Kolumna lewa

Aktualności

Lekcja pamięci – wizyta na cmentarzu

W czasie jesiennej zadumy w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzili pobliskie cmentarze.  W czasie odwiedzin przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w tym szczególnym miejscu i dlaczego powinniśmy pielęgnować pamięć o tych, którzy już odeszli. Uczniowie oddali cześć osobą zasłużonym dla ojczyzny, zapalając symboliczne znicze.  

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU

Finał konkursu „Świetlicowy MasterChef” za nami.

Warunek został spełniony – było zdrowo i kolorowo, a do tego miło i wesoło 

☺☺☺

Finały odbyły się na poziomie klas. W tej edycji twórcy najlepszych przepisów pracowali w parach. Dlatego doszło nam jeszcze jedno kryterium do oceny, a mianowicie dobra współpraca. Zadaniem naszych małych kucharzy było zrobienie ZDROWEJ KANAPKI z produktów spożywczych, które dla nich przygotowałyśmy.

Oczywiście, żeby nie było tak łatwo wśród zdrowych pojawiły się  również te niezdrowe. Ten wybór dla naszych finalistów był bardzo łatwy. Powstały zdrowe i kolorowe kanapki na miarę prawdziwych szefów kuchni.

                                                                                                           

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

A oto zwycięzcy:

Łucja Berenda i Aniela Paliwoda z klasy pierwszej

Wiktoria Dittrch i Julian Pytlewski z klasy drugiej

Zofia Dolata i Zuzanna Pudelska z klasy trzeciej

 

W galerii zdjęcia z wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

 

UWAGA KONKURS !!!

Zapraszamy uczniów edukacji wczesnoszkolnej i uczniów klas 4-8

na wyjątkowy konkurs

pt. „Najpiękniejsza dynia”

Pędź do sklepu, kupuj dynię. Wytnij dziury, weź ozdoby, aby dodać jej urody.

Czekamy na Wasze pomysły.Prace przynosimy do sali 91 (budynek przy ul. Wałbrzyskiej), budynek przy Podbipięty do opiekunów SU do końca października.

Wasze dynie zaprezentujemy na specjalnej wystawie.

Nagrody w konkursie funduje Ajent naszej szkolnej stołówki.

Serdecznie zapraszamy ;)

MSU i SU

Konfederacja KODEREK

 

Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej chłopców

W dniach 18-21 października odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2008-2009. Zawody odbywały się na hali OSIR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2.
Naszą szkołę reprezentowali Adam Petrykowski, Mateusz Barszcz, Szymon Górecki, Siemko Igor, Tran The Phong, Wojtaś Maurycy, Łączyński Jędrzej, Kulikowski Piotr, Kosolapov Vladyslav. Chłopcy wygrali swoją grupę eliminacyjną pokonując trzy szkoły z naszej dzielnicy. W finałach ostatecznie zajęliśmy III miejsce zdobywając brązowy med
al.
Mecze trwały 2X 6 minut w eliminacjach oraz 2x8 minut w finałach. W zawodach startowało 13 szkół z Mokotowa. Gratulacje dla chłopców za poświęcenie i wylany pot na boisku. Brawo !

Wyniki meczy:
Grupa eliminacyjna 20 października
SP 46 - SP 191 5:2
SP 46 - SP 146 5:4
SP 46 - SP 202 8:4
Grupa finałowa 21 października
SP 46 - SP 272 7:16
SP 46 - SSP 26 4:9
SP 46 - SP 85 9:3

Miasto z figur geometrycznych

Uczniowie z klasy 1c, utrwalając znajomość figur geometrycznych,

wcielili się w małych artystów i stworzyli piękne, pełne barw prace plastyczne - "Miasto z figur geometrycznych".

  

Dzień w Pidżamach

21 października z okazji Dnia Pidżamy przeprowadzona została zbiórka pieniężna na cel charytatywny dla dzieci z oddziału onkologicznego. Symboliczna pidżama miała uświadomić wszystkim uczniom powagę codzienności życia dzieci na oddziale szpitalnym. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.  

Jeszcze w poniedziałek 24 października będzie można wesprzeć tą szlachetną inicjatywę - drobną cegiełką wrzuconą do skarbonki.  

 

 

 

Przegląd filmowy: Polskie Kino Młodego Widz

W czwartek 20 października uczniowie klas 4 wzięli udział w wydarzeniu: Polskie Kino Młodego Widza odbywającego się w Kinie Kultura.  Po seansie filmu „Dzień czekolady” odbyło się spotkanie z aktorką panią Katarzyną Kwiatkowską. Uczniowie mogli zadawać nurtujące pytanie oraz poznać tajniki sztuki filmowej.  

Wyniki konkursu

Konkurs plastyczny Małego Samorządu Uczniowskiego

pt. „Portret nauczyciela”

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem portretów nauczycieli, które stworzyliście na nasz konkurs. Wybór zwycięzców nigdy nie był tak trudny. 

Zapraszamy na wystawę prac w holu głównym.

A oto wyniki:

I miejsce - Zofia Figiel

II miejsce - Aleksandra Staszewska

III miejsce - Zofia Grzegorzewska

Wyróżnienia: Małgorzata Urbaniak, Maja Michalska, Diana Khomyn

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich pracowników oświaty i szkolnictwa ! 

14 października

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto nauczycieli oraz pracowników szkoły. Z tej okazji uczniowie przygotowali wspaniałą niespodziankę, szkolne korytarze zostały udekorowane pięknymi, płynącymi prosto z serca, słowami. 
 
 

Kolumna prawa