Kolumna lewa

Aktualności

Projekt "Skarpa Warszawska"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Skarpa Warszawska”, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział Mazowsze.

Skarpa Warszawska jest to projekt edukacyjny z zakresu edukacji ekologicznej i wiślanej przeznaczony dla uczniów szkół warszawskich, promujący przyrodę na obszarze Skarpy Wiślanej od Ursynowa do Młocin.

W ramach tego projektu odbyły się trzy rady w ubiegłym roku szkolnym: 13 maja „Park Wilanowie i Morysin” oraz 27 maja „Park Arkadia” oraz 17 czerwca – „Skarpa Śródmiejska”.

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy ten projekt. Za nami już dwa rajdy: 9 września była to „Skarpa Ursynowska” i pomniki przyrody na jej obszarze. Trasa przebiegała od Rektoratu SGGW na Ursynowie do Kościoła Św. Katarzyny na Służewcu. 23 września wędrowaliśmy „Wokół Cytadeli” , rajd miał swój początek w Parku Żeromskiego przy Placu Wilsona. Podczas rajdu uczniowie rozwiązywali zadania w kartach startowych, jednocześnie poznając przyrodę i historię odwiedzanych miejsc.

W ostatnich dwóch rajdach wzięło udział kilku uczniów z klasy 5a oraz dwoje uczniów z klasy 6c. Wraz z uczniami w rajdzie uczestniczyli: wychowawca klasy 5a oraz nauczycielka geografii.

Przed nami jeszcze jeden rajd w ramach tego projektu (14 października): „Od Dębów Młocińskich do Lasu Bielańskiego” .

Podsumowaniem programu będzie konkurs plastyczny Skarpa warszawska i jej skarby przyrody". Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia w nim udziału.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wrześniowych rajdów.

Tydzień ochrony przyrody

Trzeci tydzień września klasa 5a spędziła ekologicznie – pod patronatem akcji „Sprzątania Świata”. W poniedziałek grupa udała się na warsztaty, podczas których zgłębiła tajniki recyklingu, umiejętność segregacji odpadów oraz ciekawostek związanych z nowopowstałą, ekologiczną spalarnią śmieci. Zajęcia odbyły się w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania m.st. Warszawy. Każdy z uczestników otrzymał zindywidualizowany certyfikat. W piątek zdobyta wiedza została wykorzystana podczas sprzątania najbliższej okolicy. Zapraszamy do galerii.

KREDKOBRANIE- ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

ogłasza

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej

KREDKOBRANIE

organizowanej przez Fundację Ignatianum

Celem akcji jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na Kresach.

Ruszamy ze zbiórką artykułów szkolnych i materiałów plastycznych (kredki, zeszyty, długopisy, piórniki, ołówki, kleje, nożyczki, temperówi, pędzle, kolorowe bibuły itp.)

Dary zbieramy w dniach 12-30 września w sali nr 72 w budynku przy ulicy Wałbrzyskiej i w sali nr 34 w budynku przy ulicy Podbipięty.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

 

Pomóż nam zbierać Talenciaki!

Nasza szkoła bierze udział w akcji:

”Szkoły pełne Talentów”

Pomóż nam zbierać Talenciki abyśmy mogli wymienić je na atrakcyjne nagrody.

Robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać naszą szkołę!

Zasady są proste:

Zrób zakupy za min. 50zł
w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc

Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA

Przekaż TALENCIAKA szkole

JAK PRZEKAZAĆ TALENCIAKA SZKOLE?

DWA SPOSOBY:

Przekaż TALENCIAKA wychowawcy lub wrzuć do specjalnej skrzyneczki w szkole 

Zeskanuj kod QR z TALENCIKA i wybierz naszą szkołę

Zebrane Talenciki wymienimy na supernagrody!

Zapraszamy do wspólnego zbierania Talencików dla naszej szkoły.

Więcej szczegółów na: www.lidl.pl/szkoly

Warsztaty językowe w Instytucie Austriackim

19 września uczniowie z grupy zaawansowanej 7abc uczestniczyli w warsztatach z języka niemieckiego odbywających się w Instytucie Austriackim w Warszawie.

Międzynarodowy Dzień Pokoju

21.09.2023 klasa 7c i 8b uczestniczyli w uroczystościach Międzynarodowego Dnia Pokoju organizowanym przez Władze Dzielnicy Mokotów i Ambasadę Japonii w Służewskim Domu Kultury.  Nasi uczniowie byli świadkami ceremonii herbaty, strzału z łuku i symbolicznego uderzenia w Dzwon Pokoju. 

DZIŚ JEST POJUTRZE

7 września br. uczniowie klasy 8 a wzięli udział w grze plenerowej, połączonej z wystawą „Dziś jest Pojutrze. Harcerstwo w służbie Bogu i Ojczyźnie”. Bogato ilustrowane plansze kolejno przedstawiały ważne postaci oraz wydarzenia z historii harcerstwa. Poznając fakty, daty oraz bohaterów, harcerzy i harcerki, przekonaliśmy się, że to wędrówka po losach wielu niezwykłych ludzi o niezłomnych charakterach, ich oddaniu w przyjaźni, odpowiedzialności za siebie, bliskich i ojczyznę.

W wydarzeniu zainicjowanym przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych wziął udział Burmistrz Dzielnicy Mokotów, który razem z innymi włodarzami dzielnicy włączył się do gry plenerowej. Wszyscy uczniowie otrzymali na zakończenie wydarzenia drobne upominki.

Opiekunowie: p. Marta Gołaszewska, p. Iwona Perek

Dziękujemy

 

15 września odbył się Światowy Dzień Kropki

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji

Mały Samorząd Uczniowski

Nagroda za największą aktywność podczas akcji Rowerowy Maj

Klasa 5a udała się 13 września na wycieczkę rowerową do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich do Rezerwatu Przyrody - Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego, aby wziąć udział w warsztatach przyrodniczych – Dzik nie jest taki zły – czyli jak żyć w zgodzie z mieszkańcami lasu. Zwieńczeniem wizyty było wspólne ognisko.

Kolumna prawa