Dzień Dziecka 1a

Dzień Dziecka to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Uczniowie klasy 1a świętowali ten wyjątkowy dzień, wspólną zabawą i pysznymi lodami.

DZIEŃ DZIECKA :D

Wycieczka do Sochaczewa

Klasa 6 b w dniu 29 maja 2023 roku uczestniczyła w wycieczce w ramach programu pn. „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie odwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Muzeum jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zespół wąskotorowych pojazdów szynowych w tak dużej liczbie. Placówka gromadzi największy zbiór tego typu taboru na Starym Kontynencie. Na skansenie znajdują się aktualnie 163 jednostki taboru wąskotorowego, a ponad 50 kolejnych oczekuje na zapleczu placówki na konserwację. W salach wystawowych obejrzeć można kolekcje muzealiów, dokumentujących codzienne funkcjonowanie kolei wąskotorowych w Polsce na przestrzeni dziejów. Uczniowie jechali również pociągiem prowadzonym przez przedwojenny parowóz Px29-1704. Urokliwa trasa pociągu liczyła 18 km i dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń. Z okien pociągu uczniowie widzieli m.in. wieże kościoła obronnego w Brochowie – miejsce chrztu Fryderyka Chopina. Pociąg zatrzymał się stacji Tułowice, niewielkiej miejscowości gdzie na uczniów czekało ognisko oraz prowiant przygotowany przez rodziców. Wszystkim bardzo smakowało.

Laboratoria Przyszłości – MAJ 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Maj upłynął nam pod znakiem ROBOTÓW PHOTON.

Odbyliśmy szkolenie dla nauczycieli naszej szkoły w celu zapoznania się z zestawem robotów, sterowaniem z tabletu i możliwościami tego ciekawego polskiego systemu. Było to nasze wewnętrzne szkolenie, które przeprowadzili nauczyciele informatyki naszej szkoły. Ta forma zapoznania się z zasobami LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI została przyjęta bardzo życzliwie, za co dziękujemy. Na pewno będziemy w przyszłym roku szkolnym, kontynuowali tę formę wprowadzenia w dostępne zasoby i sposoby ich wykorzystania na zajęciach z uczniami!

Warto dodać, że z tabletów mogliśmy korzystać dzięki życzliwemu wsparciu naszej Rady Rodziców; dziękujemy!

Nasze koleżanki z oddziału Wałbrzyska entuzjastycznie przyjęły roboty PHOTON na swoje podwórko i co warto podkreślić, od razu przystąpiły do działania, zapoznając się z możliwościami zestawu.

Ciekawą lekcję zapoznania się z robotem przez uczniów, przeprowadziła pani Marlena Ołdakowska.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami.

Marek Świetlicki - szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości

Lekcja doradztwa zawodowego czy podróż do włoskich smaków ?!

Uczniowie klas 8 wraz z opiekunami wzięli udział w zawodoznawczych warsztatach kulinarnych.

Mieli możliwość wspólnego przygotowania, podania i degustacji dań z karty restauracji.

Wszystko działo się pod czujnym okiem najmłodszego szefa kuchni w Warszawie Pana Igora Świerczyńskiego,
który jak okazało się jest absolwentem naszej szkoły!

Pyszna kawa czy obsługa sali ?
Te umiejętności uczniowie mogli zaobserwować dzięki uprzejmości kelnera Pana Konrada Nowakowskiego.

Wiele inspirujących rozmów i nowych doświadczeń!

KONKURS MSU:)

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3

„ Moje wymarzone wakacje”

Wykonajcie pracę techniką kolażu, format dowolny.

Na Wasze prace czekamy do 8 czerwca w sali 78

Pozdrawiamy,

MSU

Zielona szkoła - Lidzbark Warmiński

Mazury klas 4

MORZE ? GÓRY ? A MOŻE MAZURY ?!

W dniach 18 – 19 maja klasy 4 wyjechały na Mazury.

Pierwszym punktem wyjazdu był Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, z uwagi na to, że do większości zwierząt kopytnych wchodzi się bezpośrednio na ich wybiegi/zagrody zwiedzanie odbywało się bezpośrednio z przewodnikiem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zarówno nasze jak i zwierząt.

Uczniowie podczas wizyty mieli okazję nakarmić niektóre gatunki zwierząt (jelenie, sarny, osiołki) bezpośrednio z ręki, przytulić się lub pogłaskać. Następnie udaliśmy się Muzeum Przyrodniczego w Krutyni, w którym zostały przybliżone uczniom typy siedlisk charakterystycznych dla Mazurskiego Parku Krajobrazowego, takich jak las, jezioro, rzeka czy łąka. Kolejnym punktem był spływ łódkami po malowniczej rzece Krutyni.

Następnego dnia odwiedziliśmy Olsztyn, w którym zwiedziliśmy Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym najsławniejszym mieszkańcem był Mikołaj Kopernik oraz Rynek Starego Miasta.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń, wróciliśmy szczęśliwi do domu.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :D

Kółko modelarskie

Koło modelarskie prowadzone pod czujnym okiem Pana Marka Świetlickiego działa prężnie. Chwalimy się pracami dzieci i dziękujemy za wsparcie finansowe rodziców.

Koło modelarskie jest dofinansowywane ze składek rodziców na Radę Rodziców. DZIĘKUJEMY 🌺

Koło będzie miało swoje stanowisko na zbliżającym się Pikniku Rodzinnym. Zapraszamy!

Życzenia dla Ósmoklasistów