Kolumna lewa

Aktualności

„Chciałem, by Warszawa była Wielka”

Dnia 10 października w naszej szkole odbył się wernisaż wystawy „Przesłanie Stefana Starzyńskiego: Chciałem, by Warszawa była Wielka”. Stołeczni Radni ustalali rok 2023 rokiem wybitnego prezydenta Stolicy, a zarazem patrona szkoły – Stefana Starzyńskiego. W wydarzeniu wzięła udział społeczność szkoły oraz przybyli goście – przedstawiciele miasta oraz autorzy. Zwieńczeniem uroczystości był koncert Dariusza Malejonka.

Akcja KREDKOBRANIE

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Wolontariusze

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w VI edycji akcji KREDKOBRANIE.
Poraz kolejny nas nie zawiedliście i zebraliśmy artykuły plastyczne, które zostały przekazane dzieciom na Kresach.

Dziękujemy Wolontariuszom z klas 3 i 5 za wspólne zaangażowanie w przygotowaniu paczki.

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

 

 

 

Warsztaty

13.10.2023 r klasa 4c wzięła udział w Warsztatach kształtujących umiejętności rozpoznawania emocji prowadzone przez Stowarzyszenie Integracja.

Dzień w Pidżamach

12 października w naszej szkole odbył się Dzień w piżamie. W tym dniu włączyliśmy się w akcję Fundacji „Gdy Liczy się czas”, aby wspierać chore dzieci, które przebywają na oddziałach onkologicznych. Zapraszamy do galerii. 

 

Warsztaty archeologiczne

11.10. klasy 5 uczestniczyły w zajęciach archeologicznych realizowanych w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Dzieci poznały technikę ręcznego lepienia w glinie, dzięki której mogli wykonać naczynia, wcześniej zaplanowanego kształtu.

Wędrówki po Polsce

 

6 października klasa 5a wybrała się na swoją pierwszą kolejową wycieczkę. Miejscem docelowym był Lublin. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej: „Szlakiem dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich”, odwiedzili urokliwie miejsca Starego Miasta, zwiedzili kaplicę akustyczną w Archikatedrze Lubelskiej oraz wspięli się na wieżę zamkową.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

 

Integracja Sensoryczna

W klasach 1 i 0 będą prowadzone badania przesiewowe z zakresu SI. Podczas pomiarów będzie również możliwość bezpłatnych konsultacji z terapeutą.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt przez system Librus z Panią Magdaleną Ogar, nauczycielem klasy 3b.

Zapraszamy!

Śladami bohaterów lektury "Kamienie na szaniec"

Ciepły, słoneczny wrzesień skłonił uczniów kl. 8a do wędrówki śladami bohaterów lektury obowiązkowej "Kamienie na szaniec". Wspólnie z panią przewodnik z biura Poznaj Warszawę zobaczyliśmy miejsca działalności grupy członków Szarych Szeregów w Warszawie podczas II wojny światowej. Było to niezwykłe doświadczenie i wspaniała żywa lekcja literatury, historii, patriotyzmu.

Ogłoszenie OPP175

Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 175

w sali nr 68 w SP 46 

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia z haftu artystycznego.

Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci od 2 klasy szkoły podstawowej lubiących wszelaką aktywność artystyczną. Na zajęciach dzieci zapoznają się ze ściegami podstawowymi, a  dzieci zaawansowane uczą się różnorodnych technik hafciarskich.

Wszyscy miło i twórczo spędzają  czas ćwicząc cierpliwość, wytrwałość i precyzję.

Logowanie przez stronę ogniska. Zapraszamy!

Europejski Dzień Języków

Klasa 6A obchodziła Europejski Dzień Języków, który przypada na 26.09.

 

Kolumna prawa