Kolumna lewa

Aktualności

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

W klasie 2a odbyły się w piątek WARSZTATY z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Ratownik Medyczny Mikołaj Kowalewski przekazał uczniom najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia w układaniu poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, prawidłowa resuscytacja, opatrywanie ran, użycie defibrylatora AED oraz kolejne kroki w trakcie prowadzenia rozmowy z pogotowiem – wszystkie te zadania zostały nie tylko prawidłowo przekazane, ale wyćwiczone przez WSZYSKIE DZIECI z klasy 2a. Bardzo dziękujemy mamie Izy, pani Jolancie Kawczyńskiej za zorganizowanie tak wspaniałych zajęć.

ANDRZEJKI

                                                                                                                                                                  

                      

 

 

30 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki.

W tym dniu korytarze szkolne zamieniły się w sale zabaw oraz wróżb, które potraktowaliśmy z "przymrużeniem oka".

Nie zabrakło wróżenia z kubeczków, kwiatów, przekłuwania papierowego serca oraz przebijania balonów z wróżbą.

Ponadto tworzyliśmy kleksy z atramentu oraz bawiliśmy się przy muzyce.


To był dzień pełen atrakcji oraz dobrej zabawy! :)

zapraszamy do galerii

Zwiedzenia filharmonii

Uczniowie klasy 5a wybrali się 30.11. na wycieczkę do Filharmonii Narodowej. Podczas zwiedzania wnętrz podziwiali sale koncertowe, poznali tajemnice instrumentów muzycznych oraz zaglądali za kulisy. Dzieci uczestniczyły również w próbie Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej.

Wizyta!

Przedszkolaki w świetlicy SP46! 😊

Dnia 28 listopada świetlicę szkolną odwiedzili mili goście – dzieci z pobliskiego przedszkola Mały Kopernik.

W minioną sobotę obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, to był doskonały powód do spotkania z przedszkolakami.

Dzieci podczas spotkania poznały najbardziej znane misie z książek i z bajek, zmierzyły się z quizem o misiach i ułożyły misiowe puzzle. Nie mogło też zabraknąć upominków dla naszych gości.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki już wiedzą, że najlepsza zabawa jest tylko w SP46! 😊

 

Zbiórka

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice

Świetlica szkolna organizuje zbiórkę ,,Paczka na Kresy".

Zbieramy:
- produkty spożywcze (szczelnie zamknięte),
- słodycze,
- owoce kandyzowane,
- przyprawy świąteczne,
- konserwy,
- środki czyszczące,
- środki higieniczne,
- medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

Dary prosimy przynosić do świetlicy, do sali nr 32 w budynku przy ul.Wałbrzyskiej 5.
Zbiórka potrwa do dnia 6 grudnia.

Dary zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób mieszkających na Kresach.

Liczymy na Wasze otwarte serca.

Ogłoszenie konkursowe

***Świąteczny konkurs z języka angielskiego***

 

Spotkanie z Szalonym Wózkowiczem - edukacja włączająca

Edukacja Włączająca nie tylko uczy sposobów pomocy I porozumiewania się np. z niesłyszącymi, ale pozwala osobom z przeróżnymi niepełnosprawnościami na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie bez dyskryminowania, a przede wszystkim przygotowuje młodych ludzi na kontakt z takimi osobami bez stosowania stereotypów stygmatyzujących czy języka nienawiści. W naszej szkole w dniach 22.11.-23.11. odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się, jak świat może wyglądać z zupełnie innej perspektywy. Mury naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

Listopad miesiącem pamięci

Jak co roku listopad był miesiącem refleksji i pamięci o zmarłych, o tym, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy.
Szczególną pamięcią otaczamy naszych bliskich, którzy odeszli, ale także tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
Uczniowie ze szkolnego koła Wolontariatu odwiedzili pobliski cmentarz i porządkowali groby poległych w obronie Warszawy 1939 roku, ucząc się w ten sposób postawy patriotyzmu i wdzięczności wobec poprzednich pokoleń.

  

 

 

 

American Dream Week!

Girlandy z amerykańskimi symbolami, stworzenie własnej amerykańskiej fotobudki, gra terenowa ze znajomości niecodziennych faktów nt. Stanów Zjednoczonych połączona z wystawą na oknach pierwszego piętra, zaprojektowanie flagi USA zawierającej narysowane przed klasy symbole amerykańskie, prezentacje, filmiki oraz gry w klasach ze znajomości kultury Stanów Zjednoczonych oraz ubrania w kolorach amerykańskiej flagi a to wszystko w miniony tydzień w klasach 1-3 z okazji

American Dream Week! 

ZAPISY NA "ZIMA W MIEŚCIE 2024"

Od 24 listopada 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 24 listopada 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godz. 23:59 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnegozawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi  24 listopada 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Składanie kart oraz potwierdzeń opłat za opiekę i wyżywienie przez rodziców w wybranych placówkach FPE oraz możliwość potwierdzenia w systemie kart przez kierowników wypoczynku oraz możliwość wprowadzenia rezygnacji kandydata nastąpi w terminie 02.01.2024 r. – 08.01.2024 r.

OPŁATY ZALEŻY DOKONYWAĆ PO 1 STYCZNIA 2024 r. !

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2024 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

Zapraszamy!

Kolumna prawa