Kolumna lewa

Aktualności

LATO W MIEŚCIE 2021

Szanowni Państwo,

 

od 1 czerwca 2021 rruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie wakacji, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej. Podczas 9jednotygodniowych turnusów na dzieci czeka w tym roku 160 Feryjnych Placówek Edukacyjnych (FPE), w tym 11 w szkołach specjalnych.  

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2021, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl rozpoczną się 1 czerwca od godziny 12: 00 i potrwają do 11 czerwca.

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów wakacyjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 9 jednotygodniowych turnusów, który trwa od poniedziałku do piątku.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 14 czerwca o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 15 czerwca od godz. 8.00 do 21 czerwca do godz. 12.00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne będą m.in. na stronie www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.

Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2021 jest organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z obostrzeniami wynikającymi z „Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku” (dokument dostępny pod adresem https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-gis-mz-i-men-dla-organizatorow-wypoczynku-letniego-dzieci-i-mlodziezy-w-2021-roku)

Szczegółowe informacje dotyczące Akcji zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

 

ŚWIETLIKI DLA MAM

„Moja mama jest jak wiosna taka piękna i radosna

Kocha mnie, ja o tym wiem

i ja mamo kocham Cię"

Mama - kochana wyjątkowa idealna, najlepsza. Tak najczęściej odpowiadały nasze Świetliki na pytanie „Jaka jest Twoja mama?" Dzień Mamy to wyjątkowy dzień dla Was drogie Mamy. Wasze pociechy z okazji tego pięknego święta przygotowały laurki, życzenia i pewną niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem dzieci uczęszczających do świetlicy.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam!

 

Omnibus - wyniki finału

Jest sukces i powód do radości, ponieważ aż czworo Uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w tegorocznej edycji X Mokotowskiego VII Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus -wiem ...prawie wszystko”.

Wśród uczniów klas drugich Mikołaj Leonczuk z klasy 2d zdobył drugie miejsce, a Antoni Łabuda z klasy 2c wyróżnienie.

Damian Górka, uczeń klasy 3b zdobył trzecie miejsce w kategorii klas trzecich, a tu także udało się uzyskać wyróżnienie Jeremiemu Motylewskiemu z klasy 3a!

Dzięki ogromnej wiedzy naszych reprezentantów (konkurs należy do trudnych) nasza szkoła znalazła się na miejscu trzecim w tym konkursie!

http://www.sp260.waw.pl/konkursy/Szkoly.pdf

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

konkurs MISTRZOWSKIE ŚNIADANIE

MSU ogłasza konkurs na MISTRZOWSKIE ŚNIADANIE!

Przygotuj MISTRZOWSKIE ŚNIADANIE i wymyśl hasło zachęcające do zdrowego odżywiania!

Wyślij zdjęcie wraz z hasłem przez platformę TEAMS do użytkownika Julia Oleksów. Termin do końca maja.

Pamiętaj o zasadach zdrowego odżywiania!

aktulizacja w trybie nauczania

Szanowni Państwo,

przypominamy o zmianach w trybie nauczania. 

  • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
  • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Prosimy o zapoznanie się z Listem Prezydenta Miasta Stołecznego p. Rafała Trzaskowskiego: 
List Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 11.05.2021.pdf (1.65 MB)

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych 

nauka hybrydowa

Szanowni Państwo,


w związku z zapowiedziami łagodzenia obostrzeń sanitarnych od najbliższego poniedziałku, 26 kwietnia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z 11 województw, w tym mazowieckiego, przechodzą na nauczanie hybrydowe.
Uczniowie z klas IV-VIII nadal uczą się zdalnie.

W dniach od 26.04.2021r. do 30.04.2021r. zajęcia stacjonarne w szkole będą mieć oddziały: 1a, 1b, 1c, 2c, 2d.
Klasy 2a, 2b, 3a, 3b, 3c będą pracować zdalnie.

W przypadku utrzymania tej formy nauki, w tygodniu od 04.05.2021 do do 07.05.2021 r. zajęcia stacjonarne będą miały klasy 2a, 2b, 3a, 3b i 3c.

Osoby zainteresowane zamówieniem posiłków dla uczniów prosimy o dokonanie zakupu na czas. 
Odbiór posiłków na wynos będzie odbywał się w godzinach od 12:00 do 13:30.


SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

ogłasza dwa konkursy skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły:

*Konkurs plastyczny- praca pt. „POMOCNA DŁOŃ”, technika i format dowolne
*Konkurs literacki- wiersz lub opowiadanie pt. „ POMAGANIE JEST FAJNE”

Na Wasze prace czekamy do 12 maja.

Prosimy o dostarczanie prac do p. Eweliny Hardiej (sala 33, budynek przy ul. Wałbrzyskiej)

lub przesłanie zdjęcia pracy na adres: ewelina.hardiej@gmail.com.

Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów:)

Konkurs realizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół Szkolny klub wolontariatu XXII edycja.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Opiekunowie SKW

Kolumna prawa