczniów kl. 5a, 5c, 6a.

Orientarium, Zoo, gra miejska z przewodnikiem i seans w Planetarium  - to wszystko zrobiło na nas niesamowite wrażenie! 

"Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje - widzi więcej". 

Rowerowy Maj - podsumowanie

Zakończyliśmy udział w akcji Rowerowy Maj. Wynik naszej szkoły to 21 miejsce w kategorii szkół podstawowych średnich (52 zgłoszone placówki w tej kategorii). Najlepszy wynik uzyskała klasa IIIb. Zachęcam do korzystania z transportu rowerowego również w czerwcu. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w akcji 🚴🚴‍♀️ Ten super filmik zmontował Jacek Żurawski 👍🏻👏🏻

https://youtu.be/4OR9uJqqbaY

Finał turnieju

9 czerwca na boiskach Hutnika Warszawa odbyły się dla klas 3-4 finały turnieju piłkarskiego im. Kazimierza Deyny. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Seroczyński, Michał Pietyra, Stanisław Nagórski, Adam Neścioruk, Mateusz Stefańczyk, Mateusz Gostyński, Franciszek Mazuruk, Dawid Zając, Antek Żurawski. W zawodach startowali zwycięzcy eliminacji dzielnicowych z Ochoty, Ursynowa, Włoch, Woli, Pragi. Finały odbywały się w formie „każdy z każdym”. W klasyfikacji końcowej nasi chłopcy zajęli III miejsce . Wielkie gratulacje dla naszych zawodników z klas 3-4. Zdobyliśmy kolejne cenne doświadczenie. Brawo. Klasyfikacja końcowa ,wyniki meczy: https://www.mlf.org.pl/wyniki.php?liga=398

Zdjęcia w galerii :)

PODSUMOWANIE ŚWIETLICOWEGO PROJEKTU

    

W dniu wczorajszym 08 czerwca 2022 roku odbył się „Kiermasz Polski” zorganizowany przez świetlicę szkolną. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny ☺Nasz kiermasz był podsumowaniem projektu pt. „Piękna nasza Polska cała", który został zrealizowany w bieżącym roku szkolnym.

     Wszystkie przedmioty, które mogliście zakupić, były własnoręcznie wykonane i mamy nadzieję, że będą dla Was pamiątką przypominającą jakim Polska jest pięknym krajem. Zebrane podczas kiermaszu fundusze zostaną przekazane na zakup materiałów plastycznych do świetlicy szkolnej.

      Projekt „Piękna nasza Polska cała" oprócz kiermaszu  będącego jego podsumowaniem, to również zajęcia tematyczne realizowane przez wychowawców świetlicy. Podczas każdych zajęć dzieci poznawały jedno z polskich miast - jego historię, najważniejsze zabytki, atrakcje, legendy z nim związane oraz ciekawostki..Różnorodne formy zajęć, takie jak prezentacje multimedialne, rozmowy kierowane, quizy, filmy edukacyjne, prace plastyczne pozwoliły dzieciom lepiej poznać Polskę oraz odkryć jej piękno i wyjątkowość.

     Świetliki wiedzą, że hasło „Piękna nasza Polska cała" jest jak najbardziej prawdziwe☺

Więcej zdjęć w zakładce galeria

Wycieczka do Magicznych Ogrodów!

W czerwcowy, słoneczny dzień uczniowie klasy 4B wybrali się na wycieczkę do Rodzinnego Parku tematycznego w Trzciankach koło Janowca. Podążając legendarnym Magicznym Ogrodem, dzieci poznały baśniową krainę zamieszkałą przez niezwykłe istoty. Park pełen urokliwych kwiatów i drzew wyzwolił w młodych ludziach niewyobrażalne doznania estetyczne oraz emocjonalne. Zajęcia z animatorem miały charakter sensoryczny. Stymulowały wyobraźnię dzieci oraz budowały pewność siebie i poczucie własnej wartości.  

Dzięki tej przygodzie uczniowie mogli poczuć przypływ wakacyjnej atmosfery!

Wielkie podziękowania dla rodziców uczniów klasy 4B!

Zapraszamy do Galerii.

Berlin – wycieczka uczniów klas 4-7

Za kilka lat, gdy Ci młodzi uczestnicy 20 kilometrowego spaceru po Berlinie dorosną, być może wrócą tutaj i będą podzielali zdanie Kate Nash – „Myślę, że Berlin zawsze jest inspirujący. Uwielbiam być w Berlinie. To takie fajne miasto, wszędzie pełno kultury, sztuki i niezależności”.

Kolumna prawa