Aktualności

Uroczystość Ślubowania

Dnia 29.10.2020r. odbyła się tegoroczna uroczystość Ślubowania klas I

dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo,

przypominamy, że dzień 02.11.2020r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

Zbiornik

 

Kochani, nasza Szkoła już od trzech lat współpracuje z Klubem "Gaja", który z kolei jest partnerem akcji Milion Drzew dla Warszawy.

Jako liderzy w tej akcji, w tym roku z okazji Warszawskiego Dnia Drzewa, 10 października, dostaliśmy od Klubu Gaja zbiornik na deszczówkę oraz sadzonki drzewek jarzębiny. 

Zbiornik został zamontowany przy budynku od strony ul. Wałbrzyskiej, natomiast przy ul. Podbipięty i Wałbrzyskiej zostały posadzone jarzębiny. Warto zwrócić uwagę na to, że są one drzewami bardzo pożytecznymi, kwitnąc są pożywką dla pszczół, a ich owocami żywią się później ptaki.

Dziękujemy!

Tuż przed zawieszeniem stacjonarnych zajęć w szkołach uczniowie naszej SP 46 zdążyli zrobić coś dla naszego lokalnego przyszkolnego środowiska. W ramach akcji “Milion Drzew dla Warszawy” otrzymaliśmy ponad 20 młodych drzewek jarzębu. Uczniowie z klasy 7 abc z rozszerzonym j. niemieckim, którzy biorą również udział w projekcie #PASCHfuerdieZUKUNFT2020, zaangażowali się także w akcję sadzenia drzewek.
 
Największą frajdę sprawiło dzieciom wkopywanie drzewek. Mimo ciężkiej i mozolnej pracy z narzędziami ogrodowymi dziewczynki i chłopcy poradzili sobie wyśmienicie. Na naszym dziedzińcu szkolnym przy budynku Podbipięty zostały zasadzone drzewka, które mamy nadzieję ozdobią naszą szkołę w niedalekiej przyszłości.
 
Zdradzę, że to nie jest jeszcze koniec działań Projektu #PASCHfuerdieZUKUNFT2020.

 

Opiekunowie projektów:
 
Hanna Sosnowska
 
Małgorzata Rozner
 

Wystawa prac uczennicy klasy 7

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu twórczości artystycznej Krysi, uczennicy klasy 7.

 https://liblink.pl/RagMz1ksC5

zawieszenie konkursow - informacja z KO

Szanowni Państwo,
 
w związku z wprowadzonymi kolejnymi obostrzeniami w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii niemożliwe jest przeprowadzenie w dniach 27–29 października br. etapów szkolnych konkursów przedmiotowych (historia, fizyka, biologia, wos, geografia i chemia). Nowe terminy powyższych konkursów zostaną opublikowane na stronie internetowej MSCDN.
 

odwołane zajęcia IIOJ

Szanowni Państwo,

infromuje, że w dniach od 26.10.2020r. do 30.10.2020r. odwołane zostają zajęcia prowadzone przez II Ogród Jordanowski .

 

nauczanie zdalne klasy 4-8

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyją Rządu  od poniedziałku 26.10.2020 r. do 06.11.2020r. klasy IV- VIII przechodzą na tryb nauki zdalnej. Prosimy Państwa o sprawdzenie loginów do dziennika elektronicznego librus oraz platformy teams. Szczegółowe informacje przekażą Pańswu wychowawcy klas.

wolontariat - konkurs

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza konkurs plastyczny na plakat pt. „POMAGANIE JEST FAJNE”

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. Format pracy A3 lub A4, technika dowolna.

Chyba zgadzacie się z nami, że pomaganie jest fajne? Pokażcie nam to na swoich plakatach. Liczymy na Waszą kreatywność

Prace należy dostarczać do 21 listopada do p. A. Popczyk ( sala 89, budynek przy ul. Wałbrzyskiej) lub p. M. Górskiej (budynek przy Podbipięty), prace można także przesyłać na adres mailowy anna.popczyk2@sp46.waw.pl

Konkurs jest realizowany w ramach konkursu II-ego stopnia Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat- XVIII edycja.

Zachęcamy do udziału!

Opiekunowie SKW

zajęcia pozalekcyjne

Szanowni Państwo, 

Młodzieżowy Klub Koszykówki na terenie Państwa szkoły, po raz kolejny, będzie realizował program sportowy Akademia Sportu. W czasie trwania programu prowadzone będą nieodpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dla dzieci (chłopcy z klas 0-3 i dziewczęta z klas 0-4). Będzie nam niezmiernie miło, jak Państwa dziecko będzie uczestniczyło w/w zajęciach, które odbywać się będą na terenie szkoły zgodnie z harmonogramem:

Grupa 0-1 chłopcy i dziewczęta
15.15-16.15 środa
12.00-13.00 piątek

Grupa 2-3 chłopcy i dziewczęta
16.15-17.30 środa
13.15-14.30 piątek

Grupa 4 dziewczęta
15.00-16.30 poniedziałek
14.00-15.30 wtorek
15.00-16.30 piątek

Zajęcia prowadzą trenerzy Marek Kirkowski i Jacek Kolosa.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

Dzieci zapisujemy wysyłając SMS na numer tel. 513-326-005 podając imię i nazwisko, numer szkoły oraz klasę do której uczęszcza dziecko. Rodziców prosimy również o wypełnienie i podpisanie wszystkich potrzebnych dokumentów. Oświadczenie zwalniające dziecko ze świetlicy na zajęcia Akademii Sportu proszę pobrać, wypełnić i pozostawić u nauczyciela świetlicy, pozostałe dokumenty – zgody, dzieci otrzymają od trenera na pierwszych zajęciach. Dokumenty dzieci oddają trenerowi na kolejnych zajęciach. Dzieci na zajęcia przynoszą strój i obuwie na hale sportową (tak jak na w-f ), wodę niegazowaną. Ze względu na wymogi sanitarne, przed każdymi zajęciami dzieci będą miały badaną temperaturę ciała oraz dezynfekowane dłonie (środek dezynfekujący VIR-SEPT+). Podczas zajęć dzieci nie zasłaniają nosa i ust.  

W razie pytań prosimy o kontakt z Młodzieżowym Klubem Koszykówki pod tel. 513-326-005

Zachęcamy również do śledzenia oficjalnego fanpaga na FB - Młodzieżowy Klub Koszykówki, gdzie będą umieszczane wszystkie informację związane z zajęciami oraz grupy na messengerze PANTERY SP46
Pozdrawiamy
TEAM Akademii MKK