Kolumna lewa

Aktualności

nieobecność kierownika świetlicy

Szanowni Państwo,
informujemy o nieobecności w pracy kierownika świetlicy pani Jolanty Wodzyńskiej od dnia 12 do 23 października  2020r.

żółta strefa - zalecenia dla szkół

Szanowni Państwo,

w związku z objęciem Polski żółtą strefą Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia przygotowały dodatkowe zalecenia dla szkół.

W uzupełnieniu szkolnych procedur (obowiązujących od dnia 01.09.2020) przekazujemy Państwu dodatkowe zasady obowiązujące na terenie szkoły od dnia 12.10.2020:

  • ogranicza się do minimum przychodzenie i przebywanie osób trzecich w szkole, w tym w strefach wydzielonych (w szatni);
  • wprowadza się obowiązek zachowania dystansu na terenie szkoły oraz stosowania przez wszystkie osoby osłony ust i nosa;
  • wprowadza się zakaz organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych;
  • w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych u ucznia lub pracownika należy obowiązkowo dokonać pomiaru temperatury ciała;
  • w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych u ucznia lub pracownika należy obowiązkowo dokonać pomiaru temperatury ciała:
  • jeżeli pomiar termometrem bezdotykowym wynosi 38°C lub wyżej – należy (powiadomić rodziców ucznia w celu ustalenia sposobu odebrania dziecka ze szkoły), przypomnieć o obowiązku skorzystania z teleporady medycznej,
  • jeżeli pomiar termometrem innym niż bezdotykowy wynosi pomiędzy 37,2°C - 37,9 °C – należy powiadomić rodziców ucznia i ustalić ewentualną konieczność sposobu odebrania dziecka ze szkoły;
  • w przypadku uczniów ze zmniejszoną odpornością na choroby prosimy rodziców o pozostawienie dziecka w domu (zgodnie ze wskazaniem lekarskim/ po konsultacji medycznej). W tym czasie szkoła zapewnia kontakt z uczniem.

odwołanie posiłków

Szanowni Państwo,

przypominam, że 14.10.2020r. oraz 02.11.2020r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, w tym terminie będą się odbywać jedynie zajęcia opiekuńcze. Prosimy o pilne anulowanie w systemie posiłków dla uczniów, którzy w tych terminach nie będą obecni w placówce. 

PRZERWA NA CZYTANIE

 

„PRZERWA NA CZYTANIE”

16.10.2020r. wszyscy czytamy na przerwach.

Można przynieść swoją ulubioną książkę lub wypożyczyć coś ciekawego w bibliotece szkolnej.

Akcja organizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Czy w tym roku uda się pobić zeszłoroczny rekord wydarzenia, w którym wzięło udział 158 809 czytających osób na przerwie?

odwołane zajęcia z OPP175

Szanowni Państwo,
informujemy, że z powodu choroby nauczyciela odwołuje się w dniu 12.10.2020 zajęcia z tańca, organizowane na terenie szkoły przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej 175.

OGŁOSZENIE

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych: W reprezentacji dziewcząt wzięły udział: Ksenia Konanova, Aleksandra Żelazko, Julia Żelazko, Aleksandra Plichta, Natalia Molska, Amelia Oselmak, Maria Zdunek, Łucja Stadnicka.W reprezentacji chłopców : Wiktor Hapanowicz, Alan Gawryś, Wojciech Miazga, Piotr Soprych, Mikołaj Peradzyński, Antoni Kwieciński, Marek Bujanowicz, Piotr Kursa.

Dziewczęta i chłopcy startowali oddzielnie, w poszczególnych kategoriach wiekowych: 2006r., 2007r., 2008rr., 2009r.,W każdej kategorii wiekowej startowało około 35 zawodników. Najlepszy wynik uzyskał Marek Bujanowicz, zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal w kat.rocznika 2007, bieg na 1000 m, czas 3 min/25 sek. Uczeń będzie reprezentował naszą szkołę w Mistrzostwach Warszawy! Piotr Soprych - rocznik 2008, VII miejsce, Alan Gawryś - rocznik 2009, V miejsce. Gratulujemy Wszystkim i trzymamy kciuki Marku!!! Nasze dziewczęta również walecznie reprezentowały szkołę: Ksenia Konanowa - rocznik 2008, IV miejsce, Aleksandra Żelazko- rocznik 2008, VI miejsce, Aleksandra Plichta - rocznik 2006,IX miejsce. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY  I GRATULUJEMY WSZYSTKIM SPORTOWCOM!!! 

MAŁE SUKCESY, PROJEKT SZKOLNE KRAJOBRAZY

Mały sukces klas: 2b,2c,3a

W roku szkolnym 2019/2020 przystąpiliśmy do projektu "Szkolne Krajobrazy", który zakładał wprowadzenie niewielkiej zmiany w otoczeniu szkolnym. Uczniowie poznawali rośliny i zwierzęta zamieszkujące nasze najbliższe otoczenie szkolne, poznawali ich zwyczaje i zachowania. Projekt odbywał się na zasadzie warsztatowej, uczniowie i nauczyciela klas : 2b, 2c i 3a  czynnie brali w nim udział. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości naszych uczniów przed wejściem do szkoły została zamontowana równoważnia, to grant, który otrzymaliśmy za udział w projekcie. Koordynatorem projektu była wychowawczyni klasy 3a, Pani Magdalena Ogar- Banaszek, którą prężnie wspierały w dążeniu do ukończenia projektu, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią - Pani Dominika Grala wychowawczyni klasy 2c i Pani Magdalena Bukalska wychowawczyni klasy 2b.

Mamy z czego być dumni!!! To wkład naszych Podopiecznych spowodował otrzymanie grantu!!!

 

INFORMACJA Z OPPNR 175

" Szanowni Państwo,

Organ prowadzący Ognisko Pracy Pozaszkolnej "175"  śledzi zainteresowanie rodziców naszymi zajęciami, które prowadzimy na terenie różnych szkół. W przypadku braku zainteresowania naszymi zajęciami, informujemy, że będziemy zamykać te grupy. Grupa powinna liczyć minimum 16 osób, jednak w przypadku, gdy jest zapisane min. 12 osób, grupa taka pozostanie. 

W obecnej chwili w SP 46 pozostało 34 wolnych miejsc:

Teatr - 3 miejsc

Zajęcia rękodzielnicze - 12 miejsc

Taniec "Piruet" 3 miejsca

Taniec "Synchron" 9 miejsc

Plastyka 7 miejsc

Zwracamy się z prośbą o dokonanie zapisu dziecka do końca tego tygodnia. Plan lekcji znajduje się na naszej stronie internetowej www.ognisko175.edu.pl  Wypełniony i wydrukowany wniosek należy podpisać i przesłać skan do OPP175 na adresy podane na stronie.

Jednocześnie w imieniu Dyrektora ogniska informuję, że Dyrekcja Szkoły nr 46 stworzyła naszym nauczycielom idealne warunki do pracy. Dostaliśmy wykaz sal lekcyjnych, w których możemy prowadzić zajęcia oraz salę gimnastyczną do prowadzenia tańca.  Z góry przepraszamy tych z Państwa, których dzieci korzystają już z naszych zajęć i okaże się, że nie będą mogły być kontynuowane. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie." 

 

 

ZAJĘCIA DODATKOWE OPP175

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że od dnia 21 września rozpoczynają się w naszej szkole bezpłatne zajęcia prowadzone przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 175.

Będą się odbywać według poniższego harmonogramu:

PONIEDZIAŁEK
TANIEC godzina 16:00 - 17:00 sala gimnastyczna

WTOREK
TEATR
13:00 - 13:45 gr. I sala 68
13:50 - 15:10 gr. II sala 68

ŚRODA
ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE 13:00 - 15:15 sala 90
PLASTYKA 13:00 - 15:15 sala 68
TANIEC 16:00 - 17:30 

PIĄTEK
TURYSTYKA (co dwa tygodnie)
12:30 - 15:30 gr. I
13:00 - 16:00 gr. II

ZAPISY I KONTAKT Z NAUCZYCIELAMI ODBYWA SIĘ ZA POŚREDNICTWEM STRONY OGNISKA NR 175 http://ognisko175.edu.pl 

szatnia

Szanowni Państwo,

informujemy, że od poniedziałku 14.09.2020r. szatnie dla uczniów będą już czynne.
Do budynku przy ul. Wałbrzyskiej 5, będzie można wchodzić wejściem B (pozostali uczniowie) oraz F (oddziały przedszkolne oraz klasy pierwsze). Godziny wejść pozostają bez zmian.

Kolumna prawa