Kolumna lewa

Świetlica

ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej odbędą się 1 i 2 września w budynku przy ulicy Wałbrzyskiej 5 w sali nr 32 według harmonogramu:

1 września w godz. 8.00 – 12.00,

2 września w godz. 7.30 – 10.00.

Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej można pobrać ze strony internetowej szkoły lub

z sali 32. Będą one przyjmowane najpóźniej do godz. 10.00 dnia 02.09.2022.

W tym dniu (piątek 2 września) komisja kwalifikacyjna podejmie decyzję o przyjęciu dziecka do świetlicy.

Kierownik świetlicy, za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub telefonicznie, poinformuje rodziców, których dzieci nie zostaną zakwalifikowane do świetlicy szkolnej.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ - instalacja karty na komputer

 


DZIEŃ DZIECKA

Ten radosny i wyjątkowy dla wszystkich dzieci dzień upłynął naszym świetlikom w sportowej atmosferze. Gry i zabawy sportowe, turniej zbijaka, tory przeszkód- dobrej zabawie nie było końca. Nie zapomniałyśmy również o słodkim upominku. Dla naszych starszych świetlików przygotowałyśmy w sali świetlicowej kino z pierwszego zdarzenia. Dzieci radosne, uśmiechnięte, zadowolone i o to chodziło w tym dniu. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich Dzieci- tych małych i tych dużych☺

W galerii zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia.

 

#ZDROWOROSNA

W grupach świetlicowych numer II, III, IV i V odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach akcji #Zdroworosną.

Wychowawczynie świetlicy podczas zajęć starały się przekonać dzieci, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Kształtowanie postawy proekologicznej, zamiłowanie do zdrowej żywności omawiałyśmy na podstawie kopru. To właśnie tę roślinę dzieci samodzielnie wysiały w swoich salach świetlicowych.

Czekamy na efekty naszej pracy😊

W galerii zdjęcia z zajęć

Z wizytą u przedszkolaków

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wychowawczynie świetlicy odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola „Mały Kopernik”. Świąteczną kartkę z kolorowymi pisankami przygotowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek nasze Świetliki. My natomiast otrzymaliśmy od przedszkolaków piękną pisankę, która już dołączyła do naszej szkolnej świątecznej dekoracji.

Warsztaty ogrodnicze w 2A

Wiosnę czuć już w powietrzu, a do 2a wiosna w tym roku przyszła znacznie wcześniej ☺ W ramach świetlicowych warsztatów dzieci z klasy 2a wraz z wychowawcą świetlicy zasadzili wiosenne kwiaty. Piękne i kolorowe krokusy , prymulki i żonkile- będą piękną ozdobą sali. Poza tym dla Świetlików była to też świetna lekcja przyrodnicza.  

Serdeczne podziękowania dla Rodziców uczniów 2a za dostarczenie niezbędnych materiałów ogrodniczych.

„Bajki i baśnie, które znamy i kochamy”

W zeszłym tygodniu czytałyśmy dzieciom najbardziej znane baśnie Braci Grimm oraz H. Ch. Andersena. Okazuje się, że nasze Świetliki bardzo dokładnie słuchały, co nas bardzo cieszy☺ Na poziomie klas drugich odbył się quiz z wiedzy o poznanych baśniach. Wszystkie klasy poradziły sobie świetnie, choć pytania były bardzo szczegółowe. Dzieci zaprezentowały również piękne plakaty ilustrujące baśnie. Słodki upominek należał się każdej z klas☺

 

ZIELNIK ŚWIETLIKA

Jesienią, Świetliki z 2a, uczestniczyły w cyklu zajęć pod hasłem „Zielnik Świetlika”. Dzieci, wspólnie z wychowawcą, zebrały kolorowe liście wybranych gatunków drzew, w prawidłowy sposób je zasuszyły, a następnie wkleiły do notesów. Na bieżąco uzupełniały tabelę z danymi dotyczącymi zbioru liścia.

W ten sposób każdy Świetlik stał się autorem swojego pierwszego zielnika.

Zbierając i kolekcjonując liście dzieci nie tylko miło spędzały czas, ale też poznawały elementy przyrody oraz integrowały się wspólnie pracując podczas projektu.

W galerii kilka zdjęć z tego wydarzenia 😊

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Podobno Święty Mikołaj  otrzymał list, w którym ktoś napisał (swoją drogą ciekawe kto?☺), że dzieci uczęszczające do świetlicy w SP46 były bardzo grzeczne i zasługują na prezent☺ Zatem 8 grudnia mieliśmy przyjemność gościć Świętego Mikołaja i jego koleżankę Gwiazdkę.  Wspólnie przy choince, Świetliki wraz z naszymi gośćmi, zaśpiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Za oknem wprawdzie nie było jeszcze śniegu, ale atmosfera była magiczna i niezwykle świąteczna.

Oczywiście Święty Mikołaj miał ze sobą ogromny worek z prezentami.

Dziękujemy Mikołajowi i Gwiazdce za odwiedziny i prezenty☺

Tego dnia w świetlicy klas trzecich odbyło się mikołajkowe spotkanie. Były zabawy, konkursy oraz worek z prezentami☺


Andrzejki

Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny, dziś to świetna okazja do wróżenia sobie dla dobrej zabawy. Przepowiadanie przyszłości przypadło do gustu naszym świetlikom:) Andrzejki rozpoczęliśmy od przedstawienia historii tradycji andrzejkowych oraz pokazania jak wróżby wyglądały kiedyś. My wybrałyśmy dla dzieci bardziej współczesne wróżby takie jak: serce z imieniem wybranki, losowanie przyszłych zawodów, znaczenie kolorów, wróżba z kostkami do gry, rzut monetą czy zabawa z kubeczkami.

Dzieci bawiły się wyśmienicie:)

W galerii fotorelacja z tego wydarzenia☺


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jeden z wyjątkowych cytatów z książki o Kubusiu Puchatku

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie".

Alan Alexander Milne

Jak co roku te miłe święto było okazją do przypomnienia dzieciom historii powstania pierwszego pluszowego misia. Nasze Świetliki doskonale wiedzą, że to znany na całym świecie Teddy Bear☺

Opowiadaliśmy sobie również o innych znanych misiach-bohaterach książek i bajek. Wiedzę na ich temat sprawdziliśmy w „Misiowym quizie”. Były misiowe kolorowanki i rozmowy na temat pluszaków, które dzieci mają w domach.

 


 

Pasowanie na Świetlika 

W środę 27 października odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetlika”. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do świetlicowej gromady.

W czasie uroczystości Świetliki śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz wykonywały szereg zadań.

Na pamiątkę tego uroczystego dnia dzieci otrzymały upominki

 


 Wystawa prac plastycznych

Przedstawiamy galerię świetlicy szkolnej pt. „Szkoła moich marzeń”. Nasze świetliki jak zwykle pięknie zaprezentowały swoje pomysły. Ich prace możemy podziwiać na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie☺

 


„Świetlicowy MasterChef”

Wielki finał za nami! Ależ to były emocje!

Nasz kulinarny konkurs odbył się na poziomach poszczególnych klas. Finaliści musieli sami wybrać odpowiednie produkty, a następnie przygotować swoje dania według wcześniej przygotowanego przepisu. Było pysznie, zdrowo i kolorowo ☺ Pozostałe Świetliki dzielnie dopingowały swoich faworytów oraz wykonały piosenki i wiersze związane z tematyką zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy za wspaniała zabawę ☺

Gratulujemy finalistom i zwycięzcom, na których czekały zasłużone nagrody.

A oto nasi świetlicowi mistrzowie gotowania:

Zofia Baranowska kl. 1 a

Aleksandra Staszewska kl. 2 b

Józefina Bromirska kl. 3 b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA.


Dobra zabawa tylko w SP 46!

Dnia 4.10.2021 r. gościliśmy w naszej szkole grupę najstarszych dzieci z pobliskiego przedszkola „Małego Kopernika”. Wychowawczynie świetlicy przygotowały dla dzieci zabawy na boisku szkolnym. Rozpoczęliśmy wspólną zabawę spacerem po bieżni, gdzie dla naszych małych gości czekały specjalnie przygotowane dla nich zadania. Bawiliśmy się również z chustą Klanza oraz zagraliśmy w popularną zabawę ruchową pt. „Murarz”. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki na pamiątkę wizyty w naszej szkole.

Dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę ☺

 


 

Drogie Świetliki, zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym konkursie… kulinarnym 😊 Już niebawem spośród Was wybierzemy Świetlicowego MasterChefa !

Oto zasady konkursu. Przygotujcie prosty przepis Waszej ulubionej zdrowej potrawy. Przynieście do Waszych wychowawców świetlicy wraz ze swoim zdjęciem.

Na propozycje potraw czekamy do 29 września. Spośród wszystkich przepisów wybierzemy te, które wykonacie samodzielnie podczas finału

Będziemy oceniać walory zdrowotne, estetykę przygotowania oraz organizację miejsca pracy. Produkty do konkursu zakupi świetlica.

Pamiętajcie – musi być zdrowo, smacznie i kolorowo 😊 Trzymamy za Was kciuki, powodzenia !:)


 

TU MOŻNA POBRAĆ: HARMONOGRAM OBIADÓW

Kolumna prawa