Aktualności
Wielkanoc

XV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Nasza Syrenka"
Pod koniec marca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Nasza Syrenka”, którego celem była popularyzacja postaci Krystyny Krahelskiej- harcerki, bohaterskiej sanitariuszki AK, twarzy pomnika Syreny znad Wisły.
Spośród wszystkich klasowych ilustracji zostało wybranych pięć prac plastycznych, które przekazano organizatorowi konkursu - Szkole Podstawowej
nr 212 im. Krystyny Krahelskiej.
Wyróżniona została praca Igi Goleń.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy 😊
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości – marzec 2023
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W marcu kontynuowaliśmy zajęcia z uczniami w zakresie robotyki
i podstaw programowania, szczególnie w klasach czwartych, pod kierunkiem Pani Agnieszki Chomickiej – Bosy. Także klasy piąte i szóste intensywnie wdrażały się do robotyki LEGO! Zajęcia odbyły się pod kierunkiem nauczyciela Marka Świetlickiego, na lekcjach informatyki. Były to interesujące zadania z zestawami LEGO i grami edukacyjnymi.
Jednak wydarzeniem miesiąca była zdecydowania prezentacja Laboratoriów Przyszłości podczas DNIA OTWARTEGO naszej szkoły. W tym dniu kandydaci zainteresowani naszą placówką, mogli zapoznać się z różnymi działaniami i pracowniami. Informatyka zaprezentowała się godnie i przedstawiła interesujący program, wykorzystując niemal w pełni zasoby LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI!
Oto mały przegląd fotograficzny, a za miesiąc bardziej wyczerpujące omówienie poszczególnych działań. Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni z nauki i zabawy w pracowni druku 3D i robotyki. Każdy młody uczestnik zdobył Tarczę Szkoły wydrukowaną na naszym sprzęcie! tarczę zaprojektował uczeń z klasy 7, na lekcji informatyki.
Marek Świetlicki
- szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości
Dzień bez plecaka
31 marca odbył się po raz drugi w naszej szkole dzień bez plecaka. Po co nosić nudny, ciężki tornister jak można spróbować coś nowatorskiego, alternatywnego. Kreatywność uczniów nie znała granic!
Zapraszamy do galerii na pokaz awangardowej mody szkolnej.
DYŻUR WAKACYJNY
Zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczną się we wtorek 04.04.2023r. o godzinie 12:00, a zakończą się 21.04.2023r. Będą prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu zapisów.
Wypełnienie wniosku w systemie - od 4 kwietnia od godz. 12.00 do 20 kwietnia do godz. 20.00
Wniosek podpisany profilem zaufanym rodzice/opiekunowie prawni przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu zapisów.
* Dzieci, które uczestniczą w rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub kl. 1 szkół podstawowych korzystają z utworzonego przez rodziców hasła do systemu zapisów.
* Dzieci, które nie biorą udziału w rekrutacji korzystają z zakładki "Zarejestruj się".
Od 4 kwietnia od godz. 12.00 do 21 kwietnia do godz. 16.00
Złożenie papierowej wersji wniosku w przedszkolu/szkole wskazanej na pierwszej pozycji w pierwszym z wybranych turnusów tzw. dyżurującym przedszkolu/szkole pierwszego wyboru .
UWAGA: dotyczy tylko wniosków, które nie zostały podpisane podpisem zaufanym/kwalifikowanym.
Więcej informacji na temat zapisów pod adresem: https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjne .
WYNIKI KONKURSU :)
WYNIKI KONKURSU
ORTOGRAFEK 2023
Laureaci konkursu z SP46
I MIEJSCE
JULIAN JAROSZ
II MIEJSCE
ALEKSANDRA ADAMCZYK I LEON ŁUBIŃSKI
III MIEJSCE
ZUZIA PUDELSKA I ALEKSANDRA STASZEWSKA
GRATULUJEMY !!!
Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej
"Klasa TN. Pierwszy dzwonek" - warsztaty teatralne
24 marca grupa uczniów z naszej szkoły w ramach projektu "Klasa TN. Pierwszy dzwonek" udała się do Teatru Narodowego, by poznać go zupełnie inaczej niż dotychczas. Otwarto przed nami przestrzenie normalnie niedostępne dla widzów, gdzie żyją przeróżne tajemnice, gdzie w pocie czoła, wysiłkiem wielu osób, tworzy się tak zwana magia teatru.
Wpuszczono nas za kulisy sceny Bogusławskiego, głównej sceny Teatru Narodowego, w przestrzeń aktualnie pełną malowanych płócien i papierowych przedmiotów, udających kamień, drewno czy plastik. Te wszystkie rzeczy, ułożone w określonym porządku, czekają na swój występ w spektaklu „Księgi Jakubowe". W głębi wielkiej, oświetlonej światłem roboczym wnęki straszyła styropianowa kukła i stał olbrzymi posąg. Tuż za sceną "stygł" niejadalny rosół o konsystencji przypominającej żel. Widzieliśmy malarnię teatralną, gdzie powstają te wszystkie cuda. Zwiedziliśmy pełne kolorów podziemia Teatru, które tak przygotowane przez dwadzieścia lat stanowiły scenografię do spektaklu kultowego reżysera, Jerzego Grzegorzewskiego. Zwiedziliśmy scenę przy Wierzbowej, kluczyliśmy po zaułkach olbrzymiego budynku Teatru, słuchaliśmy opowieści o tym, jak pracuje się w kulisach oraz jak działają zapadnie i inne mechanizmy, o których istnieniu nikomu się nie śniło. Kto pokusił się, by wetknąć nos za scenografię ustawioną na scenie Studio, mógł zobaczyć, jak na jej tyły wjeżdża właśnie błyszczące, karmelowe pianino.
Pozwolono nam podreptać po deskach największej ze scen, byśmy mogli poczuć, choć namiastkę tego, czego doświadczają grający tam aktorzy i jeszcze lepiej zrozumieć, czym jest teatr. Trzeba przyznać, że nieźle się nachodziliśmy, by dotrzeć w te wszystkie, niezwykłe miejsca i zobaczyć jak łączą się ze sobą systemem schodów, przejść i korytarzy. Wróciliśmy zachwyceni, zaintrygowani zawodem aktora i złożonością sztuki, którą uprawia.
Ogłoszenie MSU
Ruszamy po raz kolejny z akcją WYMIEŃ KSIĄŻKĘ.
Tak jak w semestrze pierwszym zbieramy od Was książki, które chcielibyście wymienić na inne. Przynoście je do sali 78 do 5 kwietnia. Wymiana odbędzie się po wiosennej przerwie świątecznej.
Pozdrawiamy,
Opiekunowie MSU