Kolumna lewa

Aktualności

Jak uczyć się mądrze teraz?

Dziś gościliśmy ucznia LO im. Czackiego w Warszawie. Franciszek przedstawiał metody szybkiego uczenia i zapamiętywania.

To były wspaniałe warsztaty dla wszystkich uczniów klas 7 i 8.

 

 

Dzień Kobiet

Wieczór filmowy

We czwartek uczniowie klasy 5a razem z wychowawczynią zorganizowali "klasowy wieczór filmowy", którego celem była integracja grupy oraz ukazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego. 

Był to niezwykły czas spędzony w przyjemnej atmosferze. Wieczór został urozmaicony poczęstunkiem oraz zabawami integracyjnymi. 
Wydarzenie odbyło się pod opieką p. Magdaleny Osial, wychowawcy klasy. 
 
 

Zapraszamy do 46-stej!

Kochani! W związku z naborem na rok szkolny 2022/2023 do klas I i oddziałów przedszkolnych oraz brakiem możliwości zorganizowania dnia otwartego w tym roku ponownie zachęcamy Was do obejrzenia nowego filmiku promocyjnego o naszej szkole i serdecznie zapraszamy - przyjdźcie - uczcie się i bawcie z nami!

Zobacz naszą prezentację ---> https://tiny.pl/94l5j

Jeśli wiedzę zdobyć chcesz, to najlepiej w SP46 !!!

 

Zbiórka

Kochani! Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Ukrainy, w tym także karmy dla zwierząt. 
Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serca! Dary zostaną zawiezione w niedzielę na granicę.

Zbiórka

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie - zwracamy się z apelem do uczniów i rodziców z klas 0-3.    Ogłaszamy zbiórkę najbardziej potrzebnych w tym momencie  nowych pluszaków -maskotek dla dzieci oraz środków medycznych,  w tym m.in.:
środki opatrunkowe, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, koce termiczne.
Zbiórka odbywa się w budynku szkoły przy ul. Wałbrzyskiej 5 w sali nr 33 oraz w klasach - przez wolontariuszy. Zebrane dary  zostaną w najbliższym czasie przewiezione na granicę polsko-ukraińską przez pana Łukasza Konika, ajenta stołówki szkolnej.
Wierzymy, że jak zawsze w podobnych sytuacjach, tak i teraz możemy liczyć na Waszą wrażliwość i otwarte serca. Z góry dziękujemy!

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

 

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim : ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

 

Poniżej mail dotyczący zajęć na Politechnice Warszawskiej dla dzieci z Ukrainy:
Zajecia_informacja.pdf (165 KB)

 

przesłanie

W związku z zaistniałą sytuacją na terenie Ukrainy każdy z nas zastanawia się jak można pomóc. W geście solidarności z Ukrainą klasa 4a postanowiła przekazać wiadomość w języku migowym - ,,No war please''. (Muzyka Agnieszka Flis)
Arleta Rębała

Zbiórka dla potrzebujących z Ukrainy

Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie włącza się do zbiórki darów dla potrzebujących z Ukrainy.  

Produkty z listy zgodnej ze zweryfikowanym zapotrzebowaniem można przynosić do sali numer 13 budynku szkoły przy ul. Podbipięty 2.

Dary zostaną spakowane i przekazane do Hotelu „Duet” w Chełmie, który przyjmuje matki z dziećmi, ale również do jednego z oddziałów PCK w Warszawie.
Akcja rusza od poniedziałku.
 
Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!
 
 
 

JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ !

Bądźmy wszyscy, Polacy, Europejczycy, solidarni z Ukrainą!


Sprzeciwmy się destrukcji demokratycznego świata, zasady nienaruszalności granic i praw obywateli i państw do samostanowienia, szczególnie naszych braci Ukraińców!
Kochane dzieciaki pochodzenia ukraińskiego, wspieramy Was i Wasze rodziny.


Jesteśmy dumni z Waszego narodu i pamiętajcie o naszym poparciu i jedności z Wami tu w Polsce, w naszej szkole.

W związku z zaistniałą sytuacją jesteśmy gotowi do wsparcia uczniów pochodzących z Ukrainy i ich rodzin. Wspieramy także uczniów, którzy czują lęk i chcą porozmawiać o tej sytuacji. Prosimy Państwa o informacje dotyczące potrzeb dzieci w zakresie wsparcia przez psychologa i pedagoga szkolnego. Jesteśmy gotowi pomóc i udzielić wsparcia dzieciom i rodzinom zagrożonym brutalnym atakiem.


Z wyrazami szacunku,
Zespół SP 46

Kolumna prawa