Kolumna lewa

Aktualności

Nietypowa lekcja języka polskiego

W czasie lekcji historii w klasie 5 c uczniowie przenieśli się na Olimp i zamienili się w greckie boginie i greckich bogów. Oprócz wspaniale przygotowanych strojów  i atrybutów każdy opowiedział ciekawostki o życiu wybranego boga.  Uczniowie przypomnieli sobie również treść wybranych mitów. Grecka mitologia nie ma przed uczniami klasy 5 c tajemnic.

Finał projektu "SKARPA WARSZAWSKA"

Projekt „Skarpa Warszawska” już zakończony. W czwartek, 26 października, reprezentacja naszej szkoły pojechała na podsumowanie projektu, które odbyło się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Na zakończenie projektu organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny, prace dwójki naszych uczniów zostały nagrodzone:  I miejsce w kategorii klas 5 – Ignacy Wolski, uczeń klasy 5a oraz II miejsce w kategorii klas 6 – Magdalena Machnio, uczennica klasy 6c.

Dziana Peuneva, również uczennica klasy 6c, która uczestniczyła w 5 z 6 rajdów, które się odbyły w ramach projektu, otrzymała Książeczkę PTTK; będzie w niej zbierała punkty na odznaki PTTK.

Gratulujemy naszym uczniom i zapraszamy do fotorelacji z zakończenia projektu.

Pasowanie na Świetlika

Dnia 24 października w świetlicy szkolnej odbyła się ważna uroczystość

PASOWNIE NA ŚWIETLIKA.

 

Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy przed aktem pasowania musiały się zmierzyć z kilkoma zadaniamiNasze Świetliki poradziły sobie doskonaleNie mogło więc zabraknąć dla nich niespodzianek upamiętniających ten wyjątkowy dzień .W salach świetlicowych czekały na nich słodkie wypieki i zabawa w rytmie dziecięcych przebojów.

 

W galerii zdjęcia z wydarzenia 

Spektakl – Legendy Piastowskie

Kapryśna pogoda w środę, 25 października, nie pokrzyżowała planów klasom Vc i Vd. Uczniowie, wraz z opiekunkami: Małgorzatą Gajdą, Iwoną Perek oraz Moniką Pękul, wybrali się na spektakl pt.: Legendy Piastowskie do Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego.  Aktorzy z ARTENS Teatr ze Szczecina zabrali młodych widzów w podróż do czasów średniowiecza. Uczniowie obejrzeli m.in. legendy o Popielu i jego żonie, postrzyżynach młodego Ziemowita, przyczynach powstania nazwy pierwszej stolicy Polski – Gniezna oraz o Lechu, Czechu i Rusie.

Za pośrednictwem legend, uczniowie przypomnieli sobie, jak wyglądały początki formowania państwa polskiego.

Badania przesiewowe

W dniach 26,27,28 października w klasach pierwszych i zerówce odbędą się badania przesiewowe z zakresu Integracji Sensorycznej.

In my town

Na ostatnich lekcjach języka angielskiego klasy 2. w ramach Projektu zatytułowanego „In my town” stworzyły autorskie plany swoich własnych miast, uwzględniając w nich wszystko, co ich zdaniem powinno się tam znaleźć. Oczywiście z użyciem angielskich nazw obiektów komercyjnych oraz użyteczności publicznej! Prace można podziwiać na tablicy mieszczącej się na 1p. w naszej szkole.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ 

 

2.11.2023 r. 

3.11.2023 r.

2.05.2024 r.

 

Egzamin ósmoklasisty:

14.05.2024 r.

15.05.2024 r.

 16.05.2024 r. 

 

  31.05.2024 r. 

 

 

Zbiórka elektrośmieci

Szanowni Państwo,

Nasza szkoła bierze udział w zbiórce elektrośmieci.

Za zebrane odpady, otrzymamy punkty, które będziemy mogli wymienić na pomoce dydaktyczne.

Miejsce zbiórki: ul. Podbipięty 2, w środku w szatni pod schodami.

Termin: do 27.10.

Zapraszamy do udziału w akcji!

Wizyta w Teatrze Syrena

 

Klasa 5a udała się w piątek 20 października do teatru na musical „Matylda”. Muzyczna forma przekazu bardzo uczniom przypadła do gustu i zachęciła do kolejnych kulturalnych wycieczek.  

Podziękowania

W imieniu Szkolnego Wolontariatu bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce orzechów oraz żołędzi. Dary zostaną przekazane dla zwierząt z warszawskiego ZOO.

Kolumna prawa