Kolumna lewa

Aktualności

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klasy 4a wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze nie tylko podczas zimowego wypoczynku. Mniemy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności nie będą musiały być wykorzystane w wolnym czasie. Podczas wypadów zimowych życzymy wszystkim uczniom odpowiedzialności i odwagi cywilnej w podejmowaniu pierwszej pomocy przedmedycznej – gdyby wystąpiła taka konieczność.

 

Wizyta w Sejmie

Dzięki uprzejmości Pani Poseł Barbary Dziuk, klasa 6 b w dniu 25 stycznia 2023 roku zwiedziła gmach Sejmu. Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających (budynek S) i obejmował przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Dalej uczniowie zwiedzili galerię Sali Posiedzeń Sejmu oraz wysłuchali krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Pani Poseł Barbara Dziuk opowiedziała o swoich doświadczeniach zdobytych w trackie pełnienia misji parlamentarnej oraz działaniach podejmowanych w życiu, które zaprowadziły Panią Poseł w ławy sejmowe. Na koniec uczniowie dzięki zabiegom Pani Poseł spotkali się z Wicemarszałkiem Sejmu Panią Małgorzatą Gosiewską.

Może kiedyś któryś z uczniów zasiądzie w ławie sejmowej.....

Nietypowa lekcja uczniów kl. 7 a

Nauka to nie tylko siedzenie w ławkach. Wiedzę można zdobywać  inaczej. 
Zachęcamy wszystkich do eksperymentowania i szukania niekonwencjonalnych sposobów odkrywania wiedzy:)
 

WYNIKI KONKURSU O PATRONIE

Konkurs Małego Samorządu Uczniowskiego

pt.Co wiemy o naszym Patronie” rozstrzygnięty!

Oto zwycięzcy:


I miejsce - Zofia Baranowska z 2a
II miejsce - Anna Karcz z 1c
III miejsce - Jaśmina Karcz z 1c
Wyróżnienie- Maciej Stefańczyk

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie MSU

Nagrody zostaną wręczone podczas apelu.

Życzenia

Droga Babciu, Drogi Dziadku

świetliki życzą:

stu lat

zdrowia

szczęścia

pomyślności

miłości

energii

braku zmartwień i trosk