Kolumna lewa

Aktualności

WYNIKI KONKURSU „ZAJĄCZEK WIELKANOCNY”

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu Laboratorium Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasi Uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu, m.in. drukarki 3D z akcesoriami, zestawu do robotyki, sprzętu do nagrań oraz edycji dźwięku i obrazu, stacji lutowniczej do mikrokontrolerów.  Uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach Laboratorium Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 144 000,00 zł, bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Mini olimpiada sportowa

Wtorek, 26.04.22, był w naszej szkole dniem integracji dla młodzieży z Ukrainy i Białorusi. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych: przeciąganie liny, bieg z jajkiem na łyżce, przekładanie szarfy w siadzie prostym, kozłowanie, unihokej w slalomie, koła hula hop. Zmagania na sali gimnastycznej były okazją do  poznania się uczniów. 
Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski.
Dziękujemy uczniom kl. 6 a za pomoc i oprawę muzyczną.
 

Mistrzostwa


W dniach 21-25 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Mokotowa chłopców urodzonych w 2009 i młodszych w piłce nożnej. Zawody odbywały się na orliku przy ulicy Kazimierzowskiej 58. Do rywalizacji przystąpiło 21 szkół z Mokotowa. W eliminacjach był podział na 7 grup po 3 drużyny. Zespoły z pierwszego miejsca oraz jedna drużyna z drugiego przechodziły do ćwierćfinałów. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła III miejsce. SP 46 reprezentowali: Nikodem Malesa, Cezary Krysztofiak, Lucjan Strachota, Łukasz Kazimierczuk, Franciszek Mazuruk, Adam Neścioruk, Michał Pietyra, Stanisław Nagórski, Mikołaj Seroczyński, Mateusz Gostyński. Wielkie gratulacje dla całej drużyny. Mamy mocne podstawy na przyszły rok ponieważ ponad połowa zespołu była z rocznika 2011. Chłopcy zebrali cenne doświadczenie.

Wyniki spotkań:
Grupa eliminacyjna- SP 46 – SP 271 7:0, SP 46 – SP 115 3:0
Ćwierćfinał – SP 46 – SP 97 3:0
Półfinał – SP 46- SP 85 2:5
Mecz o III miejsce : SP 46 – SP 146 2:1

Klasyfikacja medalowa :
1. SP 85
2. SP 20
3. SP 46
4. SP 146

zapraszamy do zakładki „galeria”

Światowy Dzień Ziemi

W ramach koła przyrodniczego uczniowie naszej szkoły wybrali się nad pobliski Potok Służewiecki, aby przy pomocy specjalistycznego sprzętu sprawdzić stan czystości wody. Zbadaliśmy kwasowość i zasadowość oraz dokładnie przyjrzeliśmy się florze tego zbiornika. Tym działaniem uczciliśmy Światowy Dzień Ziemi przypadający 22 kwietnia.

Wydarzenie odbyło się pod opieką p. Hanny Sosnowskiej i p. Adama Kamińskiego.

Zapraszamy do Galerii.

Wesołych Świąt!

Z wizytą u przedszkolaków

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wychowawczynie świetlicy odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola „Mały Kopernik”. Świąteczną kartkę z kolorowymi pisankami przygotowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek nasze Świetliki. My natomiast otrzymaliśmy od przedszkolaków piękną pisankę, która już dołączyła do naszej szkolnej świątecznej dekoracji.

"Świat Iluzji"

Wczoraj klasa 5a odwiedziła Muzeum "Świat Iluzji". Uczniowie przenieśli się do innego wymiaru, pełnego niezwykłych pozorów, złudzeń i paradoksów. Przekonali się, czym jest iluzja. Klasa bawiła się doskonale w pokoju luster, komnacie cieni, a najciekawszym doświadczeniem dla wszystkich uczestników były próby utrzymania równowagi w zakręconym vortexie. 
Po wizycie w Muzeum uczniowie udali się na lody i odpoczęli przy dźwiękach katarynki na Rynku Starego Miasta.
Opiekunowie wycieczki: p. Magdalena Osial i p. Iwona Perek 
 

Gra miejska "KOCHAMY WINDY"

Uczniowie naszej szkoły – klas 7 i 8 - w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, wzięli udział w grze miejskiej „Kochamy Windy”. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych wraz z firmami z branży dźwigowej. Dzieci miały okazję poznać tajemnice najnowocześniejszych wieżowców Warszawy oraz ciekawostki związane z funkcjonowaniem urządzeń dźwigowych. Na każdej stacji uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz pakiet informacji potrzebnych do rozwiązania finalnego quizu. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które znalazły się na podium.

Opiekunowie wyprawy: p. Iwona Perek i p. Adam Kamiński.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii.

 

 

Lekcje savoir-vivre w Pałacu

5 kwietnia klasy 7b i 7d gościły w Pałacu w Jabłonnie. Uczniowie brali udział w lekcji dobrych obyczajów prowadzonej przez Panią mgr Małgorzatę Skwarska – wykładowcę akademickiego protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre  z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzali także wnętrza Pałacu i wysłuchali historii z życia jego mieszkańców. Na zakończenie, podczas ceremoniału obiadu mieli okazję wykorzystać w praktyce nabyte umiejętności.

Zapraszamy do galerii. 

XIX Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Dzisiaj odbyły się szkolne eliminacje XIX Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej Witaj Majowa Jutrzenko dla uczczenia Konstytucji 3 Maja.

Laureaci klas 4-6:
I miejsce-Zofia Wiewiorowska
II miejsce-Stanisław Nagórski
III miejsce-Marek Strzębicki

Laureaci klas 7-8:
I miejsce-Franciszek Okrutnik
II miejsce-Eliza Skupniewska
III miejsce-Marta Kaczorek

Laureaci konkursu zakwalifikowali się do II etapu, który odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi

Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: p. Magdalena Osial, p. Marta Gołaszewska, p. Barbara Kowalska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratulujemy osobom, które zakwalifikowały się do II etapu.

Kolumna prawa