Aktualności

średniowieczne zamki

Brak wehikułu czasu nie przeszkodził uczniom klas 6 przenieść się do średniowiecza. Ten okres wzbudził niemałe zainteresowanie, szczególnie zamki obronne o wysokich murach najeżonych blankami, z rozmieszczonymi basztami. Na dziedzińcu zaś uwagę zwracała wysoka, samotna wieża – stołp. A to wszystko, to nie bajka, to po prostu lekcja plastyki, podczas której wyczarowaliśmy konstrukcje o ciekawych, a jednocześnie prostych rozwiązaniach. Wystarczyło parę kartonowych pudeł, spray, klej, czy taśma klejąca, kolorowy papier, by uruchomić naszą wyobraźnię.

Więcej zdjęć w Galerii :)

 

SU II Semestr

Ś W I Ę T O  S Z K O Ł Y
PIĄTEK 7.02.2020


TO WY TWORZYCIE NASZ ZESPÓŁ, WY STWÓRZCIE TEN DZIEŃ!


SOBOWTÓR Tego dnia wybrani uczniowie przebierają
i charakteryzują się na wybranych przez siebie nauczycieli -
będą ich zastępować
lub pomagać podczas prowadzenia lekcji.
Uczniowie sami przygotowują lekcję !


STACJE Podczas przerw będziecie mieli za zadanie zrealizowanie wszystkich ćwiczeń wymyślonych przez kolegów/koleżanki na stacjach.
Stacje będą rozstawione po całej szkole, za zaliczenie ćwiczenia będziecie zdobywać pieczątki na kartę zbiorczą.
Za pełna kartę zbiorcza będą przewidziane nagrody -
dodatkowe nieprzygotowanie w nowym semestrze
z danego przedmiotu lub obiad bez kolejki.

Ćwiczenia będą dotyczyć wybranych przedmiotów, np. polski, historia, angielski, wf, itp.


WALENTYNKI Tego dnia będą również roznoszone życzenia walentynkowe.
Będzie je można wcześniej wrzucić do specjalnej skrzynki.

Niech będą one miłe i pocieszne.

SU II Semestr

SERDUSZKOWY ZAWRÓT GŁOWY  


Jesteś częścią społeczności szkolnej, więc pomóż w dekorowaniu naszej szkoły!
Do poniedziałku, 4.02, zbieramy czerwone serduszka:

DUŻE, MAŁE, ŚREDNIE, KRZYWE, PROSTE, OLBRZYMIE I INNE!!!
15 SERDUSZEK = POCHWAŁA ZA POMOC W DEKOROWANIU SZKOŁY

Serduszka przynosimy do p. Marty Gołaszewskiej,
p. Anety Lemańskiej lub do p. Konrada Janiuka.

Działania SU I Semestr

9.10.2019 Wzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Zebrane nakrętki przekażemy osobie, która za pieniądze z ich sprzedaży sfinansuje zakup wózka inwalidzkiego dla siebie. Zbieramy nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe i czyste po:
- napojach do picia,
- chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.),
- nakrętki po kawie.
Nie zbieramy:
- metalowych nakrętek po Kubusiach, itp.,
- nakrętek po smarach, farbach i innych trujących chemikaliach.
Pojemnik na nakrętki znajduje się przy wejściu do szkoły w budynkach przy ul. Wałbrzyskiej i Podbipięty.

Od 4 listopada rusza szczęśliwy numerek.

W poniedziałek, 4.11, odbędzie się impreza z okazji 46 dnia szkoły. Na przerwach będzie puszczana muzyka, będą quizy przygotowane przez uczniów z nagrodami.

12 listopada odbędzie się w naszej szkole dzień postaci z bajek. W tym dniu uczniowie mogą przebrać się za bohaterów z bajek. Wszyscy uczniowie, którzy się przebiorą zostaną docenieni za aktywny udział w naszej akcji.
W tym dniu również będzie puszczana muzyka z bajek i filmów dla dzieci.

Od czwartku, 21.11, rusza akcja Góra grosza. Uczniowie z klasy 8c co tydzień, w czwartki, będą chodzili po klasach z puszką. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może - w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

21 listopada odbędzie się w naszej szkole dzień życzliwości i pozdrowień Hello Day. Pokażemy, że walka i nienawiść niszczą, a pokój i empatia budują. W tym dniu uczniowie ubierają się na żółto - osoby z żółtymi elementami stroju będą traktowane jak szczęśliwy numerek. Przed pierwszą i drugą lekcją będzie na wchodzących do szkoły czekał komitet powitalny, który ze szczerym uśmiechem pozdrowi i wręczy odznakę uśmiechu. Uczniowie mogą przynieść specjalnie przygotowane i podpisane życzenia (dla osoby bliskiej, rodziny, społeczeństwa lub świata), które będą przypięte na tablicy zwanej Studnią życzeń.

26 LISTOPADA (wtorek)
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W ten dzień przebierz się za pluszowego misia lub go przynieś - będziesz wtedy traktowany jak szczęśliwy numerek i otrzymasz pochwałę za udział w akcji.


W tygodniu 25.11 - 29.11 będziemy w naszej szkole prowadzić zbiórkę gier planszowych i pluszaków dla dzieci ze szpitali.
GRY I NOWE PLUSZAKI PRZYNOSIMY DO SALI 24 DO P. KONRADA JANIUKA, MAGDY ŻELAZKO (8A), ALEKSANDRY SOPRYCH (8C), LIWII DURMAN (5A), BARTKA INDEKI (5A) LUB DO WERONIKI KACZOR (7A).
26 listopada będzie można się przebrać za misia pluszowego lub przynieść misia i spędzić z nim cały dzień - wszystkie osoby, które się przebiorą lub przyniosą misie, będą traktowane jak szczęśliwy numerek.
Zachęcamy do czynnego udziału w zbiórce, aby pomóc dzieciom w szpitalach miło spędzać długie, jesienno-zimowe, wieczory.

27.11.19 Międzyklasowy szkolny łańcuch świąteczny - każda klasa wykonuje łańcuch z papieru, który po połączeniu będzie nam przypominał o naszej wspólnocie i społeczności.

W piątek,6.12.19, w naszej szkole odbędzie się dzień w czapce Świętego Mikołaja. Wszyscy, którzy przyjdą w czapce, będą traktowani jakby mieli szczęśliwy numerek i dostaną pochwały za udział w akcji. Zachęcamy do udziału!

W poniedziałek, 9.12, zbieramy dekoracje świąteczne. Prosimy o przyniesienie jednej ozdoby świątecznej. Użyjemy ich do ozdobienia naszej szkolnej choinki i szkoły.
Dekoracje przynosimy do Oli Soprych (8c), Magdy Żelazko (8a) i do Konrada Janiuka.

KIERMASZ CIAST ŚWIĄTECZNYCH
ŚRODA 11.12.2019 - PODCZAS ZEBRANIA/ DNIA OTWARTEGO Z RODZICAMI
CZWARTEK 12.12.2019 - PODCZAS PRZERW ŚRÓDLEKCYJNYCH
Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą o przynoszenie wypieków na szkolny kiermasz ciast świątecznych. Wypieki można przynieść we wtorek (10.12) do pokoju nauczycielskiego lub do Magdy Żelazko w podpisanym naczyniu. Fundusze z kiermaszu zostaną przekazane na akcję Adopcja na odległość oraz na cele statutowe Samorządu Uczniowskiego.

Dobre uczynki GÓRĄ!
W ostatnim tygodniu przed świętami (16 - 20 grudnia) nie będzie prac domowych. Zamiast tego jedyną pracą domową naszych uczniów będzie wykonywanie dobrych uczynków dla siebie, kolegów, koleżanek, znajomych, rodziny, nieznajomych, starszego sąsiada, samotnej osoby... każdy uczynek jest dobry, pod warunkiem, że rozjaśni czyjś dzień. Wszystkie dobre uczynki można notować w formie pamiętnika zwanego PAMIĘTNIKIEM UPRZEJMOŚCI i przedstawić je podczas klasowej wigilii, albo na pierwszej godzinie wychowawczej po przerwie świątecznej.
Zachęćmy uczniów do poczucia odpowiedzialności za uśmiech innych, myśleniu o prawdziwym duchu świąt.
Akty dobroci nic nie kosztują, a każdy z nich czerpie korzyści.

ZBIÓRKA DLA KOMBATANTA
12 - 18 grudnia
Zbieramy różne dary, w szczególności: olej, cukier, ryż, kasza, makaron, konserwy mięsne lub rybne, warzywa w puszce, owoce w puszce, herbata, kawa sypana lub rozpuszczalna, kakao, czekolada, słodycze, kartka świąteczna - koniecznie z życzeniami! Nie musisz jednak przynosić wszystkich artykułów, wybierz jeden lub kilka.
Dary można zostawiać w wyznaczonym miejscu w szatni przy ul. Wałbrzyskiej oraz przy pomieszczeniu dozorcy przy ul. Podbipięty.

Szkolny Wolontariat

W sobotę 25 stycznia odbyło się
kolejne spotkanie Wolontariuszy szkolnych
ze Wspólnotą Chorych i Niepełnosprawnych przy parafii św. Dominika.
Wolontariusze pomagają roznosić kawę,herbatę i ciasta.
Wspólnota Chorych spotyka się w drugą sobotę miesiąca.
 
W tym roku będą to dni :14.03,  11.04,  9.05,  13.06.
Spotykamy się przed kościołem o godz. 12.15.
Jeżeli dziecko nie chce uczestniczyć we mszy św. -
dołącza w późniejszym momencie
o godz. 13.30 (wejście do dolnego kościoła
od prawej str.
przez kawiarenkę  To Lubię).
 
Zakończenie przewidywane jest na godz. 15.30 - 16.00.
 
Liderem akcji jest
Marianna Chmielińska z klasy 8b.
 

JĘZYK POLSKI w kl. 5c

We wtorek, 28.02.20,

uczniowie kl. 5 c brali udział

w inspirującym projekcie „To nasza Ziemia”.

Na języku polskim opisywali plakaty i odkrywali ich znaczenie.

To wszystko pad hasłem:

„W trosce o wspólne dobro!”