Kolumna lewa

Aktualności

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 13 lutego - 24 lutego 2023 r.

Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. 

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 23.01.2023 r. od godziny 8.00 do 31.01.2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)

Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym
w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu  w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2023 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

Wykaz placówek biorących udział w akcji: Informator o ofercie turnusów feryjnych

 

Życzenia klasy 3 b

Życzenia Świąteczne

Laboratoria Przyszłości - zajęcia grudniowe

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Zdjęcie pochodzi z Skriware  Academy

Program „Laboratoria Przyszłości” to również wspaniała nauka poprzez zabawę. Podczas zabaw konstrukcyjnych dzieci uczą się: kreatywności, umiejętności pracy w grupie, krytycznego myślenia, cierpliwości, samodzielności i pewności siebie. Jest to interesująca forma pracy,
która wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny i językowy dzieci.
Nadal intensywnie realizowaliśmy naukę z zestawami LEGO, (klasy czwarte), a także składanie i programowanie SkriBota – w starszych klasach naszej szkoły.

Dodatkowo, niektórzy nauczyciele wykazali zainteresowanie fotografią
i filmowaniem; uczestnicząc indywidualnie w proponowanych szkoleniach w tym zakresie, a także wykorzystując czynnie jeden
z aparatów Sony do rejestrowania wydarzeń z życia klasy i szkoły.

W najbliższym czasie czeka nas uruchomienie i wdrożenie ciekawych zestawów robotyki Photon. Zestawy te można wykorzystywać na różnych zajęciach; dają możliwość wzbogacenia bardzo wielu tematów lekcyjnych i powinny zainteresować nauczycieli wielu przedmiotów.

Grudzień to także czas bardziej intensywnego wykorzystania drukarki 3D firmy Zortrax. Znalazła zastosowanie przy druku elementów makiety kolejowej HO, która powstaje dzięki życzliwemu wsparciu Rady Rodziców naszej szkoły. Mogę zapewnić, że nie będzie stała bezczynnie!

Marek Świetlicki - szkolny koordynator programu

 

Wjazd do tunelu wydruk 3D

Jasełka

Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną.
Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania.
Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt.
Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością.
Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie już dziś 22 grudnia br. za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka.
 
 

Gazetka Szkolna

Powstał pierwszy numer gazetki szkolnej. "Czas na przerwę"! 
 
Zachęcamy do zapoznania się z twórczością naszych uczniów. 
 
 

DZIĘKUJEMY :)

Podczas świątecznego kiermaszu Szkolnego Koła Wolontariatu zebraliśmy aż 2080 złotych.

Serdecznie dziękujemy drodzy Uczniowie i Rodzice za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Wierzymy, że dobro powraca!

SKW

Zdjęcia z wydarzenia w zakładce galeria

Turniej Piłki Halowej

15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 85 przy ul. Narbutta odbył się turniej piłki halowej dla klas 4-5.
Naszą Szkołę reprezentowali : Franciszek Mazuruk , Mateusz Gostyński, Mikołaj Seroczyński,
Stanisław Nagórski, Antoni Kluczyk, Bruno Trela.
W zawodach startowało 8 szkół.
Nasi chłopcy zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal.
W klasyfikacji króla strzelców zwyciężył Franek Mazuruk zdobywając 7 bramek na turnieju.


Wyniki spotkań w grupie:
SP 46 - SP 97 4:0
SP 46 - Sp Przymierza Rodzin 0:0
SP 46 - SP 20 3:0
Półfinał:
SP 46 - British School 5:1
Finał
SP 46 - SP 85 0:1

WYNIKI KONKURSU

„MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO”

Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny Małego Samorządu Uczniowskiego został rozstrzygnięty.

POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA / CHOINKA

I miejsce Emil Cupriak kl. 1 b

II miejsce Zosia Baranowska kl. 2 a

III miejsce Ignacy Biardzki kl. 1b

Wyróżnienia: 

Aleksandra Piłat 2a,  Aleksander Klocek 1b

ŚWIĄTECZNA KARTKA

I miejsce Piotr Sierpniak 0a

II miejsce Zofia Baranowska 2a

III miejsce Antoni Wójtowicz 2b

Wyróżnienia:

Leon Młynik 2a, Zuzanna Kołakowska 1b, Emil Cupriak 1b, Aleksander Klocek 1b, Hanna Ward 2a

Serdecznie gratulujemy:)

MSU

KIERMASZ

Dnia 14 grudnia (środa), w budynku przy ulicy Wałbrzyskiej, odbędzie się kiermasz Szkolnego Koła Wolontariatu  

„Mikołajkowe Serce”,

przygotowany przez naszych najmłodszych wolontariuszy.

Podczas kiermaszu będzie można zakupić upominki związane z nadchodzącymi świętami, które mogą stać się pięknym prezentem pod choinkę.
Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na bony zakupowe, które otrzymają najbardziej potrzebujący uczniowie naszej szkoły.

Uczniów klas 0-3 zapraszamy według ustalonego harmonogramu, który pojawi się przy plakacie promującym kiermasz.

Pozdrawiamy Mikołajkowo!

Wolontariusze i Opiekunowie SKW

Kolumna prawa