Kolumna lewa

Aktualności

ZAPISY NA "ZIMA W MIEŚCIE 2024"

Od 24 listopada 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 24 listopada 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godz. 23:59 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnegozawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi  24 listopada 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Składanie kart oraz potwierdzeń opłat za opiekę i wyżywienie przez rodziców w wybranych placówkach FPE oraz możliwość potwierdzenia w systemie kart przez kierowników wypoczynku oraz możliwość wprowadzenia rezygnacji kandydata nastąpi w terminie 02.01.2024 r. – 08.01.2024 r.

OPŁATY ZALEŻY DOKONYWAĆ PO 1 STYCZNIA 2024 r. !

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2024 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

Zapraszamy!

Lekcja muzealna

O legendach najczęściej uczniowie dowiadują się na lekcjach języka polskiego. A jednak można poznać również wiele ciekawostek w muzeum. I właśnie 8 listopada, klasa Vd uczestniczyła w lekcji muzealnej oraz warsztatach z animacjami w Muzeum Warszawy. Na początku spotkania edukatorka przedstawiła kilka znanych informacji dotyczących legend warszawskich. Następnie wraz z uczniami udała się piwnicznymi korytarzami w bardzo ciekawą podróż po starówce. Kolejnym punktem lekcji było wyjaśnienie, w jaki sposób rozwój techniki zainspirował do dalszego przekazywania historii dawnej. Uczniowie zapoznali się z filmem Marii Nitek. A warsztaty pozwoliły za pomocą prostej techniki stworzyć autorskie animacje.

Warsztaty kl. 8a

14.11.23 uczniowie kl. 8a razem z wychowawczynią wzięli udział w warsztatach naukowych. Piękne wnętrza Domu Technika udostępnił nam Pan Bartłomiej Tomczak - organizator i prowadzący to przedsięwzięcie. Każdy uczeń wykonywał eksperymenty, a wskazówki i wzory były wyświetlane na ekranie. Polecamy taką naukę poprzez działanie i doświadczanie!

Uroczysty apel

W budynku przy ul. Wałbrzyskiej młodsi uczniowie klas 0-3 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.

Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, obejrzeliśmy krótki występ uczniów z klasy 3 "a" i wysłuchaliśmy przemówienia

pani wicedyrektor Iwony Łaszewskiej.

Wszystko odbyło się w podniosłej, patriotycznej atmosferze.

Więcej zdjęć znajduje się w galerii.

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W roku 2023 przypada 105.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Droga do wolności była kręta, ale po 123 latach niewoli kraj znów stał się wolny. Chcąc przypomnieć o tym szczególnym dniu, 10 listopada o godz. 11:00 klasa Vd wraz z wychowawczynią p. Moniką Pękul zaprosiła społeczność szkolną na uroczysty apel. Występ odbył się przy akompaniamencie szkolnego chóru pod batutą p. Romualda Perona. O godzinie 11:11 zebrani odśpiewali hymn Polski. Tym samym uczniowie wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. Następnie w trakcie wykonywania montażu słowno-muzycznego, uczniowie cytowali słowa ojca niepodległości, marszałka Józefa Piłsudskiego, śpiewali pieśni patriotyczne, a także recytowali wiersze polskich poetów. Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Teresa Konstanciak, dyrektor SP 46, dziękując uczniom za patriotyczny występ.

Z wizytą na Olimpie

Z wizytą na Olimpie- prezentacja projektu historycznego w klasie 5b.
Od kilku lat klasy piąte realizują projekt historyczny, którego celem jest przybliżenie wierzeń religijnych starożytnych Greków, pogłębienie znajomości mitów i zainteresowanie uczniów dziedzictwem kulturalnym antyku.
8 listopada na lekcji historii swoją pracę zaprezentowała klasa 5b. Uczniowie biorący udział w projekcie wykazali się dużą wiedzą na temat greckiej mitologii, kreatywnością i zdolnościami aktorskimi.

 

Zbiórka karmników

Bardzo dziękujemy za rodzinnie wykonanie przepięknych karmników w ramach akcji wolontariatu przez uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy za wkład pracy oraz pomysłowość.
Karmniki zostaną przekazane wychowawcom do klas, rozwieszone na terenie naszej szkoły oraz część przekazana do pobliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy karmników.

Talenciaki LIDLA

Szanowni Państwo,

pragniemy nieśmiało przypomnieć, że w dniu 05.11.2023 r. zakończyło się wydawanie talenciaków, a do 19.11.2023 r. mamy możliwość przypisania ich do konta placówki, aby później wymienić na nagrody dla szkoły.

Wszystkich chętnych prosimy o przekazanie talenciaków do dnia 15.11.2023 r. 


Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i Państwa udział w akcji!

Wyniki konkursu - postacie z bajek Disney'a lub Marvel'a

Z przyjemnością ogłaszamy WYNIKI KONKURSU na narysowanie oraz opis w języku angielskim wybranej postaci z bajek Disney'a lub Marvel'a dla klas 1-3.

Jury, stanowiące część Zespołu Nauczycieli Języków Obcych, przy wyborze prac nagrodzonych kierowało się:
- doborem słownictwa w języku angielskim, użytym do opisu postaci,
- samodzielnością wykonania pracy,
- oryginalnością pracy,
- ogólną estetyką wykonania.

W konkursie, spośród 64. zgłoszonych prac, Laureatami zostali:

***Klasy 1.:
Miejsce I: Juliusz Al-Zaibak, klasa 1A (dyplom plus upominek)
Miejsce II: Hania Rukat, klasa 1C (dyplom plus upominek)
Miejsce III: Tymon Matej, klasa 1B (dyplom plus upominek)

Wyróżnienia (kolejność alfabetyczna):
Krzyś Kowalczyk, klasa 1A (dyplom)
Ula Narożnik, klasa 1C (dyplom)
Maks Pyłka, klasa 1B (dyplom)
Helenka Sakowicz, klasa 1C (dyplom)
Olaf Zając, klasa 1B (dyplom)

***Klasy 2.:
Miejsce I: Robert Mazowiecki, klasa 2B (dyplom plus upominek)
Miejsce II: Oliwka Maciejewska, klasa 2A (dyplom plus upominek)
Miejsce III: Julek Drąg, klasa 2C (dyplom plus upominek)

Wyróżnienia (kolejność alfabetyczna):
Bruno Bidziński, klasa 2A (dyplom)
Julka Dąbrowska, klasa 2C (dyplom)
Bartosz Iwaniuk, klasa 2C (dyplom)
Zuzia Kołakowska, klasa 2B (dyplom)
Michał Pudelski, klasa 2A (dyplom)

***Klasy 3.:
Miejsce I: Oskar Iwanowski – Jabłoński, klasa 3A (dyplom plus upominek)
Miejsce II: Tosia Tarnacka, klasa 3A (dyplom plus upominek)
Miejsce III: Piotruś Kowalczyk, klasa 3B (dyplom plus upominek)

Wyróżnienia (kolejność alfabetyczna):
Zosia Baranowska, klasa 3A (dyplom)
Olek Czokajło, klasa 3B (dyplom)
Janek Nałęcki, klasa 3A (dyplom)
Tomek Stanuchowski, klasa 3B (dyplom)
Antek Wójtowicz, klasa 3B (dyplom)

Rozdanie nagród oraz dyplomów nastąpi na uroczystym apelu szkolnym na zakończenie I semestru.

Laureatom serdecznie gratulujemy a wszystkim Dzieciom bardzo dziękujemy za przepiękne, bardzo kreatywne prace, wspaniałe opisy postaci oraz tak liczny udział !!! :)))

Wszystkie prace podziwiać można na 1p. naszej szkoły na trzech tablicach wiszących po stronie pokoju nauczycielskiego.

Serdecznie dziękujemy,
Zespół Języków Obcych :)

American Dream Week

 
W dniach 23-27.10.2023 w naszej szkole przy ulicy Podbipięty odbył się American Dream Week - wyjątkowy projekt, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z fascynującą kulturą Stanów Zjednoczonych. Podczas zajęć językowych, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w różnorodnych zabawach, quizach, a także mieli okazję obejrzeć inspirujące filmy i posłuchać znanych amerykańskich piosenek. 
 
 
 
Ten tydzień był wyjątkową okazją do wzbogacenia naszego zrozumienia języka angielskiego oraz kultury amerykańskiej. Nie zabrakło także emocjonującego zakończenia, podczas którego wszyscy przebrali się w barwy i akcenty charakterystyczne dla Stanów Zjednoczonych.
 
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z naszego American Dream Week, które uchwyciły niezapomniane chwile z tego niezwykłego projektu. Gratulujemy zaangażowania i udziału w tej inspirującej inicjatywie!

Kolumna prawa