Kolumna lewa

Aktualności

Życzenia

Wielkanoc

Wielkanoc to czas spotkań, składania sobie życzeń i kosztowania potraw specjalnie szykowanych na to święto.
To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze bazie, krokusy i pierwiosnki.
Przedświąteczna atmosfera zagościła również dziś w naszej szkole.
Uczniowie klas od 0 do 8 wraz z opiekunami wprowadzili nas swoim występem w ten szczególny nastrój, abyśmy jeszcze lepiej mogli przeżyć czas Świąt Wielkanocnych.
Zapraszamy do galerii. 
 

XV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Nasza Syrenka"

   

                       Pod koniec marca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Nasza Syrenka”, którego celem była popularyzacja postaci Krystyny Krahelskiej- harcerki, bohaterskiej sanitariuszki AK, twarzy pomnika Syreny znad Wisły.

Spośród wszystkich klasowych ilustracji zostało wybranych pięć prac plastycznych, które przekazano organizatorowi konkursu - Szkole Podstawowej
nr 212 im. Krystyny Krahelskiej.

Wyróżniona została praca Igi Goleń.

 

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy 😊

 

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości – marzec 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W marcu kontynuowaliśmy zajęcia z uczniami w zakresie robotyki
i podstaw programowania, szczególnie w klasach czwartych, pod kierunkiem Pani Agnieszki Chomickiej – Bosy. Także klasy piąte i szóste intensywnie wdrażały się do robotyki LEGO! Zajęcia odbyły się pod kierunkiem nauczyciela Marka Świetlickiego, na lekcjach informatyki. Były to interesujące zadania z zestawami LEGO i grami edukacyjnymi.

Jednak wydarzeniem miesiąca była zdecydowania prezentacja Laboratoriów Przyszłości podczas DNIA OTWARTEGO naszej szkoły. W tym dniu kandydaci zainteresowani naszą placówką, mogli zapoznać się z różnymi działaniami i pracowniami. Informatyka zaprezentowała się godnie i przedstawiła interesujący program, wykorzystując niemal w pełni zasoby LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI!

Oto mały przegląd fotograficzny, a za miesiąc bardziej wyczerpujące omówienie poszczególnych działań. Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni z nauki i zabawy w pracowni druku 3D i robotyki. Każdy młody uczestnik zdobył Tarczę Szkoły wydrukowaną na naszym sprzęcie! tarczę zaprojektował uczeń z klasy 7, na lekcji informatyki.

 

Marek Świetlicki

- szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości

Dzień bez plecaka

31 marca odbył się po raz drugi w naszej szkole dzień bez plecaka. Po co nosić nudny, ciężki tornister jak można spróbować coś nowatorskiego, alternatywnego. Kreatywność uczniów nie znała granic!

Zapraszamy do galerii na pokaz awangardowej mody szkolnej.

DYŻUR WAKACYJNY

Zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczną się we wtorek 04.04.2023r. o godzinie 12:00, a zakończą się 21.04.2023r. Będą prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu zapisów.

Wypełnienie wniosku w systemie - od 4 kwietnia od godz. 12.00 do 20 kwietnia do godz. 20.00 
Wniosek podpisany profilem zaufanym rodzice/opiekunowie prawni przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu zapisów.

* Dzieci, które uczestniczą w rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub kl. 1 szkół podstawowych korzystają z utworzonego przez rodziców hasła do systemu zapisów.

* Dzieci, które nie biorą udziału w rekrutacji korzystają z zakładki "Zarejestruj się".

 

Od 4 kwietnia od godz. 12.00 do 21 kwietnia do godz. 16.00
Złożenie papierowej wersji wniosku w przedszkolu/szkole wskazanej na pierwszej pozycji w pierwszym z wybranych turnusów tzw. dyżurującym przedszkolu/szkole pierwszego wyboru .
UWAGA: dotyczy tylko wniosków, które nie zostały podpisane podpisem zaufanym/kwalifikowanym.

 

Więcej informacji na temat zapisów pod adresem: https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjne .

 

WYNIKI KONKURSU :)

WYNIKI KONKURSU

ORTOGRAFEK 2023

Laureaci konkursu z SP46

I MIEJSCE 

JULIAN JAROSZ

II MIEJSCE

ALEKSANDRA ADAMCZYK I LEON ŁUBIŃSKI

III MIEJSCE

ZUZIA PUDELSKA I ALEKSANDRA STASZEWSKA

 

GRATULUJEMY !!!

 

Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej

30 marca 2023 odbył się siedemnasty Warszawski Konkurs Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej organizowany przez XLX  Liceum im . Johana Wolfganga Goethego w Warszawie.  W tym roku w jury zasiadała  Pani Agatą Kornhauser -Duda - małżonka Prezydenta.
 
Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy 
Paulinie Leonik z klasy 7a za zajęcie drugiego miejsca. 

"Klasa TN. Pierwszy dzwonek" - warsztaty teatralne

24 marca grupa uczniów z naszej szkoły w ramach projektu "Klasa TN. Pierwszy dzwonek" udała się do Teatru Narodowego, by poznać go zupełnie inaczej niż dotychczas. Otwarto przed nami przestrzenie normalnie niedostępne dla widzów, gdzie żyją przeróżne tajemnice, gdzie w pocie czoła, wysiłkiem wielu osób, tworzy się tak zwana magia teatru.

Wpuszczono nas za kulisy sceny Bogusławskiego, głównej sceny Teatru Narodowego, w przestrzeń aktualnie pełną malowanych płócien i papierowych przedmiotów, udających kamień, drewno czy plastik. Te wszystkie rzeczy, ułożone w określonym porządku, czekają na swój występ w spektaklu Księgi Jakubowe". W głębi wielkiej, oświetlonej światłem roboczym wnęki straszyła styropianowa kukła i stał olbrzymi posąg. Tuż za sceną "stygł" niejadalny rosół o konsystencji przypominającej żel. Widzieliśmy malarnię teatralną, gdzie powstają te wszystkie cuda. Zwiedziliśmy pełne kolorów podziemia Teatru, które tak przygotowane przez dwadzieścia lat stanowiły scenografię do spektaklu kultowego reżysera, Jerzego Grzegorzewskiego. Zwiedziliśmy scenę przy Wierzbowej, kluczyliśmy po zaułkach olbrzymiego budynku Teatru, słuchaliśmy opowieści o tym, jak pracuje się w kulisach oraz jak działają zapadnie i inne mechanizmy, o których istnieniu nikomu się nie śniło. Kto pokusił się, by wetknąć nos za scenografię ustawioną na scenie Studio, mógł zobaczyć, jak na jej tyły wjeżdża właśnie błyszczące, karmelowe pianino.

Pozwolono nam podreptać po deskach największej ze scen, byśmy mogli poczuć, choć namiastkę tego, czego doświadczają grający tam aktorzy i jeszcze lepiej zrozumieć, czym jest teatr. Trzeba przyznać, że nieźle się nachodziliśmy, by dotrzeć w te wszystkie, niezwykłe miejsca i zobaczyć jak łączą się ze sobą systemem schodów, przejść i korytarzy. Wróciliśmy zachwyceni, zaintrygowani zawodem aktora i złożonością sztuki, którą uprawia.

Ogłoszenie MSURuszamy po raz kolejny z akcją WYMIEŃ KSIĄŻKĘ.


Tak jak w semestrze pierwszym zbieramy od Was książki, które chcielibyście wymienić na inne. Przynoście je do sali 78 do 5 kwietnia. Wymiana odbędzie się po wiosennej przerwie świątecznej.

Pozdrawiamy,

Opiekunowie MSU

Kolumna prawa