Kolumna lewa

Aktualności

Laureaci konkursów

Szkolny Konkurs plastyczny pt. „Warszawa w zimowej szacie”


I miejsce- Franciszek Dakowicz kl. 3b
II miejsce- Tomek Wiewiorowski kl.1a
III miejsce- Natalia Małecka - Tepicht kl.2b
Wyróżnienie: Karol Jakubiec kl.3a

 

Gratulujemy !!!


Laureaci Konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze o Warszawie”

I etap Konkursu Wiersze o Warszawie


I miejsce - Staś Nagórski
II miejsce - DUET - Bartosz Krencik-Raczkowski, Franciszek Mazuruk
III miejsce - Wiktoria Żardecka, Anna Kilon
Wyróżnienie: Ignacy Wolski, Krzysztof Urbanik, Damian Górka
Kl. IV
I miejsce - Matylda Wojtaś
II miejsce - Zosia Wiewiorowska

Gratulujemy !!!

WYNIKI KONKURSU

Wyniki konkursu pt. „Moja mama widziana moimi oczyma"

KLASY I

I MIEJSCE -  Aleksandra Staszewska kl. 1 b

WYRÓŻNIENIE - Maja Michalska kl. 1 b

KLASY II

I MIEJSCE - Maurycy Zadrożny kl. 2b

WYRÓŻNIENIE - Oliwia Bogdan kl. 2b

KLASY III

I MIEJSCE - Helena Tomasik

WYRÓŻNIENIE - Bartosz Krencik - Raczkowski

 

GRATULUJEMY ☺

zajęcia pozalekcyjne

Szanowni Państwo,

przypominamy, że wraz z powrotem do nauczania stacjonarnego wracamy do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych na terenie szkoły. Zajęcia będą prowadzone zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

muzea

Zdalne wizyty klasy 5a w warszawskich muzeach

W czasie nauki online uczniowie kl. 5a uczestniczyli w wielu warsztatach.

Niezwykle ciekawa była lekcja w Muzeum Narodowym, na której dowiedzieliśmy się, co mówią obrazy oraz jak interpretować i analizować dzieła sztuki.

Dużo wrażeń dały nam spotkania w Muzeum w Wilanowie.  Byliśmy z wizytą u króla Jana III Sobieskiego. Podróżowaliśmy karetą biorąc udział w grze edukacyjnej, dotyczącej realiów XVII wieku.

Wiele nowych aspektów pokazano nam w Muzem POLIN. Odbyły się tam zajęcia
o różnorodności, tolerancji, komunikacji. Na spotkaniu o wojennej siostrze poznaliśmy kwestie pomocy i sprawiedliwości. Mogliśmy stworzyć gazetę – tak jak Janusz Korczak.

Okazało się, że zdalne zwiedzanie może być niesamowite i ekscytujące!  

LATO W MIEŚCIE 2021

Szanowni Państwo,

 

od 1 czerwca 2021 rruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie wakacji, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej. Podczas 9jednotygodniowych turnusów na dzieci czeka w tym roku 160 Feryjnych Placówek Edukacyjnych (FPE), w tym 11 w szkołach specjalnych.  

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2021, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl rozpoczną się 1 czerwca od godziny 12: 00 i potrwają do 11 czerwca.

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów wakacyjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 9 jednotygodniowych turnusów, który trwa od poniedziałku do piątku.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 14 czerwca o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 15 czerwca od godz. 8.00 do 21 czerwca do godz. 12.00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne będą m.in. na stronie www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.

Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2021 jest organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z obostrzeniami wynikającymi z „Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku” (dokument dostępny pod adresem https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-gis-mz-i-men-dla-organizatorow-wypoczynku-letniego-dzieci-i-mlodziezy-w-2021-roku)

Szczegółowe informacje dotyczące Akcji zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

 

ŚWIETLIKI DLA MAM

„Moja mama jest jak wiosna taka piękna i radosna

Kocha mnie, ja o tym wiem

i ja mamo kocham Cię"

Mama - kochana wyjątkowa idealna, najlepsza. Tak najczęściej odpowiadały nasze Świetliki na pytanie „Jaka jest Twoja mama?" Dzień Mamy to wyjątkowy dzień dla Was drogie Mamy. Wasze pociechy z okazji tego pięknego święta przygotowały laurki, życzenia i pewną niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem dzieci uczęszczających do świetlicy.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam!

 

Omnibus - wyniki finału

Jest sukces i powód do radości, ponieważ aż czworo Uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w tegorocznej edycji X Mokotowskiego VII Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus -wiem ...prawie wszystko”.

Wśród uczniów klas drugich Mikołaj Leonczuk z klasy 2d zdobył drugie miejsce, a Antoni Łabuda z klasy 2c wyróżnienie.

Damian Górka, uczeń klasy 3b zdobył trzecie miejsce w kategorii klas trzecich, a tu także udało się uzyskać wyróżnienie Jeremiemu Motylewskiemu z klasy 3a!

Dzięki ogromnej wiedzy naszych reprezentantów (konkurs należy do trudnych) nasza szkoła znalazła się na miejscu trzecim w tym konkursie!

http://www.sp260.waw.pl/konkursy/Szkoly.pdf

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

konkurs MISTRZOWSKIE ŚNIADANIE

MSU ogłasza konkurs na MISTRZOWSKIE ŚNIADANIE!

Przygotuj MISTRZOWSKIE ŚNIADANIE i wymyśl hasło zachęcające do zdrowego odżywiania!

Wyślij zdjęcie wraz z hasłem przez platformę TEAMS do użytkownika Julia Oleksów. Termin do końca maja.

Pamiętaj o zasadach zdrowego odżywiania!

Kolumna prawa