Kolumna lewa

Aktualności

Mali malarze

Uczniowie klasy 1a, zabawili się w prawdziwych artystów - malarzy.

Przy pomocy farb akwarelowych stworzyli piękne prace przedstawiające ,,Martwą naturę".

Podziękowanie :)

Kochani, jak zwykle nie zawiedliście ! 
 
Zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt  pokazała,
jak wielkie macie serca.
 Karma została przekazana dla psów i kotów
przebywających pod opieką Fundacji "Przytul psa".
 
Serdecznie dziękujemy !
 
Wolontariusze i Opiekunowie SKW
 
 
 

Cały świat w naszej klasie – warsztaty kompetencji międzykulturowych

W dniu 8 maja w klasie 2b oraz 4a odbyły się zajęcia kształtujące umiejętność współpracy w grupie. Głównym celem spotkania było wzmocnienie w dzieciach postawy szacunku dla odmienności kulturowej i językowej oraz otwartości na kontakty z dziećmi z innych krajów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez wykwalifikowane trenerki z Polskiego Forum Migracyjnego.

Zbiórka termosów

Zbieramy termosy i kubki termiczne dla podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej.
Termosy mogą być używane ale czyste i szczelne.
Zbiórka trwa od 8 -25 maja.
Przyniesione przez Was termosy zbieramy w sali 33 przy ul. Wałbrzyskiej oraz przy ul. Podbipięty u p. Moniki Górskiej. 

Liczymy na Was!

Szkolne Koło Wolontariatu

Śladami bohaterów lektury obowiązkowej ,,Kamienie na szaniec"

Uczniowie kl. 8 c podążali śladami bohaterów lektury obowiązkowej "Kamienie na szaniec". Aleja Szucha, Pawiak, cmentarz, miejsce Akcji pod Arsenałem. Dobrze było zobaczyć na własne oczy te miejsca, posłuchać opowieści wykwalifikowanego przewodnika, bo w końcu to książka oparta na faktach. A może pojawi się jako lektura na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty...

,,Kopernik i jego świat"

,,Kopernik i jego świat" to najnowsza wystawa czasowa na Zamku Królewskim. Uczniowie kl. 7 a mogli dowiedzieć się, czym jeszcze zajmował się Mikołaj Kopernik i jak wyglądał świat w czasach, kiedy żył.

Była to też okazja, aby podziwiać piękne zabytki naszej stolicy.
 
 

Laboratoria Przyszłości w klasach pierwszych

W ostatnim tygodniu kwietnia klasa 1a wzięła udział w zajęciach w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie podczas zajęć poznali Robota Photona oraz jego możliwości. Dzieci za pomocą tabletu wprawiały robota w ruch, zmieniały kolory, dźwięki doskonale przy tym się bawiąc.

Laboratoria Przyszłości – KWIECIEŃ 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Zestawy robotów do składania LEGO SPIKE

Program „Laboratoria Przyszłości” to również wspaniała nauka poprzez zabawę. Podczas zabaw konstrukcyjnych dzieci uczą się: kreatywności, umiejętności pracy w grupie, krytycznego myślenia, cierpliwości, samodzielności i pewności siebie. Jest to interesująca forma pracy,
która wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny i językowy dzieci.
Nadal intensywnie realizowaliśmy naukę z zestawami LEGO,
tym razem głównie w klasach piątych i szóstych, które przez kilka zajęć zapoznawały się z możliwościami zestawów. Z zestawami LEGO można pracować w różny sposób. Tym razem była to praca w małych zespołach – po złożeniu robota, uczniowie układali krótki program sterujący z tabletów, które już mamy dzięki wsparciu Rady Rodziców, za co bardzo dziękujemy!

Więcej zdjęć w galerii. 

 

Marek Świetlicki - szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości

1,5% podatku

Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 46 w Warszawie!

Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli 1,5% należnego podatku za 2022 rok przekażecie Państwo naszej szkole za pośrednictwem Instytutu Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554.

Liczymy na Państwa życzliwość.

Gwarantujemy, że uzyskane pieniądze będą w całości wykorzystane na potrzeby dzieci i szkoły.

Jak to zrobić?
1.Obliczyć 1,5% należnego podatku.
2.Jako organizację wskazać: Instytut Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554.
3.W informacji uzupełniającej koniecznie zaznaczyć, że wpłata dotyczy Szkoły Podstawowej nr 46 w Warszawie

Dziękujemy!

Klasa TN Pierwszy dzwonek

 

26 kwietnia grupa uczniów z klas 5-tych udała się do Teatru Narodowego na wycieczkę edukacyjną. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się, jak zbudowana jest scena główna teatru oraz poznali jej możliwości techniczne. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu zastępcy dyrektora teatru ds. technicznych Zbigniewa Kośki oraz uczestniczyliśmy w pokazie świateł i dźwięku. Scena stała się na moment czarodziejskim miejscem, gdzie wszystko może się zdarzyć. Na przykład niebieski obłok, huk pioruna, czy unosząca się lub zapadająca – podłoga.

Po lekcji, dzięki uprzejmości pani Danieli Bartmińskiej z Opery Narodowej, mogliśmy odwiedzić Muzeum Teatralne, zlokalizowane w sąsiednim budynku i obejrzeć wystawę poświęconą słynnej artystce operowej Marii Fołtyn. Pani kustosz wystawy zgodziła się powiedzieć kilka słów na temat tej świetnej postaci. Na koniec pani Daniela zaprowadziła nas na drugie piętro, gdzie znajduje się wystawa obrazów Antoniego Fałata. Obok niezwykłych, mrocznych prac artysty zaskoczyło nas wielkie lustro. Umieszczone na końcu sali sprawiało wrażenie przejścia do kolejnego, niezwykłego pomieszczenia.

To już druga wycieczka w ramach Projektu „Klasa TN. Pierwszy dzwonek” – współpracy naszej szkoły z Teatrem Narodowym.

Kolumna prawa