Kolumna lewa

Aktualności

PODZIĘKOWANIE

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc podczas tegorocznej akcji „Kredkobranie”.

Zebrane artykuły plastyczne zostały przekazane dzieciom mieszkającym na Kresach.

Szkolne Koło Wolontariatu

"Sąd nad Syzyfem"

Uczniowie kl. 8b przygotowali rozprawę sądową, gdzie rozpatrywane było postępowanie króla Koryntu.  Więcej zdjęć z tego wydarzenia w zakładce Galerie. 

Jak uczyć się mądrze teraz?

Dziś gościliśmy ucznia LO im. Czackiego w Warszawie. Franciszek przedstawiał metody szybkiego uczenia i zapamiętywania.

To były wspaniałe warsztaty dla wszystkich uczniów klas 7 i 8.

 

 

Dzień Kobiet

Wieczór filmowy

We czwartek uczniowie klasy 5a razem z wychowawczynią zorganizowali "klasowy wieczór filmowy", którego celem była integracja grupy oraz ukazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego. 

Był to niezwykły czas spędzony w przyjemnej atmosferze. Wieczór został urozmaicony poczęstunkiem oraz zabawami integracyjnymi. 
Wydarzenie odbyło się pod opieką p. Magdaleny Osial, wychowawcy klasy. 
 
 

Zapraszamy do 46-stej!

Kochani! W związku z naborem na rok szkolny 2022/2023 do klas I i oddziałów przedszkolnych oraz brakiem możliwości zorganizowania dnia otwartego w tym roku ponownie zachęcamy Was do obejrzenia nowego filmiku promocyjnego o naszej szkole i serdecznie zapraszamy - przyjdźcie - uczcie się i bawcie z nami!

Zobacz naszą prezentację ---> https://tiny.pl/94l5j

Jeśli wiedzę zdobyć chcesz, to najlepiej w SP46 !!!

 

Zbiórka

Kochani! Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Ukrainy, w tym także karmy dla zwierząt. 
Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serca! Dary zostaną zawiezione w niedzielę na granicę.

Zbiórka

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie - zwracamy się z apelem do uczniów i rodziców z klas 0-3.    Ogłaszamy zbiórkę najbardziej potrzebnych w tym momencie  nowych pluszaków -maskotek dla dzieci oraz środków medycznych,  w tym m.in.:
środki opatrunkowe, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, koce termiczne.
Zbiórka odbywa się w budynku szkoły przy ul. Wałbrzyskiej 5 w sali nr 33 oraz w klasach - przez wolontariuszy. Zebrane dary  zostaną w najbliższym czasie przewiezione na granicę polsko-ukraińską przez pana Łukasza Konika, ajenta stołówki szkolnej.
Wierzymy, że jak zawsze w podobnych sytuacjach, tak i teraz możemy liczyć na Waszą wrażliwość i otwarte serca. Z góry dziękujemy!

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

 

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim : ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

 

Poniżej mail dotyczący zajęć na Politechnice Warszawskiej dla dzieci z Ukrainy:
Zajecia_informacja.pdf (165 KB)

 

przesłanie

W związku z zaistniałą sytuacją na terenie Ukrainy każdy z nas zastanawia się jak można pomóc. W geście solidarności z Ukrainą klasa 4a postanowiła przekazać wiadomość w języku migowym - ,,No war please''. (Muzyka Agnieszka Flis)
Arleta Rębała

Kolumna prawa