Kolumna lewa

Aktualności

Turniej Piłki Halowej

15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 85 przy ul. Narbutta odbył się turniej piłki halowej dla klas 4-5.
Naszą Szkołę reprezentowali : Franciszek Mazuruk , Mateusz Gostyński, Mikołaj Seroczyński,
Stanisław Nagórski, Antoni Kluczyk, Bruno Trela.
W zawodach startowało 8 szkół.
Nasi chłopcy zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal.
W klasyfikacji króla strzelców zwyciężył Franek Mazuruk zdobywając 7 bramek na turnieju.


Wyniki spotkań w grupie:
SP 46 - SP 97 4:0
SP 46 - Sp Przymierza Rodzin 0:0
SP 46 - SP 20 3:0
Półfinał:
SP 46 - British School 5:1
Finał
SP 46 - SP 85 0:1

WYNIKI KONKURSU

„MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO”

Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny Małego Samorządu Uczniowskiego został rozstrzygnięty.

POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA / CHOINKA

I miejsce Emil Cupriak kl. 1 b

II miejsce Zosia Baranowska kl. 2 a

III miejsce Ignacy Biardzki kl. 1b

Wyróżnienia: 

Aleksandra Piłat 2a,  Aleksander Klocek 1b

ŚWIĄTECZNA KARTKA

I miejsce Piotr Sierpniak 0a

II miejsce Zofia Baranowska 2a

III miejsce Antoni Wójtowicz 2b

Wyróżnienia:

Leon Młynik 2a, Zuzanna Kołakowska 1b, Emil Cupriak 1b, Aleksander Klocek 1b, Hanna Ward 2a

Serdecznie gratulujemy:)

MSU

KIERMASZ

Dnia 14 grudnia (środa), w budynku przy ulicy Wałbrzyskiej, odbędzie się kiermasz Szkolnego Koła Wolontariatu  

„Mikołajkowe Serce”,

przygotowany przez naszych najmłodszych wolontariuszy.

Podczas kiermaszu będzie można zakupić upominki związane z nadchodzącymi świętami, które mogą stać się pięknym prezentem pod choinkę.
Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na bony zakupowe, które otrzymają najbardziej potrzebujący uczniowie naszej szkoły.

Uczniów klas 0-3 zapraszamy według ustalonego harmonogramu, który pojawi się przy plakacie promującym kiermasz.

Pozdrawiamy Mikołajkowo!

Wolontariusze i Opiekunowie SKW

Spotkanie z Mikołajem w świetlicy

 

„Kochany panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy (...)”

 

Nasze Świetliki doczekały się wizyty Mikołaja:)

      W dniu dzisiejszym grupy świetlicowe klas pierwszych i drugich spędziły popołudnie w towarzystwie św. Mikołaja i Śnieżynki.

     Pogawędka z Mikołajem, zabawy przy świątecznych piosenkach, wspólne śpiewanie kolęd, a przede wszystkim prezenty bardzo ucieszyły dzieci.

       Klasy trzecie w tym dniu bawiły się w podchody. Aby dotrzeć do prezentów, które przygotował dla nich Mikołaj z Elfami, musiały zmierzyć się z kilkoma świątecznymi zadaniami. Udało się z sukcesem dotrzeć do mety- prezenty rozdane:)

Dziękujemy za dobrą zabawę☺

W galerii zdjęcia z wydarzenia.

Wizyta w Muzeum Etnograficznym

7.12 uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego, aby poznać historię tradycji bożonarodzeniowych. Podczas spotkania mieli okazję zwiedzić fragmenty wystaw tematycznych prezentujących tę kwestię. Mogli podziwiać ludowe obrzędy, krakowskie szoki oraz regionalne ozdoby świąteczne. Na zakończenie warsztatów wykonali rękodzielniczą dekorację choinkową.

Zapraszamy do galerii. 

Wycieczka „Sięgnij po więcej!”

Dnia 02.12. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Telewizji POLSAT. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Sięgnij po więcej” – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy. 

Wyprawa do Muzeum Żydów Polskich POLIN

W poniedziałek 28.11 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach tematycznych zorganizowanych przez Muzeum POLIN. Dzieci miały okazję podziwiać fragmenty wystawy czasowej, jak i stałej. Zwiedzanie łączyło się z tematyką omawianą podczas warsztatów: „Od kuchni. Żydowska kuchnia kulinarna”, „Gry i zabawy dzieci żydowskich”, „Dzieci i ryby głosu nie mają? O prawach dzieci i Januszu Korczaku”.  

Projekt "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki"

 23.11. klasa 4b uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu ,,Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki" organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycieli: panie Wiolettę Witkowską i Marlenę Ołdakowską oraz pana Adama Kamińskiego, którzy wcieli się w postacie ze świata sprzed 100 lat.  Uczniowie wzięli udział w inscenizacji połączonej z grą narracyjną, w której poznali żydowskie tradycje, święta, kuchnię i realia życia codziennego. Dodatkową atrakcją była możliwość wysłuchania melodii żydowskich granych na akordeonie i klarnecie. 

 

Podziękowania

DISNEYSHOW

 

W naszej świetlicy odbyła się wielka muzyczna impreza, po raz pierwszy DISNEY SHOW. Zaprosiliśmy świetliki w  magiczny świat Walta Disney'a. Jego animacje podbijają serca dzieci na całym świecie, a nas porwała wyjątkowa muzyka z jego filmów. Każda grupa zaprezentowała piosenkę tytułową z wybranego filmu. 

Było pięknie☺ Magicznie i muzycznie☺☺☺Wszystkie grupy świetlicowe stanęły na wysokości zadania.

Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Kolumna prawa