Kolumna lewa

Aktualności

WYNIKI KONKURSU

Wybory rozstrzygnięte!
Oto skład Małego Samorządu Uczniowskiego:
Zofia Kuźmiuk, 1a
Małgorzata Urbaniak, 1b
Stanisław Przybył- Mańk, 1c
Zofia Baranowska, 2a
Piotr Kowalczyk, 2b
Amelia Buzakowska, 3a
Julian Jarosz, 3b
Matylda Budzyńska, 3c

Gratulujemy:)

Ogłoszenie :)

Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

Kampanie kandydatów do Małego Samorządu Uczniowskiego zakończone. Czas na wybory Buźka Buźka Buźka

W dniu dzisiejszym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej głosowali na swoich faworytów, którzy wejdą w skład Małego Samorządu Uczniowskiego.

To oni będą reprezentować całą społeczność KLAS I - III i działać w jej imieniu. Wybór z pewnością nie był łatwy, bo wszyscy kandydaci zaprezentowali oryginalne i ciekawe pomysły.

Wkrótce poznamy wyniki wyborów.

Opiekunowie MSU

Lekcja filmowa w Kinie Luna

27 września uczniowie klasy 5a oraz klas 6 mieli okazję wziąć udział w lekcji filmowej poświęconej efektom 3D. Uczniowie poznali techniki, dzięki którym uzyskuje się efekt głębi ruchomych obrazów. Kinową lekcję umilił seans filmowy pt. "Wilczy gang". 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Podczas wydarzenia uczciliśmy Rok Romantyzmu Polskiego, czytając na lekcjach języka polskiego "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w akcji propagowania czytelnictwa i twórczości okresu romantyzmu.

Laboratorium Przyszłości

Odczytywanie schematów obrazkowych, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie instrukcji ustnych to ważne umiejętności, które przydają się w codziennym życiu. Dzisiaj, czwartoklasiści, ćwiczyli je, segregując klocki Lego, testując załączone do zestawu huby. Na kolejnych zajęciach poznamy funkcjonalność aplikacji Lego spike prime i zaczniemy tworzyć pierwsze projekty.
Zestawy kloców lego zostały zakupione w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

21 września na Polach Mokotowskich odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice klas IV-VII w składzie: Misiewicz Basia, Bromirska Michalina, Maja Januszkiewicz, Natalia Komarczuk, Kunayim Kaidar, Michalina Miazga, Matylda Wojtas, Lena Wrześniewska, Daria Panasiuk, Nastazja Bytner, Liwia Durman, Nastazja Dmytrieva, Alicja Żurawska, Amina Barmina, Zuzanna Orłowska, Stanisław Nagórski, Franciszek Mazuruk, Mateusz Stefańczyk, Bartek Kręcik Raczkowski, Mikołaj Hołdaś, Jakub Wolak, Stykowski Antek, Cherniavskyi Mykita, Jóźwik Wojtek, Łączyński Jędrzej, Maurycy Wojtas, Tran The Phong.
Największy sukcesy oraz kwalifikacje do Mistrzostw Warszawy otrzymali: III miejsce (brązowy medal) Basia Misiewicz w roczniku 2011, IV miejsce Stanisław Nagórski w roczniku 2011, III miejsce (brązowy medal) Nastazja Bytner w roczniku 2008, IX miejsce Liwia Durman w roczniku 2008. Wielkie Gratulacje dla wszystkich uczestników. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów na Mistrzostwach Warszawy.

Lekcja szkolnej demokracji

W przypadającym w połowie września Międzynarodowym Dniu Demokracji uczniowie klasy 4a wybrali Samorząd klasowy. Głosowanie odbyło się z poszanowaniem zasad kodeksu wyborczego z uwzględnieniem specyfiki wydarzenia. Wyłoniona Trójka Klasowa została złożona z przewodniczącego, zastępcę i skarbnika. Gratulują wszystkim biorącym udział w głosowaniu oraz uczniom, którzy będą piastować tak poważne funkcje w klasowej rodzinie.

Cała klasa wykazała się obywatelską postawą! Frekwencja wynosiła 100%!

Więcej zdjęć w zakładce GALERIE!  

KREDKOBRANIE

Szkolne Koło Wolontariatu

ogłasza

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej

KREDKOBRANIE 

organizowanej przez Fundację Ignatianum.

Celem akcji jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na Kresach. 

Ruszamy ze zbiórką artykułów szkolnych i materiałów plastycznych( kredki, zeszyty, długopisy, piórniki, ołówki, kleje, nożyczki, temperówki, pędzle, kolorowe bibuły, itp.)

Dary zbieramy w dniach 19-30 września, w sali 33

Liczymy na Wasze zaangażowanie i dobre serca!

SKW

Pomóż nam zbierać Talenciaki!

 

Nasza szkoła bierze udział w akcji:

”Szkoły pełne Talentów”

Pomóż nam zbierać Talenciki abyśmy mogli wymienić je na atrakcyjne nagrody.

Robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać naszą szkołę!

Zasady są proste:

Zrób zakupy za min. 50zł
w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc

Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA

Przekaż TALENCIAKA szkole

JAK PRZEKAZAĆ TALENCIAKA SZKOLE?

DWA SPOSOBY:

Przekaż TALENCIAKA wychowawcy

Zeskanuj kod QR z TALENCIKA i wybierz naszą szkołę

 

Zebrane Talenciki wymienimy na supernagrody!

Zapraszamy do wspólnego zbierania Talencików dla naszej szkoły.

Więcej szczegółów na: www.lidl.pl/szkoly

Kolumna prawa