Zwiedzenia filharmonii

Uczniowie klasy 5a wybrali się 30.11. na wycieczkę do Filharmonii Narodowej. Podczas zwiedzania wnętrz podziwiali sale koncertowe, poznali tajemnice instrumentów muzycznych oraz zaglądali za kulisy. Dzieci uczestniczyły również w próbie Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej.

Wizyta!

Przedszkolaki w świetlicy SP46! 😊

Dnia 28 listopada świetlicę szkolną odwiedzili mili goście – dzieci z pobliskiego przedszkola Mały Kopernik.

W minioną sobotę obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, to był doskonały powód do spotkania z przedszkolakami.

Dzieci podczas spotkania poznały najbardziej znane misie z książek i z bajek, zmierzyły się z quizem o misiach i ułożyły misiowe puzzle. Nie mogło też zabraknąć upominków dla naszych gości.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki już wiedzą, że najlepsza zabawa jest tylko w SP46! 😊

Zbiórka

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice

Świetlica szkolna organizuje zbiórkę ,,Paczka na Kresy".

Zbieramy:
- produkty spożywcze (szczelnie zamknięte),
- słodycze,
- owoce kandyzowane,
- przyprawy świąteczne,
- konserwy,
- środki czyszczące,
- środki higieniczne,
- medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

Dary prosimy przynosić do świetlicy, do sali nr 32 w budynku przy ul.Wałbrzyskiej 5.
Zbiórka potrwa do dnia 6 grudnia.

Dary zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób mieszkających na Kresach.

Liczymy na Wasze otwarte serca.

Ogłoszenie konkursowe

***Świąteczny konkurs z języka angielskiego***

Spotkanie z Szalonym Wózkowiczem - edukacja włączająca

Edukacja Włączająca nie tylko uczy sposobów pomocy I porozumiewania się np. z niesłyszącymi, ale pozwala osobom z przeróżnymi niepełnosprawnościami na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie bez dyskryminowania, a przede wszystkim przygotowuje młodych ludzi na kontakt z takimi osobami bez stosowania stereotypów stygmatyzujących czy języka nienawiści. W naszej szkole w dniach 22.11.-23.11. odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się, jak świat może wyglądać z zupełnie innej perspektywy. Mury naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

Listopad miesiącem pamięci

Jak co roku listopad był miesiącem refleksji i pamięci o zmarłych, o tym, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy.
Szczególną pamięcią otaczamy naszych bliskich, którzy odeszli, ale także tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
Uczniowie ze szkolnego koła Wolontariatu odwiedzili pobliski cmentarz i porządkowali groby poległych w obronie Warszawy 1939 roku, ucząc się w ten sposób postawy patriotyzmu i wdzięczności wobec poprzednich pokoleń.

American Dream Week!

Girlandy z amerykańskimi symbolami, stworzenie własnej amerykańskiej fotobudki, gra terenowa ze znajomości niecodziennych faktów nt. Stanów Zjednoczonych połączona z wystawą na oknach pierwszego piętra, zaprojektowanie flagi USA zawierającej narysowane przed klasy symbole amerykańskie, prezentacje, filmiki oraz gry w klasach ze znajomości kultury Stanów Zjednoczonych oraz ubrania w kolorach amerykańskiej flagi a to wszystko w miniony tydzień w klasach 1-3 z okazji

American Dream Week!

Lekcja muzealna

O legendach najczęściej uczniowie dowiadują się na lekcjach języka polskiego. A jednak można poznać również wiele ciekawostek w muzeum. I właśnie 8 listopada, klasa Vd uczestniczyła w lekcji muzealnej oraz warsztatach z animacjami w Muzeum Warszawy. Na początku spotkania edukatorka przedstawiła kilka znanych informacji dotyczących legend warszawskich. Następnie wraz z uczniami udała się piwnicznymi korytarzami w bardzo ciekawą podróż po starówce. Kolejnym punktem lekcji było wyjaśnienie, w jaki sposób rozwój techniki zainspirował do dalszego przekazywania historii dawnej. Uczniowie zapoznali się z filmem Marii Nitek. A warsztaty pozwoliły za pomocą prostej techniki stworzyć autorskie animacje.

Warsztaty kl. 8a

14.11.23 uczniowie kl. 8a razem z wychowawczynią wzięli udział w warsztatach naukowych. Piękne wnętrza Domu Technika udostępnił nam Pan Bartłomiej Tomczak - organizator i prowadzący to przedsięwzięcie. Każdy uczeń wykonywał eksperymenty, a wskazówki i wzory były wyświetlane na ekranie. Polecamy taką naukę poprzez działanie i doświadczanie!

Uroczysty apel

W budynku przy ul. Wałbrzyskiej młodsi uczniowie klas 0-3 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.

Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, obejrzeliśmy krótki występ uczniów z klasy 3 "a" i wysłuchaliśmy przemówienia

pani wicedyrektor Iwony Łaszewskiej.

Wszystko odbyło się w podniosłej, patriotycznej atmosferze.

Więcej zdjęć znajduje się w galerii.