Kolumna lewa

Aktualności

Kółko modelarskie

Koło modelarskie prowadzone pod czujnym okiem Pana Marka Świetlickiego działa prężnie. Chwalimy się pracami dzieci i dziękujemy za wsparcie finansowe rodziców.

Koło modelarskie jest dofinansowywane ze składek rodziców na Radę Rodziców. DZIĘKUJEMY 🌺

Koło będzie miało swoje stanowisko na zbliżającym się Pikniku Rodzinnym. Zapraszamy!

Życzenia dla Ósmoklasistów

Warsztaty rowerowe

W poniedziałek uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w praktycznych warsztatach rowerowych realizowanych w ramach kampanii Rowerowy Maj. Uczniowie powtórzyli teoretyczne zasady poruszania się na rowerze, utrwalili znajomość znaków drogowych oraz przećwiczyli praktycznie jazdę na rowerze zgodnie z zasadami ruchu drogowego, pod czujnym okiem trenerów.

Wycieczka w góry

Trzy dni w  Tatrach i Pieninach - uczniowie klas 7a, 7b oraz 6b spędzili wspaniały czas  w pięknych, choć trochę deszczowych okolicznościach przyrody. Warsztaty serowarskie, wieczór z góralską muzyką, prezentacja instrumentów, wjazd kolejką na Gubałówkę, zjazd wyciągiem z Butorowego Wierchu, Kuźnice, Kalatówki, Wielka Krokiew - to niektóre z atrakcji naszego wyjazdu. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Jak dobrze było zobaczyć z bliska nasze piękne góry i poczuć niesamowitą atmosferę wspólnego wyjazdu. 

Motto, które z nami zostanie to słowa jednego z warsztatów: "Płyń pod prąd, a nie z prądem"!
 

Wizyta w teatrze

W czwartek 18 maja klasa 5 c w godzinach wieczornych była w Teatrze Narodowym i obejrzała spektakl  Alicji Kraina Czarów oparty na motywach książki L. Carrolla  Alicja w Krainie czarów. Uczniowie bezbłędnie rozpoznali postacie Królowej Kier i Szalonego Kapelusznika. Dodatkowym atutem wspaniałego spektaklu była porywająca muzyka i ciągle zmieniająca się scenografia. Polecamy!

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim

W dniu 18 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu międzyszkolnego konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 111 w Warszawie. Konkurs  przeznaczony był dla uczniów szkół noszących imię prezydenta Starzyńskiego. Jego celem było przybliżenie sylwetki, życiorysu i postawy patriotycznej słynnego warszawianina oraz integracja miedzy szkołami noszącymi imię Stefana Starzyńskiego.

Sąd nad Syzyfem

Uczniowie kl. 5 b przygotowali rozprawę sądową. Oskarżonym był król Koryntu.  Przewód sądowy pod przewodnictwem Stanisława Nagórskiego był przeprowadzony niezwykle profesjonalnie. Obrońca- Karol Gastoł oraz oskarżyciel - Aleksander Bogusz wykazali się niebywałą przenikliwością. 
To była wspaniała lekcja!
 

Sukcesy sportowe

 

W ubiegły  piątek 12 maja na boiskach naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Lekkoatletyce.

W zawodach występowali dziewczęta i chłopcy z rocznika 2008/2009 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ŻYCZYMY SUKCESÓW NA KOLEJNYM ETAPIE MISTRZOSTW

    ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI PEŁNYCH EMOCJI I MEDALI

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA"

Z radością informujemy, że Szkolny Konkurs Recytatorski "Nic dwa razy się nie zdarza" został rozstrzygnięty. 
Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości, promowanie szkolnych talentów recytatorskich oraz popularyzacja twórczości laureatki literackiej Nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej. 
 
Jury wyłoniło laureatów:
I. miejsce Eliza Skupniewska, kl. 8a
II. miejsce Wiktoria Żardecka, kl. 4b
III. miejsce Kajetan Tulikowski, kl. 8d
 
Wyróżnienia otrzymują:
Nastazja Bytner, kl. 8a
Julian Chwiejczak, kl. 4a
Stanisław Nagórski, kl. 5b
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
 

 

ZAPISY NA "LATO W MIEŚCIE 2023"

Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

Zapraszamy!

 

Kolumna prawa